Najnowsze

Najnowsze

Forex – szkoła inwestowania

Inwestor na tym rynku walutowym powinien być przygotowany na straty i określić ich maksymalną wysokość, jaką jest gotów zaakceptować - wskazuje członek zarządu DM TMS Brokers Tomasz Uściński.

Nowy szef w firmie

Nie zawsze biznes można prowadzić własnymi siłami. Nie wszyscy szefowie są jednak kochani przez pracowników. Zwłaszcza ci nowi, jeśli nie wiadomo czego po nich można się spodziewać. Jak wprowadzić do firmy nowego szefa? radzi ekspert Marek Rudziński.

Tak szybko dług nam jeszcze nie rósł

Deficyt finansów sektora rządowego i samorządowego (tzw. general government deficit) wyniósł na koniec 2010 roku 7,9 proc. PKB wobec 7,3 proc. rok wcześniej (po korekcie), a zadłużenie tego sektora sięgnęło odpowiednio: 55 proc. PKB wobec 50,9 proc. rok wcześniej - podał Główny Urząd Statystyczny. Jednocześnie GUS zweryfikował GUS dane o wzroście PKB: w zeszłym roku wyniósł on 3,8 proc., czyli tak jak podawano w pierwszych szacunkach.

Koniec darmowych autostrad w Niemczech?

Wygląda na to, że skończy się autostradowy raj za naszą zachodnią granicą. O wprowadzeniu opłat za przejazd autostradami juz zupełnie otwarcie mówią niemieccy politycy. Jednak proponowane przez nich opłaty wydają się i tak symboliczne w porównaniu z tym, co my zapłacimy u siebie już za dwa miesiące.

Kara za pasztet z sms-ami

Producent pasztetów ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za loterię promocyjną. Firma Drosed na opakowaniach swych produktów zachęcała do udziału w sms-owej loterii, ale nie podawała terminu. Klienci mogli się naciąć i wysłać drogiego sms-a już po jej zakończeniu.

Reklama odwraca się od bilbordów

Wartość polskiego rynku reklamy zewnętrznej w I kwartale 2011 r. wyniosła 115,5 mln zł - wynika z danych Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej. Oznacza to spadek o 5 procent w porównaniu z tym samym kwartałem zeszłego roku.

Zary w Chinach nosić nie wypada

Hiszpańska marka odzieżowa Zara nie cieszy się wielką popularnością w Chinach. Za Wielkim Murem kolejny raz znalazła się na czarnej liście, bo - zdaniem chińskich ekspertów - jej ubrania nie spełniają określonych norm.

Bezpieczeństwo energetyczne w Polsce

Jednym z głównych tematów Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie bezpieczeństwo energetyczne w Europie. Czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo energetyczne jest np. rozbudowa sieci przesyłowej. Między innymi o głównych kierunkach rozbudowy sieci gazociągów w Polsce Robert Stanilewicz rozmawiał z Janem Chadamem, prezesem Gaz-Systemu.

Ubezpieczenia zdrowotne według PIU

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała własny projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Zdaniem Marcina Tarczyńskiego, prezesa PIU, projekt ten doprecyzowuje czym jest takie ubezpieczenie. Tarczyński przekonuje, że NFZ jako płatnik nie może być nadzorcą rynku prywatnych ubezpieczeń.

Zapowiedź interwencji

Nawet 14 miliardów Euro może zostać wymienione na rynku do końca roku. Minister Finansów zapowiedział dziś konsekwentną sprzedaż waluty. Tymczasem zdaniem ekonomistów umocnienie złotego może w dzisiejszych warunkach okazać się o wiele bardziej skutecznym narzędziem w hamowaniu wzrostu cen niż stopy procentowe. Materiał Dominika Cierpioła.

(Nie)Droga żywność

Tegoroczna Święta wcale nie będą znacznie droższe niż przed rokiem – przekonuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, np. jaja są o 4% tańsze. O szczegółach w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Twój Brat PIT z kredytem

Co zrobić kiedy zabraknie nam pieniędzy na uregulowanie należności podatkowych wobec fiskusa?  Zaciągnąć kredyt czy może lepiej wystąpić z wnioskiem do US o rozłożenie obowiązku podatkowego na raty? O szczegółach opowiada Tomasz Rolewicz, doradca podatkowy PwC.

Inflacja a ceny surowców rolnych

Prezes Eskimosa mówi, że wysokie ceny surowców biją w wyniki całej branży spożywczej, jednak część podwyżek przetwórcy biorą na siebie. Eskimos to spółka przetwarzająca warzywa i owoce. Niemal 80% przychodów pochodzi z eksportu. Największym rynkiem dla spółki są Niemcy, dalej Polska i Austria. O szczegółach opowiada Stanisław Sulima, prezes spółki Eskimos.

Inwestycje w apartament hotelowy

Mieszkanie w Warszawie zakupione pod wynajem zawraca się w okresie 15-17 letnim. Ciekawszą inwestycją jest apartament hotelowy. Jak go zakupić? O szczegółach opowiada Aleksander Skirmuntt, wiceprezes Emmerson Nieruchomości.

10 najbogatszych gości książęcych zaślubin

Od rodziców Kate Middleton, przez familię Beckhamów, aż do sułtana Brunei. Amerykańska CNBC zestawiła listę 10 najbogatszych gości zbliżającego się ślubu księcia Williama i panny Middleton.

Microsoft wabi podwyżkami

Microsoftowi zaczyna brakować utalentowanych pracowników. Koncern z Redmond chce ratować sytuację wprowadzając plan podwyżek. Pracownicy największego producenta oprogramowania na świecie mogą również liczyć na pakiet akcji pracowniczych.

Nomura krytykuje nasz plan walki z inflacją

Analitycy londyńskiego oddziału banku inwestycyjnego Nomura krytykują przedstawiony wczoraj plan umacniania złotego, który ma pomóc w walce z inflacją. W opinii analityków taka decyzja "uderza w wiarygodność Polski".

Skandaliczne imperium uratowane

Określana mianem "kultowej" marka odzieżowa American Apparel uratowana od bankructwa. Grupa kanadyjskich inwestorów właśnie zgodziła się wpompować w nią 15 mln dol., z opcją dołożenia kolejnych 28 mln dol. w ciągu najbliższego pół roku.

Analitycy: Paliwa już raczej nie zdrożeją

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych raczej nie wzrosną - oceniają analitycy. Według nich, jest nawet pewna szansa na niewielką obniżkę ceny oleju napędowego.

18 osób chce kierować górniczym gigantem

18 kandydatów zgłosiło się do postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa i pięciu członków zarządu Kompanii Węglowej. Ta największa górnicza firma w Europie od ponad pół roku nie ma swojego szefa.

Radiowóz hybryda patroluje Stare Miasto

Jest bezszelestny, ekologiczny i bardzo komfortowy. Okolice warszawskiego Starego Miasta od wczoraj patroluje hybrydowy radiowóz Prius Plug In. Stołeczna policja dostała go na testy od Toyoty.

Grabarczyk zatrudnia stu ludzi do e-myta

My będziemy płacić, a minister zatrudni setki ludzi, żeby tego pilnowali. Minister infrastruktury poprosi o ekstra pieniądze z rezerwy budżetowej, żeby Inspekcja Transportu Drogowego już mogła zatrudnić stu inspektorów do kontroli pojazdów zobowiązanych do korzystania z elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi.

Strajk transportowców w Szanghaju

Protest kierowców ciężarówek zaczyna się odbijać na przeładunkach największego na świecie portu kontenerowego w chińskim Szanghaju. Strajk mimo silnej obecności policji trwa już trzeci dzień, kierowcy protestują przeciwko znacznemu wzrostowi cen konsumpcyjnych i wysokim kosztom paliwa.

Odbudowa produkcji Toyoty dopiero zimą

Toyota spodziewa się, że jej globalna produkcja aut powróci do normalnego poziomu dopiero w końcu roku - listopadzie lub grudniu. Koncern mocno ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami, które 11 marca nawiedziły Japonię. Same fabryki wprawdzie nie zostały uszkodzone, ale rozsypał się perfekcyjny dotąd łańcuch dostaw.

Poszukają paliwowych spekulantów

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy chce sprawdzić, czy wysokie ceny ropy i benzyny nie są wynikiem manipulacji - poinformował amerykański departament sprawiedliwości. Sprawie przyjrzy się specjalna grupa robocza, złożona z przedstawicieli rządowych agencji i stanowych prokuratorów generalnych.

Min. Grad o sprzedaży PKO BP i kasie z PZU

Prospekt emisyjny banku PKO BP powinien latem trafić do Komisji Nadzoru Finansowego - zapowiada minister skarbu Aleksander Grad. Natomiast na przełomie maja i czerwca mają zostać podjęte decyzje dotyczące wielkości wypłaty dywidendy z PZU SA.

Samsung odpowiada pozwem przeciw Apple

Koreański Samsung Electronics pozywa amerykańską firmę Apple, zarzucając jej naruszanie swoich patentów. Pozew został złożony krótko po tym, jak Apple zaskarżyło Samsunga za rzekome skopiowanie swoich iPhonów i iPadów w postaci telefonów i tabletów Galaxy.

"Czarny Jastrząb" w wersji tureckiej

Amerykańska firma Sikorsky wygrała przetarg na wspólną produkcję helikopterów dla armii tureckiej wartości 2,4 miliardów euro - donosi agencja informacyjna Anatolia, powołując się na tureckich urzędników. Konkurentem Amerykanów w przetargu była włoska firma AugustaWestland.