Dla firm

Dla firm

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Umawianie wizyt i spotkań powinno być formalnością, która zajmuje jak najmniej czasu zarówno klientowi jak i dedykowanemu do tej roli pracownikowi. Nikt nie lubi czekać w kolejce czy próbować bezskutecznie dodzwonić się do usługodawcy. W dodatku dopytywanie o kolejny i kolejny wolny termin bywa męczące dla każdej ze stron. Nie lepiej szybko podejrzeć grafik i zarezerwować pasujący nam termin w każdej chwili nawet poza godzinami pracy firmy? Oczywiście, że lepiej, a dzięki aplikacji Bookings w T-Mobile jest to dostępne dla wszystkich!
.

Na rynku pracy brakuje odpowiednich kandydatów, ich oczekiwania finansowe są zbyt wysokie lub nie mają potrzebnego na danym stanowisku doświadczenia – to głównie z tych powodów polskie firmy mają trudności z obsadzaniem miejsc pracy nowymi pracownikami. W tym roku na brak właściwych kandydatów narzeka 52 procent pracodawców, podczas gdy dwa lata temu sygnalizowało to 36 procent przedsiębiorstw - wynika z raportu firmy ManpowerGroup.

Zmniejszenie, proporcjonalnie do przychodu, składek na ZUS dla drobnych przedsiębiorców - to skutek ustawy, którą bez poprawek przyjął w piątek Senat. "Mały ZUS" ma objąć ponad 173 tysięcy jednoosobowych firm, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Każdego roku rośnie popyt na pracowników sezonowych. Jak raportuje GUS, także w 2017 roku liczba zatrudnionych osiągnęła zwyżkę o 2,7 procent w drugim kwartale, a następnie dodatkowy wzrost o 7,5 procent w trzecim kwartale. Zapotrzebowanie na chętnych do podjęcia pracy tymczasowej jest ogromne, a w związku z otwartym rynkiem europejskim to pracodawcy i agencje pracy tymczasowej coraz częściej wzbogacają ofertę pracy dodatkowymi benefitami. Ten profil odbiorcy zauważają usługodawcy, tworząc dedykowane mu produkty.

- Właściwe jest, aby iść w kierunku ustalenia granicy stażu opłacenia składki, która otwiera emeryturę. Bo mamy 220 tysięcy osób, które pobierają minimalną emeryturę, ale mamy też ponad 160 tysięcy osób, które pobierają poniżej minimalnej emerytury. To są osoby, które nie mają tego stażu 20-25 lat. Większość z nich pobiera od 500 do 999 złotych - mówiła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska w programie "Bilans" w TVN24 BiS.

Mały ZUS to projekt, o którego realizację polscy przedsiębiorcy zwracali się od dłuższego czasu. Ma pomóc przede wszystkim najmniejszym przedsiębiorcom, którzy prowadzą już działalność gospodarczą. Dla nich to realna ulga i szansa na poprawę sytuacji - powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Mariusz Haładyj.