Najnowsze

Najnowsze

To już pewne. Ruszają prace nad obniżeniem wieku emerytalnego

Komitet Stały Rady Ministrów rekomenduje rządowi pozytywną opinię o prezydenckim projekcie ws. obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn - powiedział wiceszef MRPiPS Marcin Zieleniecki. Dodał, że resort finansów chce powiązać wiek ze stażem pracy.

Polacy z długami. Do oddania mają prawie 45 mld zł

Niemal 2 mln 150 tys. Polek i Polaków nie radzi sobie z terminowym zwrotem posiadanych zobowiązań kredytowych i pozakredytowych. Ich łączna kwota zaległych długów wyniosła na koniec marca 2016 r. - 44,65 mld zł - wynika z 32. edycji Raportu InfoDług przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Unia Europejska z niższym ratingiem. Przez Brexit

Agencja Standard & Poor's (S&P) obniżyła w czwartek rating Unii Europejskiej z "AA+" do "AA", wskazując na obawy o jedność UE po brytyjskim referendum. Wskazano też, że po Brexicie UE może mieć "mniejszą elastyczność budżetową".

Ostatni dzwonek na 500 plus. Gapy stracą sporo pieniędzy

Piątek to ostatni dzień na złożenie wniosku o 500 plus - jeśli chcemy otrzymać świadczenie z trzymiesięcznym wyrównaniem. Jeśli złożymy wniosek po 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym wniosek wpłynął. Wnioski składa się raz w roku.

Zimny łokieć zabroniony. Będą surowe kary

Mandat w wysokości od 41 do 168 euro grozi we Włoszech kierowcom, którzy prowadzą samochód z ręką wystawioną za okno – przypomniano o tym przed szczytem sezonu letniego, gdy takie zachowanie jest stałym zwyczajem bardzo wielu kierowców.

Dobra passa na Wall Street. Inwestorzy nie obawiają się Brexitu

Czwartek na nowojorskich giełdach przyniósł umiarkowane wzrosty. Konsekwencje brytyjskiego referendum o wyjściu z UE budzą wciąż niepokój, ale Wall Street zdaje się podzielać ostrożny optymizm giełd w Europie wierzących, że skutki Brexitu nie będą katastrofą.

"Biznes dla ludzi", 30.06.

W programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer i Rober Stanilewicz rozmawiali o tym, jak zamachy w Turcji odstraszają turystów do spędzenia wakacji w tym kraju. Dyskutowali również o drożejących kredytach na mieszkanie oraz wzięli pod lupę handel w lombardach.

Płacisz za prąd tej firmie? Nie przegap listu z rachunkiem

Spółki RWE w Polsce zmieniają nazwę na innogy. Ma ona symbolizować innowacyjność i nowe technologie na rynku energetycznym przyszłości. Nazwa będzie funkcjonować od 2 września, wtedy też pojawią się nowe produkty dla klientów - poinformował prezes RWE Polska Filip Thon.

Niemcy i Grecja walczą o dobrą przyszłość po Brexicie

Premier Grecji Aleksis Cipras oraz wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zaapelowali w czwartek w Atenach o więcej impulsów dla wzrostu gospodarczego w Europie. Walka o wzrost i zwalczanie bezrobocia muszą zastąpić w UE politykę oszczędności - podkreślił Cipras.

"Bilans", 30.06.

W dzisiejszym "Bilansie" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o potencjalnych szansach dla Polski, jakie może przynieść Brexit. Zastanawiali się, czy decyzja Brytyjczyków skłoni naszych rodaków do powrotu do kraju.

"Niemcy nie pokryją dziury w budżecie UE po Brexicie"

Szef resortu finansów Bawarii Markus Soeder powiedział w czwartek w wywiadzie dla dziennika "Die Welt", że Niemcy nie zgodzą się na wyrównanie z własnych środków dziury w budżecie UE spowodowanej Brexitem. Unia musi zacząć oszczędzać - uważa polityk CSU.

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej Panamerze

Dynamika, prędkość, wygoda oraz przestrzeń znacznie większa niż w 911. Wszystko to było w pierwszej generacji Porsche Panamera. Był z nią tylko jeden problem - niewielu odważyło się mówić o tym aucie: ładne. Zaprezentowaną właśnie drugą generację sedana od Porsche można tak określić z czystym sumieniem. Oto co jeszcze o nim wiemy:

Brexit Polsce niestraszny. "Spokojnie obserwujemy sytuację"

- W ostatnich dniach widzimy silne umocnienie obligacji na rynku krajowym po zawirowaniach z końca ubiegłego tygodnia, związanych z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii – obecnie rentowności są wyraźnie niższe niż przed głosowaniem - poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak. Dodał, że o pierwszym półroczu tego roku resort finansów ma sfinansowane ponad 70 proc. tegorocznych potrzeb pożyczkowych.