Pod nowym kierownictwem polski bank centralny będzie zajmował bardziej neutralne stanowisko w sprawie wejścia do strefy euro - pisze brytyjski dziennik finansowy.
Przedsiębiorcy, których urząd kontroli skarbowej poprosił o informacje potrzebne do sprawdzenia innej firmy, powinni mieć się na baczności. Mogą stracić poufne dane - ostrzega "Rzeczpospolita".
Po czwartkowej zapaści na światowych giełdach, piątek przynosi dalsze spadki. Nikkei - indeks tokijskiej giełdy - spadł o 2,4 procent, a przed zamknięciem i tak miał lekkie odbicie.
Wydawca odpowiada za treść wpisów czytelników na stronie WWW gazety, a prasa internetowa wymaga rejestracji tak jak każda inna - taki jest sens czwartkowego wyroku Sądu Najwyższego - donosi "Rzeczpospolita".
Senatorowie przyjęli ustawowe zmiany, zakazujące handlu w 12 najważniejszych świąt. Senat zaakceptował też zmiany w ustawie o prawie autorskim. Oba dokumenty wrócą jednak do Sejmu, bo wprowadzono do nich drobne zmiany.
Czekają nas kolejne lata wzrostu gospodarczego, bezrobocie będzie spadać, wzrosną inwestycje - prognozuje Narodowy Bank Polski w opublikowanym w czwartek "Raporcie o inflacji. Lipiec 2007".
Banki, reklamując kredyty hipoteczne, ukrywają istotne koszty. Większość podaje na stronie informacje o najniższym, ale w praktyce nieosiągalnym oprocentowaniu - ostrzega "Gazeta Prawna".
W trosce o budżet państwa niezamożnym kobietom mogą zostać całkowicie odebrane możliwości dziedziczenia emerytur po mężach - pisze "Gazeta Wyborcza". - To segregacja na biednych i bogatych - twierdzi część ekspertów.
Na amerykańskim rynku akcji nastąpił w czwartek gwałtowny spadek, w związku z dalszymi oznakami słabości rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych, sygnałami pogarszania się warunków kredytu inwestycyjnego i ogólnymi obawami o stan gospodarki USA.
Mimo tragicznego wypadku superszybkiego pociągu na poduszce magnetycznej Transrapid, Niemcy planują zbudowanie dla niego komercyjnej linii z Monachium do tamtejszego portu lotniczego - podał w czwartek niemiecki dziennik "Die Welt".
Kilka tysięcy usterek stwierdzono w trakcie budowy i testów Terminalu 2 na warszawskim lotnisku Okęcie. Zastrzeżenia budzi m.in. system bezpieczeństwa i energetyka.
Największym polskim beneficjentem unijnych dopłat bezpośrednich za 2006 r. został kombinat Spółdzielcza Agrofirma Witkowo, który jednorazowo otrzymał ponad 7,6 mln zł unijnej pomocy - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Rosja uruchomi pierwszą elektrownię nuklearną w Iranie na początku 2008 roku - zapowiedział w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Kislak.
Samochód ładowany prądem z domowego gniazdka to nowy produkt Toyoty. Model Plug In HV Prius na razie jest w fazie testów. Juz wkrótce pojawi się jednak na drogach Japonii, USA, a także Europy.
Min. Religa uważa, że kierowcy powinni współfinansować koszty leczenia powypadkowego. Platforma zapowiedziała zaskarżenie tzw. "Podatku Religi" do Trybunału Konstytucyjnego.
Towarzystwa funduszy inwestycyjnych zaczęły namawiać do alternatywnych inwestycji, chroniących przed ewentualną bessą na giełdzie. Polscy inwestorzy od dłuższego czasu są zainteresowani głównie kupnem funduszy akcyjnych.
Na koniec tego roku inflacja przekroczy ustalony przez Radę Polityki Pieniężnej cel inflacyjny, czyli 2,5 proc., a w 2009 roku zbliży się do górnej granicy celu, czyli 3,5 proc - przewiduje raport NBP o inflacji.
Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły uchwałę o wsparciu mieszkańców obszarów zniszczonych przez trąbę powietrzną. Każda z firm przekaże po pięć mln zł poprzez Fundację PZU.
Współfinansowanie kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych przez firmy ubezpieczeniowe, czyli tzw. podatek Religi, jest niezgodne z konstytucją - twierdzi Platforma Obywatelska i zapowiada zaskarżenie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.