Najnowsze

Najnowsze

Snowden w kamerze Olivera Stone'a: odszczepieniec w ekstremalnej sytuacji

- Filmowy Snowden może mieć niewiele wspólnego z tym realnym - tak krytyk filmowy Wiesław Kot odnosił się do nowego filmu Olivera Stone’a opowiadającego historię byłego agenta wywiadu USA. Gość TVN24BiS stwierdził, że reżyser zastosował typową dla siebie metodę - „wziął pewnego odszczepieńca i postawił go w sytuacji bardzo trudnej - musi wybierać między lojalnością wobec Stanów Zjednoczonych a lojalnością wobec ludzkości”. Krytyk wspomniał także o dwóch innych filmach, które opierają się na prawdziwych wydarzeniach - polskiej produkcji pt. „Smoleńsk” oraz amerykańskiej „Deepwater Horizon”. Co chcą osiągnąć twórcy filmów bazujących na aktualnych historiach? Czy powinni przedstawiać fakty czy własną ich interpretację?

CNN: Rosji zaczyna brakować gotówki

Kremlowskie źródło wysycha. Po niemal dwóch latach recesji, tylko w tym miesiącu rosyjski fundusz "na czarną godzinę" stopniał do zaledwie 32,2 mld dolarów - podał rosyjski minister finansów, Anton Siłuanow. We wrześniu 2014 roku, zanim ceny ropy zaczynały spadać, wynosił on jeszcze 91,7 mld dolarów - pisze CNN Money.

Spłonęła fabryka, zginęli pracownicy. Właściciel ukrywa się

Po zeszłotygodniowym pożarze fabryki opakowań na północ od stolicy Bangladeszu, Dhaki, w którym zginęło ponad 30 osób, jej właściciel ukrywa się - poinformowała w sobotę policja. Mężczyzna zaszył się w nieznanym miejscu po tym, jak ojciec jednej z ofiar oskarżył go i siedem innych osób o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Spadki na Wall Street. Bo Fed wysyła sprzeczne sygnały

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się spadkami głównych indeksów. Wśród inwestorów panują obawy co do dalszych losów luzowania polityki monetarnej na świecie. Niepewność podsycają m.in. sprzeczne sygnały płynące z Rezerwy Federalnej dot. podwyżek stóp w dalszej części roku.

"Bilans", 16.09

W "Bilansie" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o likwidacji gimnazjów, a także o kontroli spółek Skarbu Państwa.

"Biznes dla Ludzi", 16.09

W "Biznesie dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o płacy minimalnej, karze więzienie za niepłacenie alimentów, kłopotach finansowych sieci supermarketów Alma oraz wyższym przeciętnym wynagrodzeniu.

Polska Grupa Zbrojeniowa walczy z hakerami. Ma wsparcie Microsoftu

Spółka odpowiedzialna za obsługę informatyczną Polskiej Grupy Zbrojeniowej, PGZ Systems, podpisała w piątek porozumienie z amerykańskim koncernem Microsoft. Firmy mają razem realizować projekty dotyczące m.in. cyberbezpieczeństwa. Celem porozumienia "jest również rozwój kompetencji w zakresie analizy wielkich zbiorów danych (Big Data), internetu rzeczy oraz technologii mobilnych".

Pod koniec września paliwo może być tańsze

Po kilku tygodniach podwyżek na stacjach, ceny paliw przestały rosnąć, a dzięki taniejącej ropie i mocnemu złotemu jest szansa, by pod koniec września polscy kierowcy płacili mniej za paliwo - uważają analitycy paliwowi.

Europa na potęgę kupuje rosyjski gaz

- Rośnie zainteresowanie rosyjskim gazem w krajach europejskich, które leżą w potencjalnym zasięgu gazociągu Nord Stream 2 - ocenił prezes Gazpromu Aleksiej Miller. Z kolei Piotr Maciążek, ekspert energetyczny portalu Defence 24 stwierdził: - Firmy kupują rosyjski gaz na potęgę, bo jest teraz ekstremalnie tani.

Przełom w bajkach Disneya. Księżniczka już nie szuka miłości

Nowa bohaterka bajek Disneya nie szuka już miłości, tylko ratuje planetę. Z kolei lalka Barbie nie jest już ideałem piękna. To znak, że świat, który poznają najmłodsi, zmienia się wraz z wyznawanymi wartościami. O wpływie stereotypów znanych z kreskówek na wychowanie dzieci mówili w TVN24 BiS byli Monika Perkowska, psycholog dziecięcy oraz Dawid Muszyński, redaktor naczelny Naekranie.pl

Biuro zamiast łóżka. Dlaczego pracujemy w trakcie choroby?

Przykład Hillary Clinton, która mimo choroby kontynuowała kampanię prezydencką w USA, nie jest odosobniony. Wiele osób mimo złego stanu zdrowia wychodzi do pracy, choć lekarze zalecają pozostanie w domu. O tym, dlaczego pracujemy, nawet w czasie choroby, mówiła psycholożka Maria Rotkiel. Przekonywała, że decyzja zależy nie tylko od cech osobowości. Praca staje się bowiem coraz ważniejszym obszarem życia, z którego trudno zrezygnować, niezależnie od stanu zdrowia.

6 rzeczy, które może zasilić najmocniejsza Tesla

Tesla Model S P100D - najmocniejsza wersja auta ze stajni Muska będzie miała w podłodze baterie o pojemności 110 kWh. Auto rozpędzi się do pierwszej setki w zaledwie 2,5 sekundy. To stawia je w szeregu najlepiej przyspieszających na świecie.

UOKiK zajął stanowisko ws. frankowiczów i zaskoczył mBank

Do października łódzki sąd odroczył w piątek proces przeciwko mBankowi, jaki wytoczyło mu małżeństwo spod Warszawy, które kilka lat temu wzięło w nim kredyt indeksowany do franka szwajcarskiego. Domagają się od mBanku zwrotu ponad 60 tys. zł. Do sądu wpłynęło stanowisko UOKiK.

Tak wygląda nowy samochód elektryczny od Ursusa

- Ursus wchodzi w nową erę - zapowiedział prezes spółki Karol Zarajczyk. Ursus, znany z produkcji ciągników i maszyn rolniczych, zaprezentował w piątek w Lublinie prototyp nowego elektrycznego pojazdu dostawczego. Otworzył też uroczyście odremontowaną halę produkcyjną w dawnej fabryce samochodów.

Przedsiębiorcy zatrudniają i dają podwyżki

W sierpniu 2016 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 3,1 proc. rok do roku i wyniosło 5 mln 760,7 tys. osób - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Frankowicze otrzymali silne wsparcie w sporze z mBankiem

Prezes UOKiK po raz drugi włączył się w spór frankowiczów z mBankiem wyrażając tzw. istotny pogląd w sprawie. UOKiK zgodził się z kredytobiorcami, że za niedozwolone należy uznać klauzule dot. m.in. sposobu przeliczania kwoty oraz rat kredytu po kursie ustalanym przez bank.

Kupujesz, jeździsz, pomagasz. Tak działa rower z bambusa

Bambusowe rowery zyskują na popularności. Dzięki współpracy polsko-afrykańskiej udało się stworzyć firmę Asante Bamboo Bikes, która w sposób ekologiczny produkuje niezwykłe pojazdy. O ich fenomenie oraz misji niesienia pomocy potrzebującym opowiadał w TVN24 BiS Igor Pielas.

Wizyta u babci Baracka Obamy. "Uczy jak złowić rybę"

- Gościłam u babci prezydenta USA Baracka Obamy w wiosce Kogelo w Kenii. Prowadzi ona organizację charytatywną pomagającą wdowom i sierotom. Robi to w nietypowy sposób, bo niektórzy dają rybę, a ona daje wędkę i uczy jak samemu złowić rybę - mówiła Marysia Skurzak, która wraz z tatą Dominikiem gościła w TVN24 BiS w cyklu "Pokaż nam świat".