Najnowsze

Najnowsze

Youtube płatny. Na szczęście tylko dla chętnych

Youtube stał się płatny - na szczęście tylko częściowo. Serwis, który w dużej mierze swoją popularność zawdzięcza bezpłatności, nie ogranicza jednak dostępu do zasobu ogólnodostępnych filmów. Portal należący do Google próbuje natomiast poszerzyć swoją ofertę, stwarzając możliwość "wypożyczania" filmów za drobną opłatą.

ABW kontra hakerzy

Trojan atakujący klientów banków, ataki na system handlu uprawnieniami do emisji CO2 oraz na MSZ i MON - to według ABW największe zagrożenia internetowe 2010 r., jakie objawiły się w Polsce. Agencja opublikowała właśnie raport o stanie bezpieczeństwa polskiej cyberprzestrzeni w zeszłym roku.

Zbierają podpisy, by ustawą zakazać sprzedaży Lotosu

W Gdańsku w poniedziałek rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przeciwko sprzedaży akcji Grupy Lotos. Akcję prowadzi Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Pawlak wieszczy tańszy gaz (i ropę)

Ceny ropy i gazu będą spadać - taką przepowiednię ogłosił w poniedziałek wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. W poniedziałek notowania ropy naftowej jednak odbijały się po najmocniejszym tygodniowym spadku od 2008 r., jaki nastąpił w zeszłym tygodniu.

Nie ma gazu bez szkód

Nie jest możliwe poszukiwanie i wydobywanie gazu łupkowego bez wpływu na środowisko - przyznaje Główny Geolog Kraju Henryk Jacek Jezierski. Zapewnia on jednak, że możliwe jest ograniczanie szkód. Polska nie zamierza zakazywać jakichkolwiek procesów związanych z poszukiwaniami i ewentualnym wydobyciem gazu łupkowego - zapewnił Jezierski.

Grecki rating leci w dół

Rating Grecji w dół. Agencja Standard & Poor's obcięła ocenę wiarygodności kredytowej Aten z BB- do B - czyli o 2 punkty. Nowy rating Grecji oznacza, że według S&P inwestycje w jej dług mają już charakter wysoko spekulacyjny.

Volkswagen chce przejąć MAN-a

Volkswagen ma apetyt na producenta ciężarówek, firmę MAN. Niemiecki koncern zwiększył już swoje udziały w tej spółce do ponad 30 procent, a to zgodnie z niemieckim prawem oznacza konieczność ogłoszenia oferty przejęcia całej firmy.

Portfel RDO

W piątek portfel RDO znów na zielono. W programie zastanawiamy się, czy zainwestować nasze pieniądze w akcje spółki Netia. Więcej na temat tego czy warto ulokować naszą gotówkę w akcje spółki powiedzą Jan Niedziałek i Rafał Wojda.

Zamrożone plony?

Przymrozki spowodują straty w uprawach owoców - ostrzega minister rolnictwa. Tymczasem synoptycy prognozują kolejną falę chłodów. Które uprawy są najbardziej narażone na zniszczenia w razie wystąpienia przymrozków? Między innymi na to pytanie odpowiada dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Andrzej Kowalski.

Podsumowanie tygodnia

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na przyszły rok. Związkowcy KGHM rozpoczęli walkę o podwyżkę, a nawet zapowiedzieli strajk włoski, który, jak dotąd nie doszedł do skutku. Natomiast na GPW pojawił się nowy indeks - WIG-UKRAINA. W TVN CNBC wydarzenia tygodnia podsumowali Sebastian Mikosz i Piotr Ciżkowicz.

Surowcowa korekta

Ceny ropy w końcu poniżej 100 dolarów za baryłkę. W ciągu 24 godzin cena surowca spadła o 12 dolarów. Czy ceny ropa będą dalej spadać czy to tylko chwilowe? Jakie są przyczyny takiego spadku? - pytamy stratega Efix Polska Wojciecha Kowalskiego.

Greckie nerwy na walutowych rynkach

Prokuratura w Atenach wszczęła wstępne śledztwo w sprawie piątkowego artykułu na stronie internetowej niemieckiego tygodnika "Der Spiegel", który sugerował wystąpienie Grecji ze strefy euro. Mimo zapewnień polityków, że takich planów nie ma, na rynkach finansowych niepokój pozostał.

Apple stało się najcenniejszą marką świata

To już prawie rewolucja: Apple najcenniejszą marką na świecie. Producent modnej wyrafinowanej elektroniki wyprzedził Google po czterech latach dominacji na szczycie tej listy. Szokuje roczny wzrost wartości marki Facebook: 246 procent. Takie wyniki przynosi raport "BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands 2011" agencji Millward Brown.

Niemiecka lokomotywa rozpędza się

Rośnie nadwyżka w niemieckim handlu zagranicznym. W marcu 2011 przewaga eksportu z Niemiec nad importem do tego kraju osiągnęła niemal 19 miliardów euro, a po wyrównaniu czynników sezonowych 15,2 mld euro. Oznacza to wzrost wobec lutego o ponad 35 procent.

Szykują zbiorowy pozew przeciw ZUS

Do sądu trafi wkrótce pierwszy w historii zbiorowy pozew przedsiębiorców przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych - zapowiada "Dziennik Polski". Mają złożyć go przedsiębiorcy uznający, że urzędnicy ZUS wprowadzali ich w błąd, a teraz Zakład domaga się od nich ogromnych pieniędzy.

Do Polkomtela zostało czterech

Cztery wiążące oferty na kupno firmy Polkomtel, operatora sieci Plus. Według Agencji Reutera oferty złożyli trzej inwestorzy związani z biznesem telekomunikacyjnym oraz jeden inwestor finansowy.

Wyspa przeniesie się w czasie. O jeden dzień

Leżące na Pacyfiku Samoa ogłosiło, że zamierza przenieść się w czasie o jeden dzień, przechodząc na zachodnią stronę międzynarodowej linii zmiany daty. Premier tego kraju uważa, że dzięki tej zmianie prowadzenie interesów z kluczowymi partnerami kraju, będzie "dużo, dużo łatwiejsze i wygodniejsze".

Tajna narada miliarderów

W Tucson w stanie Arizona, odbyło się spotkanie miliarderów, którzy odpowiedzieli na wezwanie Billa Gatesa i Warrena Buffeta, by przeznaczyć przynajmniej połowę ich fortun na dobroczynność. Według Warrena Buffeta, cytowanego przez AP, było ono sukcesem.

Drożyzna? Winny efekt cieplarniany

Ocieplenie klimatu przyczynia się do zmniejszenia plonów z upraw rolniczych i w efekcie do zwyżki cen żywności - to konkluzja raportu naukowców opublikowanego w piątek w czasopiśmie "Science".

Rynkowe podsumowanie tygodnia

Walka wręcz w KGHM i zapowiedzi "strajku włoskiego" - okazją do sprzedaży akcji spółki przez inwestorów? Giełdy amerykańskie zakończyły tydzień na plusie, a ceny surowców topniały. Dla TVN CNBC minionych 5 dni na światowych parkietach ocenia Radosław Solan, PREZES COPERNICUS CAPITAL TFI 

Centrum wyników - PEP

Dobre wyniki spółki Polish Energy Partners. Skorygowana EBITDA za 1Q PEPu osiągnęła 21,5 milionów złotych, a to zasługa głównie działalności operacyjnej spółki - mówi jej prezes Zbigniew Prokopowicz.

Rozpędzony Magellan

Mimo, iż pierwszy kwartał z reguły nie jest najlepszym dla spółek, to dla Magellana był to okres rekordowych wyników. Zysk netto spółki obsługującej podmioty działające na rynku medycznym, wzrósł w 1Q rdr o 37% i wyniósł 7 mln złotych. Ponadto, w tym czasie Magellan podpisał umowy z kontrahentami o łącznej wartości 246 mln złotych. Prezes spółki, Krzysztof Kawalec przedstawił w TVN CNBC planowana ścieżkę rozwoju spółki.

Milion w portfelu

Milion w portfelu, z pierwszą stopą zwrotu. Po raz kolejny naszym gościem był: Aleksander Jawień, prezes Investment Fund Managers. W programie sprawdzaliśmy ile zarobił portfel przez niego stworzony 28 lutego 2011 roku.

Internetowy mecenat

Podzielić się majątkiem z artystą? Projektstarter.org - pierwszy w Polsce portal crowdfundingowy. O tym jak ten portal działa i jak można z niego skorzystać, rozmawialiśmy z Piotrem Krośniakiem, z biura projektowego Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju - UNDP. 

Słaby kwiecień w TFI

Tylko dwa fundusze akcji polskich uzyskały w kwietniu stopę zwrotu wyższą niż WIG. Były to KBC Portfel Akcyjny, który w minionym miesiącu pozwolił zyskać 3,7% oraz UniKorona Akcje, którego wartość jednostki wzrosła o 2,95%. Rozmowa z Pawłem Majtkowskim, głównym analitykiem Expandera.

Twój brat PIT

Złożyłeś PIT w ostatniej chwili i nie uwzględniłeś ulg? Niestety nie możesz złożyć korekty zeznania. Wraz z Michałem Grzybowskim, doradcą podatkowym Ernst&Young powiemy, kto może poprawić jeszcze swój PIT i o jakich zasadach trzeba pamiętać?

Szef jak trener

Budowa skutecznego zespołu to wyzwania dla każdego szefa firmy. Czy zachowanie zwycięskich zespołów koszykarskich może stanowić wzór dla biznesu? Jak wyznaczyć odpowiednie celów do możliwości drużyny i konsekwentnie do nich dążyć? Naszym gościem był: Romeo Grzębowski, prezes Extended DISC Polska.

Firma w Wielkiej Brytanii

Firma w Wielkiej Brytanii, oddział w Polsce. Jak to zrobić i jakie korzyści z tego płyną? Rozmowa z Adrianem Artowiczem, kierownikiem Departamentu Postępowań Podatkowych ECDDP.

Giełda kooperacyjna na Malcie

Co jakiś czas organizowane są specjalne wyjazdy dla przedsiębiorców z Polski. Takie wyjazdy przede wszystkim mogą służyć pokazaniu swojej firmy. Kto może się zgłosić i jakie mogą być zalety takiego wyjazdu? Naszym gościem była Anna Wróbel, Kierownik Sekcji Promocji Gospodarczej PARP.