Najnowsze

Najnowsze

Wielka awaria w sieci Play opanowana. "Przepraszamy"

To była jedna z najdłuższych awarii na rynku telekomunikacyjnym. Od weekendu tysiące użytkowników sieci Play miało problem z aktywacją pakietów, doładowaniami i wolnym internetem. Po kilku dniach operator poinformował, że opanował sytuację i przeprasza klientów za niedogodności.

Przegląd prasy: Facebook usuwa profile narodowców. Będzie protest

5 listopada odbędzie się protest organizacji narodowościowych przeciwko "nasilającej się cenzurze portalu Facebook". Manifestacja to efekt zamknięcia przez portal społecznościowy profili Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego. Facebook zaprzeczył i na łamach "Gazety Wyborczej" wyjaśnia, że to użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy społeczności obowiązujące w serwisie.

Brexit uderza w choinki na Wyspach. Święta będą droższe

Słaby funt zmniejsza opłacalność importowanych dotąd do Wielkie Brytanii choinek z innych krajów Europy, na przykład z Danii. Brytyjczycy będą musieli zadowolić się własnymi, gorszej jakości. Ale ponieważ wybór może się zmniejszyć – to i tak ceny zapewne pójdą w górę.

Piraci przejmą władzę w rządzie? Abordaż na Islandię

Islandia to kolejne europejskie państwo, w którym na scenę polityczną wkracza partia spoza głównego nurtu. Z poglądami brytyjskiej partii UKIP czy niemieckiej AFD ma niewiele wspólnego, ale jest coś, co ją z nimi łączy - zaskakująca popularność, której nikt jej nie wróżył. Chodzi o Islandzką Partię Piratów.

Airbus planuje zwolnienia. Zaważyła nieudana współpraca z Polską

Francuski Airbus Helicopters - zapowiada duże zwolnienia. W najbliższych latach pracę ma stracić nawet 600 pracowników. Francuskie media podają, że chodzi o brak zamówień, ale niektóre - piszą też, że jednym z powodów jest decyzja polskiego rządu. O decyzji spółki mówiła z Paryża Anna Kowalska.

PGNiG boi się o dostawy gazu do Polski

Zapowiadane decyzje KE ws. zwiększenia Gazpromowi możliwości wykorzystywania gazociągu OPAL i ws. nadużywania monopolistycznej pozycji przez tę spółkę stanowią zagrożenie dla dostaw gazu w naszej części Europy - oceniło w środę po południu PGNiG. Polska spółka gazowa zapowiedziała, że jest przygotowana do zaskarżenia tych decyzji.

Gowin broni podatku liniowego. "Jest tylko jeden rodzaj podatków sprawiedliwych"

- Mnie się bardzo podoba ta koncepcja żeby 90 proc. Polaków płaciło podatki niższe - mówi o propozycji jednolitej daniny wicepremier Jarosław Gowin, gość "Kropki nad i" w TVN24. - Uważam, że podatki powinny być jak najniższe. Równocześnie powinny być sprawiedliwe. Jest tylko jeden rodzaj podatków sprawiedliwych - to jest podatek liniowy, czyli procentowo równy dla wszystkich - podkreśla szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Bruksela o karach dla Gazpromu: wszystkie opcje są na stole

KE oczekuje od rosyjskiego Gazpromu podjęcia zobowiązań, które zapewniłyby zgodną z unijnymi zasadami działalność koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. - Nie mamy nic przeciwko temu, by Gazprom sprzedawał swój gaz w Europie, ale musi on przestrzegać zasad - powiedziała komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager. Zastrzegła, że w postępowaniu antymonopolowym wszystkie opcje są na stole.

Wielka modernizacja na kolei. Na tych trasach podróż będzie szybsza

Do 2020 roku o 35 minut skróci się też podróż z Poznania do Szczecina. Natomiast pociągi trasę Poznań - Piła mają pokonywać w jedną godzinę, czyli o 40 minut szybciej niż obecnie. To tylko niektóre z efektów inwestycji kolejowych w Wielkopolsce, jakie zostaną wkrótce przeprowadzone. W sumie pochłoną aż dziewięć miliardów złotych.

PSL: wyższy wiek emerytalny uderzy w rolników. "Wielu nie doczeka emerytury"

PSL apeluje do rządu o utrzymanie wieku emerytalnego dla rolników. Teraz rolnicy mogą przechodzić na emeryturę już w wieku 55 lat (kobiety) lub 60 lat (mężczyźni), o ile przepracowali 30 lat i odprowadzali składki emerytalno-rentowe. Prezydencki projekt ustawy, którym zajmuje się Sejm, podniesie im wiek emerytalny.

"Bilans", 26.10

W "Bilansie" w TVN24 BiS Robert Stanilewicz mówił o programie Mieszkanie plus, umowie CETA oraz francusko-polskim sporze o kluczowe aktywa energetyczne. Nie zabrakło także informacji na temat nowego pomysłu na państwowe spółki, a także problemie niedogrzanych gospodarstw domowych.

"Biznes dla Ludzi", 26.10

Program "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS zdominował najnowszy ranking "Doing Business", w którym Polska awansowała na 24. pozycję. Gościem Roberta Stanilewicza i Pawła Blajera był Maciej Drozd, ekonomista Banku Światowego.

"Tam nie ma nic do zwiedzania". Niezwykła podróż do Kamerunu

- Tam się nie jedzie zwiedzać, tam się jedzie pomagać ludziom - mówi o swojej podróży do Kamerunu Mirka Misiewicz. Wolontariuszka zaangażowała się w akcję humanitarną w tym kraju w lutym 2016 roku. Jak wskazuje, Kamerun jest bardzo biednym krajem i wymaga dużej pomocy humanitarnej. Wolontariuszka pojechała do Afryki wraz z grupą przedstawicieli polskiej służby zdrowia. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Własna firma czy etat? Młodzi radzą

Własna firma czy etat? Czy własna działalność się opłaca? Czy młodzi odczuwają zmianę na rynku pracy? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Aleksandra Piotrowska - Forum Młodych Lewiatan, Milena Kowalska - Młodzi Demokraci, Dawid Koruba - Fundacja im. Lesława A.Pagi.

Do nikogo nie zadzwonisz, nigdzie nie pojedziesz. Jan Mela o najzimniejszym miejscu na Ziemi

Najniższa zanotowana tam temperatura to - 90 stopni Celsjusza. Średnia temperatura zimą wynosi - 58 stopni Celsjusza. Oto Ojmiakon na Syberii. Mieszka tam ok. 500 osób. Z powodu ciągłego mrozu sprzęty elektroniczne bardzo często się psują, nie można nigdzie zadzwonić, a samochody co chwilę odmawiają posłuszeństwa. W zimie dzień trwa ok. trzech godzin, więc mieszkańcy starają się go spędzać na świeżym powietrzu. Natomiast w lecie słońce świeci nawet przez 21 godzin. O tym, jak przeżyć w takich warunkach opowiadał w TVN24 BiS Jan Mela, podróżnik i zdobywca bieguna.

"Nie" dla religii w szkołach? Gorąca dyskusja w TVN24 BiS

Spór o naukę religii w szkołach zdominował "Debatę kobiet" w TVN24 BiS. Na pytania w tym temacie odpowiadały Maja Moller, blog Chrzescijanskamama.pl, Halina Bortnowska, publicystka, Aleksandra Pezda, dziennikarka, Radia TOK FM oraz Katarzyna Piekarska z SLD, była wiceszefowa MSWiA.

Kobieta może wypić więcej alkoholu "bez negatywnych konsekwencji"

Okazuje się, że kobiety nie tylko piją tyle samo alkoholu co mężczyźni, ale także szybciej się od niego uzależniają. - Zarówno biologia kobiet i czynniki społeczne powodują, że panie uzależniają się wcześniej - mówi Jerzy Brokman, terapeuta uzależnień. Wpływa na to waga, budowa ciała i czynniki hormonalne. - Ten sam mężczyzna i kobieta o tej samej wadze metabolizują alkohol inaczej (...) W tym samym czasie kobieta może wypić więcej alkoholu bez negatywnych konsekwencji - wskazuje Brokman. Materiał z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS.

Superbohaterowie w szpitalu. Pomagają małym pacjentom

- Wolontariusze przebierają się za postacie bliskie dziecku. Tradycja pojawiła się w polskich szpitalach 17 lat temu - mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji "Dr Clown". Jak wskazuje, chodzi o to żeby poprawić humor i psychikę małych pacjentów. - Wolontariusze są zawodowo przygotowani do takiej pracy z chorym i niepełnosprawnym dzieckiem - podkreśla Czerniak. Katarzyna Butowitt, modelka, aktorka i rzeczniczka Fundacji zwraca uwagę, że wolontariusze są w ponad 100 szpitalach w Polsce.

Nie będzie równości do 2186 roku. Raport o zarobkach kobiet

170 lat - tyle kobiety średnio na całym świecie będą musiały poczekać na moment, w którym ich ekonomiczna sytuacja zrówna się z ekonomiczną sytuacją mężczyzn. Według World Economic Forum, najlepiej pod tym względem jest w Skandynawii, gdzie nierówności między płacami kobiet i mężczyzn są najmniejsze. Na drugim miejscu znajduje się Rwanda. Na szarym końcu zestawienia znajdują się zaś kraje arabskie. Materiał z programu "Świat w południe" w TVN24 BiS.

Jak 500 plus zmieniło życie rodzin? Debata kobiet w TVN24 BiS

Jak 500 plus zmieniło życie rodzin? Na co Polacy wydają pieniądze z rządowego programu? Czy 500 plus wpłynie na dzietność w Polsce? Na te oraz wiele innych pytań odpowiadały uczestniczki "Debaty kobiet" w TVN24 BiS. Gośćmi programu były Edyta Poncyliusz, matka czwórka dzieci, Katarzyna Kłobucka, mentorka sieci przedsiębiorczych kobiet oraz Małgorzata Druciarek, analityk, Obserwatorium Równości Płci Instytutu Spraw Publicznych.