Najnowsze

Najnowsze

Wyniki KOV

Kulczyk Oil Ventures na minusie. W 3 kwartale spółka zanotowała 85 milionów dolarów strat. Ujemny wynik to efekt odpisu związanego z utratą koncesji na jedno z pól naftowych w Brunei mówi w TVN CNBC prezes Kulczyk Investments Dariusz Mioduski.

Premier już w Berlinie. Priorytetem sprawy unijne

Premier Donald Tusk przybył w środę do Berlina, by wziąć udział w 12. polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych. Głównym tematów rozmów z kanclerz Angelą Merkel będą jednak sprawy UE, w tym budżet unijny na lata 2014-2020. - Mamy na stole dziś propozycję Hermana van Rompuya, która z polskiego punktu widzenia nie jest może dramatycznie zła, ale nie ma dziś gwarancji, że stanie się ona przedmiotem kompromisu - mówił premier na konferencji przed wylotem do Niemiec.

Centrum wyników

Kurczy się marża netto Impela. Po trzech kwartałach wyniosła ona 2,5 proc, a rok temu marża netto była na poziomie blisko 6 proc, czyli dwukrotnie wyższa. Zysk netto spółki spadł w trzecim kwartale o 10 procent. Przychody rosną o 12 procent. Jaki sposób firma między innymi z branży ochroniarskiej ma zamiar ochronić swoje zyski przed wojną cenową w branży? Gościem TVN CNBC był wiceprezes ds. finansowych Impel Wojciech Rembikowski.

Biznes rodzinny

Firma Gelg zajmuje się produkcją blach. Grzegorz Grupiński wciągnął do rodzinnego interesu swoje córki wraz z zięciami.

Gaz najpierw stanieje, a potem znów będzie droższy?

Radość z obniżki cen gazu może nie trwać długo. Od 2013 r., dzięki upustowi uzyskanemu od Rosjan, taryfy powinny spaść o co najmniej 5 proc. Ale prawdopodobnie po kilku miesiącach cena ponownie wzrośnie - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Sikorski w BBC: Propozycje Camerona oznaczają drastyczne cięcia

- Propozycje budżetu UE na lata 2014-20 lansowane przez brytyjskiego premiera Davida Camerona oznaczają bardzo drastyczne cięcia, sięgające 200 mld euro - ocenił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie dla programu HardTalk w telewizji BBC.

Nowy projekt budżetu UE: Więcej dla Polski, ale tylko trochę

73,9 mld euro, czyli o ponad miliard więcej niż chciał Cypr przewiduje dla Polski nowa propozycja budżetu UE na lata 2014-20 - wynika z wyliczeń PAP. Według tego projektu, limit dostępu do funduszy spójności dla danego kraju ustalony jest w wysokości 2,4 proc. jego PKB. Propozycja zakłada jednak większe cięcia w rolnictwie.

Firma. Teraz.

Pomysł na firmę. Otwieramy placówkę Alior Banku.

Poufność w biznesie

Zachowanie poufności w relacjach biznesowych może być bardzo ważne dla firmy. W jaki sposób ją sobie zagwarantować? Rozwiązaniem mogą być specjalne umowy.

Zmiany w zarządzie TVN

Wiceprezes Piotr Walter przechodzi do zarządu ITI, a zarządzanie segmentem telewizyjnym obejmuje bezpośrednio prezes TVN Markus Tellenbach. Do zarządu wchodzą dotychczasowi dyrektorzy - Adam Pieczyński - odpowiedzialny za programy informacyjne, Edward Miszczak odpowiedzialny za programy rozrywkowe, Piotr Tyborowicz kierujący sprzedażą, Maciej Maciejowski odpowiedzialny za dział rozwoju biznesu i Piotr Korycki kierujący controllingiem.

Twój brat PIT

Od nowego roku wejdą w życie nowe zasady rozliczania ulgi na dzieci. Będzie się ona zwiększać wraz z liczbą dzieci w rodzinie.

Zmiany w urlopach macierzyńskich

Rząd proponuje możliwość dzielenia urlopu macierzyńskiego obojga rodziców. Jak taką możliwość mogą wykorzystać młodzi rodzice - właściciele firm?

Finalista "Przedsiębiorcy roku"

Wielkimi krokami zbliża się finał jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu Przedsiębiorca Roku, organizowanego przez Ernst & Young. Jednym z nominowanych do nagrody jest Ewald Raben, prezes Grupy Raben.

Centrum wyników - Tauron

Wyniki Tauronu za trzeci kwartał optymistyczne, ale pytanie jak będzie zachowywać się spółka w okresie spowolnienia gospodarczego.

Milion w portfelu

W dzisiejszej odsłonie miliona przedstawiamy portfel Marcina Billewicza, prezesa grupy Copernicus. Od początku inwestycja przyniosła 13,4% zysku. Najlepszą inwestycją okazały się akcje spółki Ronson. Przyniosły one 10% zysku. Stratę przyniosły z kolei akcje Polimeksu. O innych aktywach i zmianach w portfelu w rozmowie Roberta Stankiewicza.

Użytkowanie wieczyste coraz droższe

Gminy straszą ponownie podwyżkami opłat za użytkowanie wieczyste. Sytuacja przypomina tą z ubiegłego roku. Opłaty rosną nagle po kilkaset procent. Jak się odwoływać, jak negocjować? Czy pomocne może być skierowanie pisma do Samorządowego Kolegium Odwoławczego? O tym w rozmowie z Karolem Orzechowskim, z kancelarii Pietrzyk Orzechowski Wójtowicz.

Zarabiać na obligacjach

Rekordowa rentowność obligacji a portfel inwestora. Jak na rynku obligacji może zachować się potencjalny inwestor indywidualny? Ma on do wyboru trzy opcje: obligacje detaliczne, korporacyjne i hurtowe – przez fundusze. O tym jak na nich zarabiać, skoro teraz jest tak drogo, pytamy Rafała Lorka, z Lorek Pawlak Family Office.

RPP w akcji

Rynek doczekał się cięcia stóp w listopadzie i z dużym prawdopodobieństwem może liczyć na kolejne w grudniu. Profesor Jan Winiecki mówił w TVN CNBC, że poprze jeszcze co najmniej jedną obniżkę o 25 punktów bazowych. Obniżki spodziewa się także inny członek Rady, profesor Adam Glapiński.

Polityka pieniądze

Negocjacje budżetowe wewnątrz Unii Europejskiej wchodzą w decydującą fazę. W Brukseli odbędzie się spotkanie tzw. Przyjaciół spójności przeciwnych cięciom w budżecie. Udział weźmie piętnastu przywódców europejskich. Współorganizatorami są Polska i Portugalia. Na temat unijnego budżetu rozmowa z Jerzym Kwiecińskim, ekspertem ds. Rozwoju regionalnego i Funduszy Unii Europejskiej BCC.

Biznes rodzinny

Silna pozycja lidera sposobem na bezkonfliktowe prowadzenie rodzinnego biznesu. Rozmowa z Marcinem Kołaczem i Magdaleną Kołacz-Majcherczyk, udziałowcami Firmy Wielobranżowej Sużyw.

Lotnictwo bez limitów

Komisja Europejska częściowo zawiesza opłaty od linii lotniczych za emisje CO2 na loty poza UE. Ile jest warta ta decyzja dla przewoźników? Jak duża to ulga dla branży? Ile dotąd na tym straciła? Pytamy o to Andrzeja Rode, eksperta PLL LOT.

Biznes rodzinny

Biznes rodzinny Wamech, jest firmą rodzinną istniejącą od 1989 roku. Założyciel Piotr Wąsik współpracuje ze swoim synem Wojciechem.