Najnowsze

Najnowsze

Telewizja krócej o sobie, radio więcej po polsku

Od dziś zapowiedzi własnych programów stacji telewizyjnych w każdej godzinie mogą zająć najwyżej dwie minuty - to jedna ze zmian wprowadzanych przez wchodzącą w życie nowelizację ustawy o radiu i telewizji. Ustawa obejmie też te programy telewizyjne, które są rozpowszechniane tylko w internecie.

Stek z krokodyla? Wkrótce w Czechach

Czech zamierza hodować krokodyle. Ale nie w charakterze atrakcji w zoo, tylko... na ubój. O pozwolenie na produkcję krokodylego mięsa stara się jeden z najbogatszych czeskich przedsiębiorców.

Pozostało dwóch do Plusa

Już tylko dwie oferty kupna Polkomtela - operatora sieci Plus - są brane pod uwagę przez właścicieli spółki. W wyścigu pozostał Zygmunt Solorz-Żak oraz skandynawska TeliaSonera – wynika z informacji zdobytych przez "Rzeczpospolitą".

Strauss-Khan dostanie odprawę

Po rezygnacji ze stanowiska szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn otrzyma odprawę w wysokości 250 tysięcy dolarów - poinformował MFW. Jednocześnie władze zapowiedziały, że w poniedziałek rozpocznie się przyjmowanie kandydatur na nowego szefa Funduszu. Konkurs ma się zakończyć do 30 czerwca.

Portugalia dostała pieniądze z MFW

Międzynarodowy Fundusz Walutowy udzielił pożyczki pomocowej pogrążonej w kryzysie finansowym Portugalii. Jak poinformowały władze Funduszu, rząd w Lizbonie otrzyma 26 mld euro w ciągu trzech lat.

Spółki piszą raporty

Sezon wyników za pierwszy kwartał za nami, ale w raporty spółek warto się wczytywać uważnie - bo choć powinny być przygotowane bardzo starannie - to niektóre spółki nie ustrzegły się błędów - czasem banalnych literówek ale czasem aż zastanawia, jak pewne sformułowania mogły wyjść spod ręki finansistów. Rozmowa z Kamilem Gemrą, analitykiem Stockwatch.pl

Dzień z autem w firmie - leasing

Dzień z autem w firmie. Tajniki leasingu w programie "Rynki Dnia" zgłębiali Marek Tejchman i Piotr Sobczyk, zastępca dyrektora warszawskiego oddziału BRE Leasing.

Szukamy finansowania

Pomysły na biznes potrzebujące wsparcia. Nasi eksperci odpowiadają na pytania widzów. Rozmowa z Mariuszem Sperczyńskim, prezesem zarządu Technoboard i Błażejem Czajkowskim, ekspertem Accreo Taxand.

Europejski Kongres Gospodarczy - inwestycje KOV

Jan Kulczyk inwestuje w Afryce. Kulczyk Oil Ventures - wraz z zagranicznymi partnerami - kupił od Shella złoża gazu i ropy w Nigerii. Ale Jan Kulczyk mówi w rozmowie z TVN CNBC, że Afryka to nie tylko miejsce eksploatacji surowców - ale też dostarczania towarów na tamtejszy, szybko rosnący, rynek.

Rynki dla Opornych, 20 maja 2011

Portfel RDO w piątek symbolicznie nad kreską. Propozycja widzów Krynicki Recycling, spółka zajmująca się między innymi przetwarzaniem szkła kolorowego. Krynicki Recycling przeniosła się z rynku NC na główny parkiet w październiku 2010 roku. Czy zainwestujemy w wybraną przez Państwa firmę?

Milion w portfelu

Obligacje skarbowe, ETF-y i waluty. Radosław Cholewiński, zarządzający w Trigon DM postanowił nie zmieniać zawartości swojego portfela, który stworzył dwa miesiące temu.

Produkcja przemysłowa w kwietniu

Produkcja przemysłowa w IV w ujęciu rocznym wzrosła o 6,6 proc. Oczekiwano wzrostu na poziomie 7 proc. Komentarz dyr. Instytutu Ekonomicznego NBP prof. Andrzeja Sławińskiego.

Droga do milionów

Ucieczka przed inflacją w obligacje inflacyjne. Rozmowa z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym w Union Investment TFI.

Karta kredytowa w podróży

Karta w bagażu - czyli koszty użycia i dodatkowe udogodnienia karty kredytowej w podróży. Rozmowa z Jarosławem Sadowskim, analitykiem Expandera.

Oporny pracownik

Co z robić z trudnym pracownikiem, zamkniętym na argumenty szefa? Zwolnić z pracy, czy może lepiej przekonywać go? Rozmowa z Izabelą Kielczyk, psycholog biznesu.

Auto kontra fiskus

Auto jako narzędzie pomagające obniżyć obciążenia podatkowe i poprawić wynik finansowy firmy. Jakie warunki musi spełnić samochód, aby można było jego eksploatację zaliczać do kosztów prowadzenia biznesu mówi Damian Groński menedżer w dziale prawno-podatkowym PwC.

Aulery 2011

Start-upy w konkursie Aulery 2011. Gościmy autorów wyróżnionych pomysłów na biznes w sieci: Piotra Kocjana z Evenea.pl i Wiktora Sarotę z inFakt.pl

Boom na spółki komandytowe

Trwa boom na spółki komandytowe. Jakie podatkowe korzyści ma firma przekształcając się w tego rodzaju podmiot, mówi Marek Kolibski, wspólnik w Kolibski Nikończyk Dec & Partnerzy.

Rata na fundusz socjalny

31 maja mija termin przekazania I raty odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń socjalnych za 2011 r. Podmioty tworzące ZFŚS mają dwa tygodnie na ustalenie wysokości odpisu podstawowego i przekazanie co najmniej 75% jego wartości na rachunek bankowy Funduszu. Rozmowa z senior menedżer Grant Thornton Frąckowiak, Katarzyną Ochnicką.

Słodkie zyski

Słodkie zyski producentów słodyczy. Pomimo wysokich cen surowców spółki z branży miały całkiem udany kwartał. Jeśli chodzi o dynamikę wyników, najlepiej wygląda Wawel i Mieszko. Zysk netto spółki Mieszko w pierwszym kwartale wzrósł o ponad 50%. Więcej szczegółów na ten temat w rozmowie Marka Tejchmana z Agatą Filipowicz-Rybicką

Rebranding Ery

Rebranding Ery będzie kosztował około 100 milionów złotych. Niektórzy analitycy uważają, że jest to zła wiadomość dla Telekomunikacji Polskiej. Zmiana marki, może przyciągnąć nowych klientów do PTC. O tych zmianach, jej kosztach i wpływu na rynek w programie "Rynki dnia", Marek Tejchman rozmawiał z Pawłem Puchalskim, szefem działu analiz DM BZ WBK.

Zamieszkaj w słynnej Samarytance

Słynny paryski dom handlowy La Samaritaine zostanie całkowicie przebudowany. Z mekki luksusowych zakupów stanie się hotelem, biurowcem i apartamentowcem z mieszkaniami po przystępnej cenie – tak wynika z najnowszego projektu właściciela, producenta towarów luksusowych LVMH. Za przebudowę odpowiadać będzie sławny duet architektów SANAA.

Prada idzie na giełdę

Słynny włoski dom mody Prada zadebiutuje na giełdzie w Hongkongu. Spółka zamierza pozyskać 2 mld dol. z oferty publicznej. Prada będzie pierwszą włoską firmą, której akcje będą notowane w Hongkongu.

Produkcja w dół, ceny w górę

Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 6,6 proc. rok do roku - podał GUS. W porównaniu z poprzednim miesiącem wskaźnik spadł jednak aż o 9,4 proc. To dane gorsze od prognoz analityków. Jednocześnie mocno wzrosły ceny produkcji.

List gończy za szefem RN Huty Pokój

Przewodniczący rady nadzorczej Huty Pokój Boris B., jego syn oraz dwie współpracujące z nimi kobiety będą od piątku ścigani listami gończymi. Zapowiedziała to gliwicka prokuratura, która zarzuca im wyprowadzenie z jednej ze spółek akcji o wartości ponad 400 mln zł.

Kolejny cios Fedak w OFE

Ministerstwo Pracy chce, by wszystkie pieniądze odłożone przez Polaków w OFE na 10 lat przed emeryturą trafiały do ZUS. Przez ostatnie lata nasze środki byłyby tylko waloryzowane - a nie inwestowane.

Tak wybiorą szefa MFW

By przeforsować kandydaturę Leszka Balcerowicza na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego polska dyplomacja musiałaby zbudować potężną koalicję, najlepiej z udziałem USA. Sama Warszawa nie zdziała nic. W Komitecie Wykonawczym, który wybierze nowego szefa, nasz przedstawiciel dysponuje 2,78 proc. głosów. Dla porównania Amerykanie mają 16,8 proc.

Dzień z autem w firmie

Średnia cena zakupu firmowego auta w Polsce wyniosła w ubiegłym roku prawie 75 tys. złotych. To wzrost przez rok o 11 proc. Rozmowa z Pawłem Majtkowskim, głównym analitykiem Expandera.