Tech

Tech

Google stawia na bezpieczeństwo. Uruchamia nową usługę

Google stawia na ochronę danych osobowych w internecie. Firma wprowadziła usługę "Moje Konto", dzięki której użytkownicy mogą zabezpieczyć swoje dane i wzmocnić ochronę prywatności. Mają w tym pomóc specjalne ustawienia i narzędzia.

Belgia żegna budki telefoniczne. Kiedyś było ich 18 tys.

W Antwerpii odbyła się symboliczna ceremonia demontażu ostatnich budek telefonicznych. W Belgii pierwsze z nich pojawiły się 85 lat temu. Wraz z upowszechnieniem się telefonów komórkowych przestawały być jednak potrzebne. Ponadto, dwa lata temu belgijski rząd przestał utrzymywać telefony publiczne. Swoje apogeum budki telefoniczne przeżywały w 1998 roku, kiedy kabin w całej Belgii było aż 18 tys.

Google ostrzega: cyberprzestępczość to przemysł. Hakerzy są coraz groźniejsi

Ekspert od bezpieczeństwa Google ostrzega: przestępczość komputerowa stała się 'bardzo dużym biznesem'. - Za cyberprzestępstwami stoją obecnie duże pieniądze. Ale hakerzy są jeszcze groźniejsi dlatego, że ich motywacją jest chęć osiągnięcia sukcesu i osobiste zadowolenie - podkreśla Justin Schuh, który wcześniej pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w IMB i NSA.

Twoja koszulka połączy się ze smartfonem. Oto materiał przyszłości

Dzięki specjalnej przędzy i panelom multitouch normalne ubrania mogą się zamienić w interaktywne urządzenia. Potencjał w branży odzieżowej widzą największe firmy technologiczne i dlatego eksperymentują z nowymi inteligentnymi materiałami. Dokładnie chodzi o tkaninę, która będzie w stanie odczuwać i przekazywać dotyk. Dzięki temu ma się bezproblemowo łączyć ze smartfonem. Ale nie tylko - rynek odzieżowy - jest ogromny i technologicznie wciąż prawie nie zagospodarowany. Materiał programu "Świat technologii".

Największymi przegranymi Brexitu mogą być Niemcy. BMW i Deutsche Bank już szacują straty

Obywatele Wielkiej Brytanii w 2017 roku staną przed wyborem dotyczącym swojej przyszłości w Unii Europejskiej. Oznacza to jednak konswencje nie tylko dla nich, ale także dla zagranicznych partnerów londyńskiego City. Jak informuje Bloomberg, niemieckie firmy już zaczynają liczyć koszty ewentualnego opuszczenia UE przez Brytyjczyków. Najwięcej do stracenia mogą mieć producenci samochodów, jak np. BMW.

Zamieszkaj w ekojaju. Słowacki dom przyszłości za 10 tys. zł

Życie w małej, zasilanej energią słoneczną kapsule to już nie tylko pieśń przyszłości i marzenie projektantów. Taki dom stworzyli Słowacy. Autorom projektu udało się stworzyć samowystarczalny dom w kształcie jaja, który można zabrać w dowolne miejsce na świecie. Jego koszt ma nie przekraczać 10 tys. zł.

Załóż mnie! Zegarek to dopiero początek

Pojawienie się technologii ubieralnych (wearable technology z ang.): smart zegarków, czujników w ubraniach, biżuterii to wynik korelacji trendów technicznych, ale także społecznych. Eksperci prognozują gwałtowny wzrost tego rynku w najbliższych latach i zwiększone zainteresowania konsumentów kolejnymi generacjami urządzeń.

Ataki hakerów z Korei Północnej mogą nawet zabić

Hakerzy z Korei Północnej są w stanie przeprowadzać ataki, które mogą zniszczyć ważną infrastrukturę, a nawet zabić ludzi - ostrzegł w rozmowie z BBC uciekinier z tego komunistycznego kraju, specjalista w dziedzinie informatyki prof. Kim Heung Kwang.

Nerka z drukarki 3D. Ułatwia operacje polskim lekarzom

- Im więcej danych, szczególnie obrazowych, tym dokładniej można zaplanować przebieg operacji. Wydruk 3D możemy potem skonfrontować z tym, co spotkamy w brzuchu pacjenta. Pozwala nam to na lepsze rozpoznanie, a to przyczynia się do tego, że operacja jest przeprowadzona sprawniej i bezpieczniej dla pacjenta - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Adam Gołąb z Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej.

Sprowadzasz samochód z zagranicy? Zniesiono opłatę recyklingową

Zniesienie 500 zł opłaty recyklingowej przy sprowadzaniu samochodu z zagranicy, zobowiązanie dealerów samochodowych i właścicieli komisów do zbiórki pojazdów wycofanych z eksploatacji - zakłada nowela ustawy o recyklingu pojazdów. Sejm w środę zaakceptował senackie poprawki.

Bruksela nie odpuszcza Amazonowi

Komisja Europejska będzie kontynuować swoje dochodzenie w sprawie korzyści podatkowych, jakie otrzymywał internetowy koncern wysyłkowy Amazon, chociaż firma ogłosiła odejście od swych praktyk fiskalnych - poinformował rzecznik KE Ricardo Cardoso.

Kupujemy skuter. Podpowiadamy, jaki model wybrać

Skutery to w dzisiejszych czasach najlepsza alternatywa zarówno dla zatłoczonych, dużych aglomeracji miejskich, jak i szybkiego oraz sprawnego przemieszczania się poza miastem, gdzie komunikacja miejska jest ograniczona. Jaki model skutera wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kończy się era Twittera. A "Facebook zostanie wymieniony na lepszy model"

Mimo znacznego wzrostu liczby miesięcznych użytkowników Twitter odnotował słabsze niż przewidywano wyniki finansowe. Spadek jest jeszcze bardziej wyraźny w porównaniu ze stale rosnącymi przychodami Facebooka. Eksperci ds. mediów społecznościowych wskazują jednak na konieczne zmiany profilu sieci.

Naukowcy: statusy na Facebooku mówią o tobie więcej, niż myślisz

Statusy publikowane na Facebooku mówią o ludziach więcej niż sądziliśmy. Naukowcy udowodnili, że ekstrawertycy częściej informują znajomych o swoim codziennym życiu, a użytkownicy z osobowością narcystyczną - co nie jest zaskoczeniem - ciągle chwalą się swoimi osiągnięciami.

Google chce kształtować prawo. Wydaje coraz więcej na lobbing

Google zbudował swoje imperium tworząc bezkonkurencyjną wyszukiwarkę internetową. Teraz koncern chce zachować pozycję poprzez silne wpływy polityczne. Firma z Mountain View w Kalifornii wydała w zeszłym roku aż 16,8 mln dolarów na lobbing w Białym domu. To najwięcej spośród spółek technologicznych.

Pac-Man kończy 35 lat. To najpopularniejszy bohater w historii gier

Był na opakowaniach płatków śniadaniowych, na koszulkach i pościeli, występował także w kreskówce. Gry z jego udziałem ukazały się na prawie każdej sprzedawanej platformie. Jest ciągle głodny… I właśnie kończy 35 lat. Stworzony w Tokio w roku 1980, najpierw nazywał się Puck-Man. Od japońskiego "mlaskać". Jadnak ze względu na podobieństwo do pewnego brzydkiego angielskiego słowa Puck-Man został Pac-manem. W ciągu 15 miesięcy od jego wejścia na rynek w październiku 1980 roku, producent gier Bandai Namco sprzedał 100 tys. automatów z Pac-Manem. Gracze wrzucili w maszyny ponad miliard dolarów. W ćwierćdolarówkach. Tak zaczął się fenomen popkulturowy. Pac-Man jest bohaterem jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Zaś według Księgi Rekordów Guinnessa, jest najbardziej rozpoznawalną postacią z gry.