Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla ludzi", 01.04

W programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniliśmy na jakich zasadach możemy korzystać z urlopu na żądanie, wytłumaczyliśmy też jakie są warunki i skutki separacji, a także na czym polegają kontrole paragonowe.

Brazylia zaciśnie pasa

Będziemy musieli ograniczyć wydatki. Zracjonalizować je. Przeskalować. Uruchomić odpowiednie mechanizmy. Na pewno czekają nas cięcia budżetowe - przyznała brazylijska prezydent Dilma Rousseff.

Naklejki z Lozanny zgłębią sekrety naszego organizmu

Zamierzamy zmienić sposób, w jaki gromadzimy informacje o naszym ciele. Chcemy wynaleźć miniaturowe inteligentne znaczki, które będzie można naklejać na skórę, i które przy pomocy miniaturowych sensorów zmierzą kilka rzeczy w naszym organizmie - powiedziała TVN24 Biznes i Świat Esmeralda Megally, dyrektor generalny firmy Xsensio. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Kwoty mleczne niepokoją Brytyjczyków

Brytyjscy hodowcy bydła obawiają się, że zniesienie kwot mlecznych w Unii Europejskiej doprowadzi do spadku hurtowych cen mleka i zmniejszy opłacalność ich przedsiębiorstw. Cieszą się Irlandczycy.

Audi też chce jeździć bez kierowcy. Firma pokazała komputer zFAS

Audi zaprezentowało centralny komputer zwany zFAS, który w przyszłości będzie odpowiadał za obsługę systemów umożliwiających autonomiczną jazdę samochodów. Firma podaje, że urządzenie w niedalekiej przyszłości będzie stopniowo stosowane w modelach seryjnych.

Zmiany w dziedziczeniu długów. Prezydent podpisał ustawę

Za około pół roku wejdą w życie nowe zasady dziedziczenia długów: tylko do wysokości odziedziczonego majątku, a nie - jak do tej pory - w całości. Bronisław Komorowski podpisał we wtorek nowelizację prawa cywilnego, która wprowadza te przepisy.

Niemiecki rząd dopuszcza łupki. Ale są warunki

Rząd Niemiec przyjął projekt ustawy o gazie łupkowym, dopuszczający możliwość wydobywania tego surowca za pomocą kontrowersyjnej metody szczelinowania hydraulicznego. Gabinet Angeli Merkel sformułował szereg warunków ograniczających eksploatację złóż.

Odwołanie od decyzji skarbowej będzie fikcją? Eksperci alarmują

Od dziś dyrektor izby skarbowej staje się oficjalnie pracodawcą urzędników pracujących w urzędach skarbowych. To spowoduje, że to właśnie on będzie rozpatrywał decyzje podwładnego, a co za tym idzie, ich kwestionowanie stanie się trudniejsze - pisze "Rzeczpospolita".

Czy możemy stymulowac mózg? "Wiemy, jak dostarczać mu informacje"

Mamy metody, dzięki którym można stymulowac mózg. Wiemy, jak dostarczyć temu narządowi informacje, które mówią mu, czy dana osoba jest głodna, czy potrzebuje poćwiczyć, albo czy potrzebuje więcej snu - powiedział prof. Christopher Toumazou z Imperial College w Londynie. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

Polski przemysł w gorszej kondycji

Wskaźnik PMI dla Polski w marcu spadł do 54,8 pkt. z 55,1 pkt. w lutym. Zanotowano jednocześnie wyraźny wzrost nowych zamówień, jednak w nieco słabszym tempie - podał HSBC w środowym komunikacie, omawiającym wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Markit.

Blask Gazpromu blednie. Zysk zanurkował o 70 proc.

Klejnot koronny rosyjskiej energetyki traci swój blask - pisze CNN Money. Koncern Gazprom zakończył 2014 roku ze spadkiem zysku netto na poziomie 70 proc. Wyniósł on 189 mld rubli (3,3 mld dolarów). Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy był słaby rubel.