Najnowsze

Najnowsze

Biznes za mniej niż 4 tys. złotych. Sześć pomysłów

Nie każdy może pozwolić sobie na zakończenie swojej kariery zawodowej i poświecenie się pasji. Ale posiadanie "drugiego zawodu" może okazać się bardzo przydatne w momencie utraty pracy, a większość pasji można przekształcić w działalność gospodarczą. Przedstawiamy sześć pomysłów na prosty biznes.

Morawiecki o administracji: mamy Polskę "resortową"

Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki uważa, że dotychczasowy model rozwoju Polski oparty na niskich kosztach pracy jest drogą donikąd. - Kilogram polskiego eksportu kosztuje 1,5 euro, a niemieckiego - 5,5 euro - wskazuje. Jego zdaniem problemem rozwoju Polski jest też "resortowość", brak horyzontalnych projektów.

Śląski gigant i elektryczne auta. Nowa strategia grupy

W kilku najbliższych latach grupa energetyczna Tauron zamierza wydać na inwestycje 18 mld zł – wynika z ogłoszonej nowej strategii grupy. Firma niedawno poinformowała, że nie jest zainteresowana przejęciem jakichkolwiek kopalń. Teraz ujawniała, że chce inwestować m.in. w elektryczne auta i inteligentne rozwiązania wykorzystywane w mieszkaniach.

"Biznes dla Ludzi", 02.09

Efekty misji Mateusza Morawieckiego w Londynie, edukacja dzieci i wizja niedziel bez handlu w Polsce to tematy poruszane w dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi".

Robot-gąsienica żywi się światłem. Niezwykły wynalazek studentów

Maleńkiego robota, który naśladuje ruch gąsienicy, opracowali fizycy z Uniwersytetu Warszawskiego. Robot nie ma w sobie żadnej elektroniki, a zasila go i steruje nim światło lasera. Gąsienica ma tylko 1,5 cm długości i może transportować obiekty kilka razy cięższe niż ona sama.

"Piękno nie ma wieku. Płodność tak". Kampania rozrodcza w ogniu krytyki

22 września we Włoszech obchodzony będzie jako Dzień Płodności. Włoski premier jest jednak sceptyczny wobec pomysłu szefowej resortu zdrowia, bo jego zdaniem po obejrzeniu reklamy nikt nie zdecyduje się na dziecko. Państwo przeżywa obecnie poważny kryzys demograficzny, a liczba urodzeń była w ubiegłym roku najmniejsza od 155 lat. Sytuacja określana jest jako "apokaliptyczna".

W Świdniku wrze. Związki widzą ratunek w przetargu na rządowe śmigłowce

Jeden z czołowych polskich zakładów lotniczych PZL Świdnik ogranicza produkcję i zatrudnienie. Spółka zatrudnia ponad 3 tys. osób. Związki jednak nie próżnują. "Pojawiła się szansa na unieważnienie przetargu na śmigłowce wielozadaniowe" - informują na swojej stronie. Liczą na wart miliardy rządowy kontrakt.

"Bilans", 02.09

Niedziele bez handlu, o które ubiega się NSZZ "Solidarność" drożejące paliwa na polskich stacjach paliw to tematy omawiane przez Pawła Blajera w dzisiejszym "Bilansie".

Ekspert o wybuchu rakiety: winę ponosi SpaceX

Firma SpaceX ponosi winę za eksplozję, do której doszło podczas przygotowań swojej rakiety do startu. Jak ocenił Jakub Bochiński z Centrum Nauki Kopernik, tego typu wybuchy są normą w prowadzeniu przygotowań do odkrywania kosmosu, choć przyznał, że wypadek może opóźnić prace spółki Elona Muska.

Wicepremier spodziewa się zmiany ratingu. Szałamacha: Polska odporna na cięcia

- Agencja Moody's zapewne będzie chciała przeprowadzić zmianę ratingu Polski - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Z kolei Paweł Szałamacha, szef resortu finansów zapewnił, że Polska jest "odporna na cięcia ratingów". Resort stawia Polskę za przykład "gospodarki, która odznacza się nieprzerwanym wzrostem i nie ulega zjawiskom kryzysowym, które są widoczne w gospodarkach wielu krajów w ostatnich latach".

Morawiecki widzi 7-10 tys. nowych miejsc pracy. "A to dopiero początek"

- W wyniku naszych rozmów w Londynie w najbliższych latach w Polsce powstanie co najmniej 10 tys. nowych miejsc pracy - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem, inwestycje trafią przede wszystkim do największych miast, ponieważ będą to projekty informatyczne. Przyznał, że może być "bardzo trudno" przekonać Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii do powrotu do kraju.

Najnowszy model Samsunga wycofany. Wybuchał przez "kłopoty z baterią"

Gigant branży elektronicznej Samsung Electronics ogłosił w piątek, że wycofuje ze sprzedaży smartfony Galaxy Note 7. Jak podaje firma, odnotowano już 35 przypadków, kiedy smartfony zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotuje urządzenia zastępcze dla klientów i prosi o kontakt z serwisem bądź infolinią.

Tam zakupy zrobisz w niedziele. Sprawdź, gdzie nie ma zakazu

Tylko w ośmiu z 28 państw UE obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i święta. W pozostałych 20 przez cały tydzień zakupy można robić niemal bez limitów. Najostrzejsze restrykcje panują w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii. Z zakazu niedawno wycofały się Węgry. W Ameryce obowiązują regulacje stanowe.

Hiper-hybryda od Mercedesa stawi czoła najszybszym

Mercedes-AMG pracuje nad hybrydowym hipersamochodem, który ma stawić czoło światowej czołówce i dotrzymać kroku współczesnym trendom w motoryzacji. Informator z zespołu Mercedes-AMG Petronas potwierdził, że prace nad spalinowo-elektrycznym bolidem idą pełną parą.

Putin szuka alternatyw dla Europy. "Skierujemy gaz na wschód"

Gazprom myśli o połączeniu złóż gazu na Syberii Zachodniej ze szlakami przesyłowymi na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W razie problemów w Europie Rosja będzie przestawiać kierunek dostaw surowca na wschód - oświadczył w piątek prezydent Władimir Putin.

"Ludzie są przeciążeni pracą". Zakaz handlu w niedziele trafił do Sejmu

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej - w skład którego wchodzi "Solidarność" oraz inne organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców - złożył w piątek w Sejmie obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele. - Pracownicy czekają na tę ustawę z uwagi na to, że są przeciążeni pracą - powiedział w Sejmie Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ.

"Wschód słońca jest wzruszającym momentem". Wyprawa na dach Afryki

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS była Elżbieta Wiejaczka. Podróżniczka opowiadała o wyprawie na szczyt Kilimandżaro, górze w Tanzanii o wysokości prawie 6 metrów n.p.m. - Na dach Afryki najczęściej wchodzimy przez 6 dni. Zdobyłam szczyt już kilkanaście razy, ale za każdym razem wschód słońca jest bardzo wzruszającym momentem - mówiła Wiejaczka.

"Wynagrodzenie razy 2,5 i pracownicy byliby zadowoleni". Eksperci o zakazie handlu w niedziele

- Ten projekt jest niekonsekwentny i niekorzystny dla konsumentów - mówi o projekcie ograniczenia handlu w niedziele Piotr Szumlewicz z OPZZ. Jego zdaniem, "lepszym rozwiązaniem byłoby obligatoryjne płacenie wyższych wynagrodzeń wszystkim pracownikom pracującym w niedziele". Ireneusz Jabłoński, ekspert Centrum Adama Smitha ostrzega z kolei przed zwolnieniami. - 8-10 proc. pracowników z dużych centrów pracy straci ją - mówi.

Lunch na wagę złota. Nastolatek chory na autyzm został gwiazdą

Bo Paske z dnia na dzień został gwiazdą w swojej podstawówce. Szóstoklasista siedział samotnie przy obiedzie, gdy nagle zawodnik futbolu amerykańskiego Travis Rudolph podszedł i zapytał, czy może się przysiąść. Dla chłopca z autyzmem samotność jest normą. Sportowiec postanowił to więc zmienić, a matka ucznia mówi, że taki drobny uczynek zmienił jego życie. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Apelują do władz. Proszą o ścieżki rowerowe

"Promujmy kolarstwo" - apelują do władz brytyjscy olimpijczycy. I proszę premier Theresę May o dodatkowe fundusze na ścieżki rowerowe. Od wielu lat problem ten dotyka choćby Manchester. Miasto jest krytykowane za brak infrastruktury dla rowerzystów. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Trump "przyciąga" złodziei. Nagroda za pomoc w ujęciu sprawców

Uwaga, zaginął! Ostatnio widziany na trawniku przed domem. Nagroda? Nawet kilka tysięcy dolarów. Mowa o tabliczkach, które nałogowo stawiają na swoich posesjach zwolennicy Donalda Trumpa i które równie nałogowo kradną ci, którzy miliardera nie cierpią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.