Najnowsze

Najnowsze

Kleszcze długu

Przeciągająca się niepewność na rynkach jest złą informacją dla inwestorów - powiedział w TVN CNBC Mariusz Grab, dyrektor departamentu skarbu w BGK. Rynki są zaniepokojone problemami Grecji, Włoch i ostatnią obniżką wiarygodności irlandzkich banków przez Moody's. Przed aukcją włoskich obligacji, Mariusz Grab stwierdził, że najprawdopodobniej zakończy się ona sukcesem i pozytywnie wpłynie na polski rynek.

Aukcja włoskich obligacji

Rynkowy test włoskiej wiarygodności - włoski minister finansów Giulio Tremonti ma w czwartek sprzedać obligacje warte nawet 5 mld euro. Rynek ocenia, że jeśli popyt przekroczy podaż o 30 proc. - będzie to dobra ocena wiarygodności Włoch. Przed aukcją włoskich obligacji Robert Stankiewicz rozmawiał z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym w Union Investment TFI.

USA na krawędzi wypłacalności

Agencja ratingowa Standard and Poor's ostrzegła w piątek czasu polskiego, że istnieje 50% szans, że w ciągu najbliższych 90 dni USA utracą najwyższą ocenę ratingową (AAA) w związku z impasem w rozmowach o zwiększeniu pułapu zadłużenia kraju.

AC na GPW

AC, spółka z sektora automotive, producent instalacji gazowych do samochodów, wybiera się na giełdę z III kwartale. Wśród klientów spółki jest m. in Hyundai. O strukturze biznesu, wynikach i planach inwestycyjnych spółki, na antenie TVN CNBC mówiła prezes AC, Katarzyna Rutkowska.

Inflacja topnieje

Szczyt inflacji już za nami - przekonuje Maja Goettig, główna ekonomistka banku BPH. Spowolnienie wzrostu tempa cen w czerwcu do 4,2 proc. w ujęciu rocznym - jej zdaniem - obniża prawdopodobieństwo dalszego zaciskania polityki monetarnej przez RPP.

Analitycznie o Boryszewie

Chwilowo na Boryszewie duża przecena, choć spółka mocno i z sukcesami wchodzi w przemysł motoryzacyjny. Dom Inwestycyjny Bre Banku wydał rekomendację "kupuj". Dlaczego? O tym na antenie TVN CNBC mówił Jakub Szkopek, analityk Domu Inwestycyjnego BRE Banku. 

NewConnect po I półroczu 2011

Grupa Trinity przygotowała raport z rynku NewConnect za pierwsze półrocze 2011 roku. Wartość NC Indeksu spadła o ponad 13 proc. do poziomu 54,87 punktów. Rozmowa z Radosławem Tadajewskim, prezesem Grupy Trinity.

Milion w portfelu

Sprawdzamy jak Radosław Cholewiński zainwestował milion złotych. Portfel Radosława Cholewińskiego, zarządzającego w Trigon TFI, zarobił od początku inwestycji 2, 24%, od ostatniej wyceny stracił 0,25%.

Kokosy na Antypodach

Australian dream czyli jak zrobić majątek na Antypodach. Gościem programu Godzina dla Pieniędzy był Lech Sobecki, który od 25 lat prowadzi w Australii firmę Event Affairs.

Załapać się na dywidendę

Dywidenda zaliczkowa nie tylko dla skarbu państwa czyli na co mogą liczyć akcjonariusze PKN Orlen, Lotosu i PGE. MSP sygnalizuje możliwość wypłaty dywidendy zaliczkowej z tych spółek. Gościem programu Godzina dla Pieniądze był Zbigniew Obara, analityk BM ALIOR Banku.

Droga do milionów - rekordowe złoto

Złoto rozliczane w dolarach bije kolejne rekordy. W ciągu roku złoto zdrożało o ponad 30% a w ciągu dwóch lat o prawie 80%. Czy wzrosty będą trwały i jak dużym ryzykiem obarczone są inwestycje w ten kruszec? O opinie spytaliśmy Roberta Raszczyka, dyrektora ds. wsparcia operacyjnego DM BZ WBK

Kleszcze długu

Czy światowej gospodarce grozi druga fala kryzysu? W centrum uwagi są Włochy – parlament debatuje o cięciach budżetowych na 40 mld euro. Oprócz problemów strefy euro, rynki są zaniepokojone także zadłużeniem Stanów Zjednoczonych. O opinię na temat kondycji światowej gospodarki poprosilismy Konrada Białasa, ekonomistę domu maklerskiego AFS.

Organiczna franczyza

Krem z oliwy z oliwek, szampon z serwatki mlecznej, tonik na bazie octu jabłkowego, bio-pieczywo. Pomimo tego, że preparaty organiczne i ekologiczne są sporo droższe niż te tradycyjne, to moda na nie jest obecnie powszechna. Jak zarobić na biokosmetykach? Co daje nam przynależność do sieci franczyzowej? Gośćmi programu Blajer Mówi: Biznes byli: Leszek Krzanowski, dyrektor L’orient i Tomasz Czarski, właściciel Organique.

Inflacja spada

Szczyt inflacyjny - za nami. W czerwcu ceny rosły wolniej niż w maju i dużo wolniej niż oczekiwania rynkowe. W czerwcu ceny wzrosły o 4,2% w ujęciu rocznym, wobec wzrostu o 5% w maju i wobec oczekiwań na poziomie 4,8 proc. Gościem programu Pieniądze w Południe był prof. Dariusz Filar, członek Rady Gospodarczej przy premierze.

Nowy skład Respect Index

Nowy skład Respect Index czyli pierwszego w tej części Europy indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. To już III edycja programu, który wyłania spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W ocenie firm brane są pod uwagę raporty spółek, czy jakość relacji inwestorskich czyli szeroko pojęta komunikacja z rynkiem. Kto wejdzie w skład Indeksu w ramach tej edycji? Gościem programu Blajer Mówi: Biznes był Ludwik Sobolewski, prezes GPW.

Kolejny skup obligacji w USA?

Rynek zareagował pozytywnie na słowa Bena Bernanke, który zasugerował, że jeśli sytuacja się nie poprawi, Rezerwa może ponownie poluźnić politykę monetarną. Kiedy może zapaść taka decyzja? Jakich innych instrumentów może użyć FED by wzmocnić ożywienie gospodarcze? O sytuacji w Stanach Zjednoczonych i perspektywach amerykańskiej gospodarki mówił w TVN CNBC Roman Rewald, partner w kancelarii Weil, Gotshal & Manges.

Kleszcze długu

Jestem optymistą jeśli chodzi o sprzedaż włoskich obligacji - stwierdził jeszcze przed aukcją Józef Wancer, doradca zarządu Deloitte. Z Józefem Wancerem rozmawialiśmy także o roli banków w ratowaniu Grecji i potrzebie racjonalności w działaniach polityków i ekonomistów.

Niepewność na rynkach

Przeciągająca się niepewność na rynkach jest złą informacją dla inwestorów - powiedział w TVN CNBC Mariusz Grab, dyrektor departamentu skarbu w BGK. Rynki są zaniepokojone problemami Grecji, Włoch i ostatnią obniżką wiarygodności irlandzkich banków przez Moody's. Jednak przed aukcją włoskich obligacji Mariusz Grab stwierdził, że najprawdopodobniej zakończy się ona sukcesem i pozytywnie wpłynie na polski rynek.

Miraculum z układem

Uprawomocnił się układ Miraculum z wierzycielami. Zgodnie z porozumieniem główne zobowiązania objęte układem, w wysokości 15,5 mln złotych, firma handlująca wyrobami perfumeryjnymi i kosmetycznymi zamieni na ok. 12,9 mln akcji. Efekt zatwierdzenia układu będzie widoczny w wynikach 3Q, mówi Monika Nowakowska, prezes Miraculum.

Techniczna analiza walutowa

Techniczna analiza walutowa - przyglądamy się najważniejszym parom walutowym. Uwaga analityków skupiona jest przede wszystkim na rekordowo drogim franku. Marcin Lachowski, analityk BM BGŻ twierdzi, że frank wciąż będzie się umacniał.

Seka idzie na NewConnect

Seka, świadcząca usługi doradczo-szkoleniowe, idzie na NewConnect. Spółka pozyskała z oferty prywatnej 1,3 mln zł. Debiut planuje na przełomie sierpnia i września. Seka chce wykorzystać środki z oferty m.in. na szkolenia z wykorzystaniem mediów elektronicznych. Obecnie spółka ma w swojej ofercie ponad 80 programów szkoleniowych. Głównym źródłem przychodów są szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, nauki zawodu. Gościem programu Dzień Na Rynkach był Maciej Sekunda, prezes Seka.

Aukcja włoskich obligacji

Rynkowy test włoskiej wiarygodności - włoski minister finansów Giulio Tremonti ma w czwartek sprzedać obligacje warte nawet 5 miliardów euro. Rynek ocenia, że jeśli popyt przekroczy podaż o 30% - będzie to dobra ocena wiarygodności Włoch. Przed aukcja włoskich obligacji Robert Stankiewicz rozmawiał z Dariuszem Laskiem, dyrektorem inwestycyjnym w Union Investment TFI.

Chińczycy wyrzuceni z A2 skarżą działania GDDKiA

Chińskie konsorcjum wyrzucone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z z budowy dwóch odcinków autostrady A2 nie zamierza składać broni. Jak informuje "Rzeczpospolita", Covec chce unieważnienia wyboru wykonawców, którzy mają dokończyć budowę autostrady A2 między Łodzią a Warszawą.

W TVP zaczyna się paraliż decyzyjny

Bogusław Piwowar z Rady Nadzorczej TVP, oddelegowany do zarządu spółki, zostanie w piątek oficjalnie jego członkiem i przestanie zasiadać w radzie. Oznacza to, że rada nadzorcza nie będzie mogła działać, ponieważ KRRiT nie zdążyła uzupełnić jej składu. Konkurs na wolne stanowisko cały czas trwa.

Oferują wakacje taniej niż w last minute

Do tej pory oferowały głównie tanie wizyty w restauracji, u fryzjera, czy co najwyżej weekendowe wyjazdy. - Teraz serwisy zakupów grupowych wchodzą w "dużą turystykę" i zaczynają masowo wysyłać Polaków na wakacje - informuje "Rzeczpospolita". Ich główny atut jest ten sam - cena, która jest niższa nawet od tej oferowanej przez regularne biura podróży w ofertach last minute.

Złoto najdroższe w historii

1585,50 dol - tyle trzeba było zapłacić za uncję złota w kontraktach terminowych na zamknięciu sesji na giełdzie surowcowej NYMEX. To najwyższa cena tego kruszcu w historii. Jej wzrost to wynik słów szefa Rezerwy Federalnej USA, który zapowiedział, że jest gotowy na ponowny dodruk dolara na skupowanie obligacji, aby zapewnić dopływ pieniędzy do gospodarki i tym samym utrzymać jej wciąż mizerny wzrost.

Szczyt inflacji za nami?

Inflacja niższa od oczekiwań wcale nie musi oznaczać gołębich nastrojów Rady Polityki Pieniężnej. W czerwcu roczny wskaźnik wzrostu cen wyniósł 4,2 procent. Czy inflacyjny szczyt jest już za nami i jak będzie się kształtowała inflacja w przyszłości - o tym w programie 90 minut rozmawiali Marcin Mróz, główny ekonomista BNP Paribas i Adam Ambrozik, ekspert Pracodawcy RP.

Fed myśli o QE3

Rezerwa Federalna bierze pod uwagę trzeci program skupu rządowych obligacji - dał do zrozumienia Ben Bernanke przemawiając przed amerykańskim kongresem. Według szefa FEDu gospodarka w Stanach Zjednoczonych rozwija się wolniej niż oczekiwano i jeśli sytuacja się nie poprawi Rezerwa może ponownie poluźnić politykę monetarną. O to jak interpretować słowa Bena Bernanke pytaliśmy Andrzeja Kurnickiego z Euro-American Company.

Inflacja w dół

Inflacja odpuściła - w czerwcu roczny wskaźnik wzrostu cen wyniósł 4,2%. To znacznie poniżej rynkowych oczekiwań, które wynosiły 4,8%. Najnowsze dane o inflacji w TVN CNBC komentowała Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP.

Czarne chmury nad sektorem bankowym

Ewentualne bankructwo Grecji nie uderzy bezpośrednio w polskie banki, jednak zagraniczni właściciele polskich instytucji finansowych mogą być poważnie narażeni na koszty restrukturyzacji greckiego długu – mówił w TVN CNBC Jacek Chwedoruk, prezes Rotschild Polska.