Tech

Tech

Syrenka dostała nowe życie. Legenda PRL wraca

Eksperci są świadomi, że całego świata motoryzacyjnego nie podbije, ale na pewno niejedno serce mocniej zabije na jej widok. Syrenka, czyli motoryzacyjny symbol PRL, dostał drugie życie. Zakład, który chce ją produkować, otrzymał homologację dla auta. To zaś oznacza, że nowe Syreny mogą za jakiś czas znów podróżować po polskich drogach. Materiał "Faktów" TVN.

Tak podróżują bogacze. Europejska premiera samolotu Bombardier Challenger w Warszawie

Biznesowe samoloty odrzutowe coraz częściej pojawiają się na polskim niebie. Ten rynek dynamicznie się rozwija, więc nie ma się co dziwić, że akurat w Warszawie odbyła się europejska premiera kanadyjskiego samolotu Bombardier Challenger. - Do Gdańska i z powrotem na weekend polecimy za powiedzmy 4 tysiące euro. Z kolei do Paryża i z powrotem to cena około 10 tysięcy euro - zdradził Greg Wydmanski z Jet Story. Po polskim niebie latają też takie luksusowe samoloty, jak Hawker 750 czy modele produkowane przez Cessna Citation.

Jan Niedziałek o "volkswagenizacji": Niemcy zachowali się jak chytry handlarz

Nasz biznes polega na tym, żeby robić dobre samochody - miał kiedyś odpowiedzieć prezes jednego z koncernów motoryzacyjnych, pytany o to, na czym polega istota działalności jego firmy. Nie na generowaniu zysków przez księgowych, pompowaniu sprzedaży wszystkimi dostępnymi metodami, czy takich modnych dziś koncepcjach jak „zwiększanie wartości dla akcjonariuszy”. Nic z tych rzeczy. Robić dobre auta. I tyle. Kierownictwo Volkswagena o takiej najprostszej zasadzie zapomniało. Nie ono jedno.

Nowa Tesla doda koncernowi skrzydeł? Futurystyczne drzwi robią furorę

Tesla zaprezentowała swój najnowszy model X zaledwie kilka dni temu, ale dyskusja wokół niego nie cichnie. Najgłośniej mówi się o "skrzydlatych" drzwiach nowego elektrycznego auta. Wszystko dlatego, że one rzeczywiście reagują na otoczenie, w jakim znajduje się samochód - pisze CNN Money.

Twierdzą, że wymyślili mobilny internet. I idą na wojnę z Google, Huawei i Samsungiem

W amerykańskim mieście Reno w stanie Nevada, w budynku, gdzie na parterze znajduje się włoska restauracja, swoją siedzibę ma mało znana firma, która twierdzi, że "wymyśliła mobilny internet". W Unwired Planet pracuje zaledwie 16 osób. Firma niczego nie produkuje, ale jest właścicielem ponad 2 tys. patentów, pozyskanych głównie od Ericssona. Firma nazywa je "fundamentalnymi dla telefonii komórkowej".

Francja wszczyna śledztwo ws. Volkswagena

Prokuratura w Paryżu wszczęła w piątek wstępne śledztwo przeciwko niemieckiemu koncernowi Volkswagen w sprawie "oszustwa" związanego z manipulowaniem pomiarami emisji spalin w samochodach tego producenta - poinformowały źródła sądowe. Dochodzenie dotyczy tylko aut Volkswagena sprzedawanych we Francji.

Kupił domenę Google.com. Za 12 dolarów

12 dolarów - tyle kosztował pewnego internautę zakup najpopularniejszej domeny na świecie - Google.com. Jednak jego radość nie trwała długo. Po minucie anulowano transakcję.

Bieńkowska: KE wyjaśni aferę spalinową Volkswagena

Komisja Europejska na prośbę państw członkowskich UE będzie przewodzić działaniom, które mają pomóc wyjaśnić skandal dotyczący emisji spalin przez samochody Volkswagena - zapowiedziała unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Elżbieta Bieńkowska.

Zmiany w OC. Inna droga do odszkodowania

Sprawy o odszkodowania z komunikacyjnego OC będą odbywały się w sądach w całym kraju - stanowi nowelizacja ustawy, którą bez poprawek zaakceptował w czwartek Senat. Głównym celem zmiany jest odciążenie sądów warszawskich.

Rozporządzenie ws. aukcji LTE wchodzi w życie. Protesty

Rozporządzenie MAC, które ma zakończyć przeciągającą się aukcję na szybki internet LTE, wchodzi w życie w czwartek. Kilku uczestników aukcji złożyło jednak do premier Ewy Kopacz wnioski o uchylenie tego rozporządzenia i unieważnienie całej aukcji.

Volkswagen walczy o wizerunek. Nie planuje sprzedaży aktywów

Volkswagen walczy na każdym kroku o poprawę swojego wizerunku. Szefowie firmy obawiają się, że afera z fałszowaniem wyników testów spalin może odbić się na ich biznesie m.in. przez obniżenie raitingów kredytowych. Dlatego ogłosili, że nie zamierzają sprzedawać aktywów koncernu.

W tym kraju Volkswagenowi grożą wielomilionowe grzywny

Grzywna sięgająca 1,1 mln dolarów australijskich (687 tys. euro) grozi koncernowi Volkswagen za każdy silnik wyposażony w oprogramowanie fałszujące wyniki testów spalin sprzedany w Australii - ogłosił w czwartek australijski urząd ds. ochrony konkurencji (ACCC).

Śledztwa przeciwko byłemu szefowi Volkswagena nie będzie

Prokuratura w Brunszwiku zdementowała w czwartek swoje własne informacje o wszczęciu śledztwa przeciwko byłemu prezesowi Volkswagena Martinowi Winterkornowi i zarzucaniu mu oszustwa w związku ze sfałszowanymi danymi o emisji spalin z samochodów.

Volkswagen ma kłopoty. Inne koncerny też będą się musiały tłumaczyć

Nowe samochody z silnikiem diesla od Renault, Nissana, Hyundaia, Citroena, Fiata, Volvo i innych producentów zostały uznane za takie, które emitują znacznie wyższy poziom zanieczyszczeń podczas badania w realnym ruchu - pisze „Business Insider”, powołując się na dane, do których dotarł „Guardian”.