Najnowsze

Najnowsze

Skarb Państwa z karą 20 tys. złotych. "Walor edukacyjny"

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Skarb Państwa (reprezentowany przez Ministra Skarbu Państwa) 20 tys. zł kary za niepowiadomienie Komisji o zmniejszeniu udziału w spółce PGE. Chodzi o sprawę z sierpnia 2010 roku i redukcję z 85 proc. do nieco ponad 79 proc. ogólnej liczby posiadanych przez Skarb Państwa głosów - poinformowała Komisja w komunikacie.

NIK: państwowe hodowle koni przynoszą straty

W wszystkich kontrolowanych przez NIK państwowych stadninach stwierdzono straty. Do prokuratury trafiło zawiadomienie dotyczące jeden z nich, gdzie doszło do sprzedaży koni nielegalnemu pośrednikowi, który przeznaczył je na rzeź.

Urzędnik rozliczy twój PIT? Posłowie zdecydują

Rząd planuje, by od przyszłego roku fiskus wstępnie wypełniał za podatników deklaracje PIT. Drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który przewiduje odpowiednie zmiany, ma odbyć się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

"Jesteśmy solidarni z państwami, które podejmują wojnę z terroryzmem. Ale Polska nie jest mocarstwem"

W nocy z poniedziałku na wtorek siły zbrojne USA i arabskich państw sojuszniczych (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania, Bahrajn, Katar) rozpoczęły ataki lotnicze na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii. Polska nie bierze udziału w tej operacji. - Jesteśmy solidarni z państwami, które podejmują wojnę z terroryzmem. Ale Polska nie jest mocarstwem - podkreślił w rozmowie z Karoliną Hytrek-Prosiecką gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej.

Katar zachowa mundial 2022?

Mundial 2022 "Nie" dla Kataru? Wygra zdrowy rozsądek czy wielkie pieniądze? - Za organizacją Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze ciągnie się wiele afer od korupcji aż po względu zdrowotne kibiców i piłkarzy. Jednak są to tak wielkie wpływy i pieniądze, że trudno sobie wyobrazić, że impreza zostanie przeniesiona w inne miejsce, choć raz w przeszłości już tak było - mówi Paulina Czarnota-Bojarska, dziennikarka NC+.

Rosyjska gazeta: Unia za tydzień może uchylić sankcje

Za tydzień, 30 września, Unia Europejska może uruchomić procedurę uchylania sankcji, wprowadzonych przeciwko Rosji z powodu jej polityki wobec Ukrainy - informuje we wtorek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w strukturach UE.

Siada koniunktura w Europie

Kiepskie wieści z europejskich gospodarek. Indeksy PMI opisujący koniunkturę w usługach i przemyśle strefy euro, Niemiec i Francji są niższe niż przed miesiącem.

W Tesco lecą głowy. Jest nowy dyrektor finansowy

Kurs Tesco na giełdzie w Londynie zanurkował wczoraj o ponad 11 procent. To efekt przyznania się do pomyłki w prognozach wzrostu. Wykryto, że są one zawyżone o 250 mln funtów. Władze największej brytyjskiej sieci hipermarketów zareagowały natychmiast i o dwa miesiące wcześniej niż planowano zatrudniły nowego dyrektora finansowego.

Big data wchodzi do pubów. Tak wygląda sprzedaż piwa XXI wieku?

Izraelczycy stworzyli system, który może zrewolucjonizować sprzedaż piwa. Start-up WeissBeerger zbiera dane o ilości i rodzajach piwa, na które w konkretnych dniach tygodnia, a nawet godzinach decydują się klienci. Pozwala to zwiększyć zyski właścicieli pubów nawet o kilkadziesiąt procent.

Podniebny luksus. 16 tys. dolarów za godzinę lotu

Jeden rząd siedzeń, start z dowolnego lotniska, a w menu panierowane krewetki i szlachetne wina - to wszystko znajduje się w ofercie linii lotniczych American Airlines. Za luksusowy lot trzeba jednak słono zapłacić.

"FAZ": Komorowski dał impuls do dyskusji o euro w Polsce

W korespondencji z Polski o powołaniu nowego rządu niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwrócił szczególną uwagę na wypowiedź prezydenta Bronisława Komorowskiego na temat euro, uznając jego słowa za nowy impuls w dyskusji o wspólnej walucie.

"Świat", 22.09

W programie "Świat" pytaliśmy Andrzeja Olechowskiego, współtwórcę Platformy Obywatelskiej i ekonomistę o to, jakie wyzwania, nie tylko na krajowym podwórku, stoją przed nowym polskim rządem.

Polskie górnictwo zagrożone upadkiem. Plan naprawczy to ratunek, czy przedłużanie agonii?

Branża wydobywcza znajduje się na skraju bankructwa, a dziesiątki tysięcy ludzi boją się utraty pracy. Polskie górnictwo zagrożone jest upadkiem, a plany ratunku dla kopalń wydają się być bardzo mgliste. Największa firma wydobywcza w Europie – Kompania Węglowa – ma 13 miliardów złotych długu. Nie brak głosów, że plan naprawczy to bardziej przedłużanie agonii niż realny ratunek. Kondycję branży sprawdzał reporter "Faktów" TVN.

"Epicentrum", 22.09

W programie "Epicentrum" wróciliśmy m.in. do protestów w Moskwie i Hongkongu. Rozmawialiśmy o tym, czym obecnie jest odwaga cywilna, jak mówić "nie" oraz jakie konsekwencje mogą przynieść protesty w stolicy Rosji?

Baryłka ropy za 85 dolarów? Eksporterzy już liczą straty

Cena baryłki ropy Brent crude z Morza Północnego może spaść do 90 dolarów do końca 2015 r. i 85 dolarów do końca 2016 r. – przewidują specjaliści z ośrodka analitycznego Capital Economics. To zła wiadomość dla zadłużonych eksporterów surowca.