Najnowsze

Najnowsze

"Biznes dla Ludzi", 18.10

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz mówili o deklaracjach obniżenia wieku emerytalnego, ulgach podatkowych dla przedsiębiorców i jednolitym podatku, a także rozliczeniach reprywatyzacji.

EBC o ustawie frankowej: nie eliminuje wszystkich ryzyk

Ryzyko związane z kredytami walutowymi w Polsce nie ma charakteru systemowego - ocenia EBC w opinii do projektu ustawy dotyczącej zwrotu spreadów. EBC uważa, że koszty wprowadzenia przepisów mogą być wyższe niż 3,6-4 mld zł szacowane przez autorów ustawy.

Kołodko o jednolitym podatku: to nie będzie prostsze

- Nie spodziewam się po tym żadnej wielkiej zmiany na lepsze w ramach funkcjonowania naszego systemu finansów publicznych - tak w programie „Fakty po Faktach” w TVN24 skomentował pomysł wprowadzenia jednolitego podatku prof. Grzegorz Kołodko, były wicepremier i minister finansów. - Ja bym się skupił na tym, aby te finanse się nie stabilizowały, a inne rewolucje, które nam szykuje ten rząd, mogą do tego doprowadzić - dodał.

Rząd zamrozi opłaty za wodę. "Nie będzie żadnych podwyżek"

- Nie będzie podwyżek opłat za wodę dla konsumentów i przedsiębiorców; będą obowiązywać opłaty takie jak w 2016 roku - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek. Zaznaczył, że to "osobista decyzja pani premier". Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów przyjęto m.in. projekt Prawa wodnego.

DiCaprio i kultowa kreskówka. Będzie przebój?

Paramount i należąca do Leonardo DiCaprio firma produkcyjna Appian Way Productions łączą siły. Kolektyw rekrutuje właśnie ekipę, przy pomocy której stworzy filmową wersję „Kapitana Planety”. Przekaz pozostaje ten sam, co przed laty: obniżyć poziom zanieczyszczeń do zera.

Rewolucja w ratownictwie. Karetki bez lekarzy, koniec prywatnych umów

Ministerstwo Zdrowia chce "upaństwowić" i zrewolucjonizować Państwowe Ratownictwo Medyczne. Proponuje rezygnację z zawierania umów z prywatnymi firmami. W karetkach mają dyżurować trzyosobowe zespoły ratownictwa, ale bez lekarzy. Ratownicy będą mogli także wykorzystywać motocykle. Zmiany mają się zacząć w 2018 r.

Kosmiczne plany Gowina: polsko-chiński satelita

- Chiny stają się w dziedzinie kosmosu nową potęgą i z dużą satysfakcją muszę poinformować, że doszło do uzgodnienia realizacji bardzo ambitnego projektu, czyli wprowadzenia na orbitę księżyca polsko-chińskiego satelity - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że Chińczycy chcieliby wysłać tego satelitę w kosmos w 2018 roku.

Mazury kuszą ogromną strefą ekonomiczną. Firmy dostaną największe ulgi w kraju

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna chce zwiększyć powierzchnię o 351 ha. Planowane nakłady inwestycyjne na nowych terenach mają sięgnąć 1,3 mld zł, utworzonych ma być ponad 1,1 tys. miejsc pracy. Strefa oferuje największą pomoc publiczną ze wszystkich SSE w kraju - zwolnienia i ulgi sięgają nawet do 70 procent kosztów inwestycji.

Ten zbiornik miał być ratunkiem dla południa Polski. Jest nowy pomysł na Racibórz Dolny

Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny, który ma chronić 2,5 mln mieszkańców dorzecza Odry przed powodzą zostanie opóźniona. Inwestor Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach (RZGW) odstąpił od umowy z wykonawcą zbiornika. Resort gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej rozważa zaś, czy nie zmienić jego funkcji - z suchego na mokry, wielofunkcyjny.

Umowa CETA. Są różnice w polskiej i angielskiej wersji

Polska i angielska wersja umowy między UE i Kanadą (CETA) się różnią - chodzi o regulację rynków produktów biotechnologicznych. W wersji polskiej strony umowy powinny współpracować, by ograniczyć wpływ praktyk handlowych na regulatorów, a w angielskiej - odwrotnie.

Egzotyczna Sulawesi, czyli tajemnica indonezyjskiej wyspy

Katarzyna Maniszewska to podróżniczka, która odkrywa tajemnice wysp Indonezji. Jedną z nich jest Sulawesi, położona między Papuą a Borneo. Mieszka tam prawie 17 mln osób. Gość programu opowiadała o ich kulcie, tradycji i zwyczajach, odmiennych dla europejskiej cywilizacji.

Jak zachęcić dzieci do czytania? Radzi Cezary Żak i Edyta Jungowska

- Dzieci bardzo szybko się zniechęcają, więc nie warto dawać im do czytania byle czego. Warto sięgać po dobrą literaturę dziecięcej, której nie brakuje, ale to od rodzica zależy, co temu dziecku dać - mówił w TVN24 BiS Cezary Żak, aktor. - W dzisiejszym świecie nie mamy czasu, aby czytać. Dlatego powinniśmy wykorzystać każdą chwilę, aby naszemu dziecku poczytać. Czytanie to dla dziecka wysiłek. Warto w dziecku wyrobić taki odruch czytania - uważa aktorka Edyta Jungowska.

Dzieci w otoczeniu zwierząt. Zobacz, co myśli o tym Joanna Krupa

- Psy są przyjaciółmi, bo dają nam miłość. Zwierzęta mogą być terapią dla człowieka. Mogą poprawić nam humor - mówiła Joanna Krupa, modelka i aktywistka praw zwierząt. O innych zaletach posiadania psa opowiadała w TVN24 BiS behawiorystka, Aneta Awtoniuk: Bakterie zwierzęce budują odporność naszych dzieci. Dobrze, aby dzieci dzięki zwierzętom uczyły się wrażliwości i opieki nad innym stworzeniem, które jest całkowicie od nas zależne - mówiła.

Czerwone światło dla CETA. Przez Belgię

Państwa Unii Europejskiej nie porozumiały się we wtorek w sprawie zgody na podpisanie umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Sprawę będą omawiać przywódcy unijni na czwartkowo-piątkowym szczycie.

Znamy finalistów konkursu EY. To oni mają szansę zostać Przedsiębiorcą Roku

Już po raz 14. firma EY zorganizowała konkurs, który ma wyłonić Przedsiębiorcę Roku. W finale tegorocznej edycji znalazło się dziewięć firm i 12 przedsiębiorców. Rywalizują oni w trzech kategoriach: Produkcja i Usługi, Nowe Technologie/Innowacyjność oraz Nowy Biznes. Zwycięzców wyłoni jury, któremu przewodniczy Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. TVN24 BiS jest partnerem konkursu.

"Nord Stream 2 może zostać objęty sankcjami"

Nowe sankcje wobec Rosji mogą objąć zakaz budowy Nord Stream 2 - pisze wtorkowa "Niezawisimaja Gazieta". Dziennik zwraca uwagę, że apele o takie działania pojawiają się w Niemczech, które najbardziej zainteresowane są dostawami gazu przez ten rurociąg.

Polska a innowacje. NIK: brak pożądanych efektów

Działalność ośrodków innowacji nie przyczyniła się do lepszej komercjalizacji wyników badań naukowych czy wdrażania innowacji w gospodarce - oceniła Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym we wtorek raporcie na temat działalności ośrodków innowacji.

Za przegląd auta zapłacisz więcej. Pięć rzeczy, o których musisz wiedzieć

Spóźnialscy kierowcy, którzy przegapią termin przeglądu samochodu będą musieli najprawdopodobniej zapłacić podwójną stawkę za okresowe badanie pojazdu. Do tego będą musieli doliczyć koszty transportu auta lawetą do jedynej w województwie stacji. - To ma być aspekt dyscyplinujący kierowców - mówi Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa i przyznaje, że być może liczba stacji jest zbyt mała. Materiał z programu "Polska i Świat".

Państwo chce uszczelnić system podatkowy. Ocena eksperta

Z punktu widzenia państwa nowela ustawy o VAT może w krótkim okresie przynieść uszczelnienie systemu, choć dość niewielkie - mówi ekspert podatkowy Tomasz Michalik. Uważa on, że tak naprawdę jej celem jest zdyscyplinowanie zwykłych podatników, by bardziej uważali na to, z kim prowadzą interesy.

Eurosceptycy nie wierzyli w Brexit? Oto dowód

Brytyjczycy cztery miesiące temu w referendum zdecydowali o Brexicie. Jednak wciąż jest wiele niewiadomych. Z polityków, którzy najgłośniej krzyczeli za wyjściem kraju z Unii Europejskiej tylko Boris Jonhnson awansował na odpowiedzialne stanowisko. Ujawniony został właśnie artykuł, który wprawdzie nigdy nie został opublikowany, ale pokazuje inną twarz Johnsona. O dotychczasowym bilansie Brexitu w programie "24 godziny" opowiadała Kamila Kalińczak.

Jeansy z Jezusem przed sąd. To obraza uczuć religijnych?

Europejski Trybunał Praw Człowieka rozstrzygnie, czy użyta w reklamach jeansów postać Jezusa łamie granice wolności słowa i obraża uczucia religijne. Kontrowersje wzbudziła kolekcja ubrań litewskiego projektanta mody Robertasa Kalinkinasa. Plakatom towarzyszyły hasła: "O Jezu, co za dżinsy!"; "Matko Boska, co za sukienka!" oraz "Jezus Maria, co ty masz na sobie?". Jesienią 2012 roku tamtejsza Państwowa Inspekcja uznała, że reklamy te wykorzystują symbole religijne w niewłaściwy sposób. Materiał z programu "24 Godziny".