Najnowsze

Najnowsze

NASA testuje rakietę na Marsa. Kiedy pierwszy lot?

Misja na Marsa to na razie przyszłość. Teraźniejszość, to przygotowania takie, jak ten test NASA. To najpotężniejszy silnik rakietowy na świecie. Pierwszy lot planowany jest za dwa lata. Amerykańska agencja kosmiczna próbuje jak może radzić sobie z obciętymi funduszami. Już za dwa miała odbyć się nowa misja na Księżyc - właśnie dzięki nowym rakietom. Ale prezydent Obama zakręcił kurek z pieniędzmi. Dlatego tę rakietę można nazwać... składakiem. Inżynierowie wzięli na warsztat silniki starych wahadłowców i podkręcili je na tyle mocno, że Mars teraz znów wydaje się w zasięgu ręki.

W Polsce żyje się dobrze. Byłoby lepiej, gdyby nie te trzy problemy

Polska jest w gronie państw o wysokim poziomie rozwoju społecznego - wynika z rankingu przygotowywanego m.in. przez Deloitte. Choć spadliśmy z 27 na 30 miejsce, to poprawiliśmy swój wynik pod względem liczby uzyskanych punktów. Natomiast wciąż mamy problem z dostępem do stosunkowo niedrogich mieszkań, zdrowiem społeczeństwa (otyłość), czy jakością powietrza.

Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce: nasze prawo i policja będą chronić Polaków

- Zarówno prawo, jak i pełna siła policji będą chronić Polaków przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii. Taką zapowiedź złożył na antenie TVN24 BIS ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. Jonathan Knott, który był gościem programu 24 Godziny dodał, że władze w Londynie zrobią wszystko, aby wielka Brytania była dalej jednym z najbezpieczniejszych miejsc. Zobacz cały wywiad z ambasadorem Knottem.

Polska zapłaci za Brexit. Składka do budżetu UE wzrośnie o 500 mln euro

Według prezesa Center for Social and Economic Research Christophera Hartwella po Brexicie nastąpi renegocjacja unijnego budżetu na lata 2014 - 2020. W efekcie - jak ocenia - do Polski może trafić mniej unijnych środków. Według "Dziennika Gazety Prawnej" nasza składa może wzrosnąć o 500 mln euro rocznie, jeśli Wielka Brytania faktycznie wyjdzie z UE.

Niemcy po raz pierwszy podnoszą płacę minimalną

Od 2017 roku płaca minimalna za godzinę w Niemczech wzrośnie o 34 eurocenty do 8,84 euro - postanowiła we wtorek jednomyślnie komisja złożona z przedstawicieli pracodawców i pracowników. Związki zawodowe chciały większej podwyżki ale zdecydowała niezależna opinia.

Polacy "nie mają oporów" w sieci. Kupują coraz odważniej

Już prawie połowa Polaków kupuje przez internet, najmłodsi zaczynają coraz wcześniej, rośnie też liczba najstarszych. Takie zakupy są wygodniejsze, tańsze, dają możliwość większego wyboru i przede wszystkim są dostępne całą dobę, w przeciwieństwie do zakupów w tradycyjnych sklepach. Co kupujemy?

Sankcje wobec Rosji. Zapadła decyzja na szczycie UE

Przywódcy państw UE na szczycie w Brukseli potwierdzili, że sankcje gospodarcze wobec Rosji zostaną przedłużone o pół roku. Według unijnych źródeł UE chce jednak już w październiku wrócić do dyskusji o przyszłości restrykcji.

Balcerowicz o planach Morawieckiego: to jest więcej niż urojenie

- Czy on uważa, że jakieś wielkie banki, jak np. HSBC, uciekną z Londynu pod skrzydła tzw. planu Morawieckiego, by działać w Polsce? To jest więcej niż urojenie - krytykował wicepremiera Mateusza Morawieckiego w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. Negatywnie ocenił także pomysł pomocy osobom, które zaciągnęły kredyty we frankach.

Skandal w Volkswagenie. Odkupi auta i wyda miliardy za aferę spalinową

Volkswagen wyda w USA do 14,7 mld dolarów za fałszowanie pomiarów toksyczności spalin w samochodach. To prawie o połowę więcej niż wynosiły wcześniejsze szacunki. Właściciele aut dostaną między 5,1 tys. a 10 tys. dolarów. Koncern będzie też musiał naprawić auta lub je odkupić. W Polsce kierowcy będą domagać się po ok. 30 tys. zł odszkodowania.

"Bilans", 28.06

W dzisiejszym programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz rozmawiali o gospodarczych skutkach Brexitu. Nie zabrakło przy tym informacji o zapowiedzianych przez brytyjskiego ministra finansów podwyżkach podatków oraz o wpływie wyników referendum na Polaków.

"Biznes dla Ludzi", 28.06

W programie "Biznes dla Ludzi" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz dyskutowali m.in. o e-paragonach, które pojawią się już w przyszłym roku, a także programie Rodzina 500 plus. To już bowiem ostatni moment na złożenie wniosku o świadczenie.

"Dzicz, natura i śpiew ptaków". Przewodnik po Bieszczadach

- W Bieszczadach znajdziemy dużo miejsc, gdzie jest dzicz, natura i tak naprawdę rano słyszymy tylko śpiew ptaków - mówiła w TVN24 BiS Karolina Piątek, która wraz z Michałem Gaponiukiem prowadzi blog Naszebieszczady.com. - Wciąż w XXI wieku są takie miejsca. Polecamy, jeżeli ktoś chce odpocząć, szczególnie psychicznie. Tam spokojnie można to zrobić - dodała. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Koniec problemu turystów? Przewoźnik ściągnął samolot z Wilna

Small Planet, operator przewozów lotniczych, zapewnił w oświadczeniu, że dziś skończą się kłopoty turystów i opóźnienia w odlotach samolotów. Firma świadczy usługi czołowym biurom podróży. W ostatnich dniach setki turystów miały kłopot z wylotami na wakacje i z powrotem do kraju.

Nawałka w rok tyle, ile Lewy w tydzień. Zobacz, ile zarabiają trenerzy

Adam Nawałka i Chris Coleman to najgorzej zarabiający szkoleniowcy drużyn, które zostały w walce o Mistrzostwo Europy. Zarówno Polak, jak i Walijczyk zarabiają rocznie 200 tysięcy funtów, czyli ok. 1,07 mln złotych. Z drugiej strony w grupie drużyn, które grają dalej w mistrzostwach, najwięcej trafia na konto włoskiego szkoleniowca Antonio Conte.

Dominika Kulczyk przejmuje stery w rodzinnej firmie

Dominika Kulczyk została przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Zastąpiła na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka. To kolejny etap przejmowania przez spadkobierców Jana Kulczyka zarządzania grupą inwestycyjną.

Alior Bank coraz mocniejszy, połknie część BPH

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Alior Bank, należący do PZU, części mienia banku BPH. BPH będzie prowadził nadal działalność hipoteczną oraz zarządzał funduszami inwestycyjnymi.

USA, Kanada i Meksyk wyznaczają "agresywne cele" klimatyczne

Barack Obama, Justin Trudeau and Enrique Peña zapowiadają nowe, "agresywne, ale osiągalne cele" w zakresie polityki klimatyczno-energetycznej. Zamierzają produkować 50 proc. energii z czystych źródeł, jak słońce, woda, wiatr czy atom. Ostateczne decyzje zapadną na "szczycie trzech Amigos".

Sedlak: na Wyspach ludzie zarabiają co najmniej dwukrotnie więcej. Nie wrócą

W Polsce znacznie mniej możemy kupić za naszą pensję niż w Anglii za pensję angielską. Przynajmniej przez najbliższe kilkanaście lat relacja wynagrodzeń nie zostanie wyrównana - mówił na antenie TVN24 BiS Kazimierz Sedlak z Sedlak&Sedlak. Dodał, że nie wierzy w realizację marzeń wicepremiera Morawieckiego o powrocie Polaków do kraju.