TVN24 | Białystok

"Zderzenie było tak silne, że wszystkie osoby podróżujące fiatem zginęły"

TVN24 | Białystok

Aktualizacja:
Autor:
MAK//now
Źródło:
TVN24/PAP
Cztery osoby zginęły na obwodnicy OleckaTVN4
wideo 2/6
TVN4Cztery osoby zginęły na obwodnicy Olecka

Tragiczny wypadek na obwodnicy Olecka w województwie warmińsko-mazurskim. Nie żyją cztery osoby z jednego auta. - Obwodnicą jechała kia. W tym samym czasie do ruchu chciał się włączyć fiat, który nie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do zderzenia - przekazała podkomisarz Justyna Sznel z policji w Olecku. Droga jest zablokowana.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 9 na obwodnicy Olecka. Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655.

- Zderzenie było tak silne, że wszystkie osoby podróżujące samochodem marki Fiat zginęły - przekazał młodszy brygadier Tomasz Jagłowski, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku. - Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych wydobyli poszkodowanych z wraku pojazdu. Pomimo prowadzonej resuscytacji żadna z osób poszkodowanych nie odzyskała czynności życiowych - dodał.

Młodszy aspirant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przekazał, że wszystkie osoby podróżujące fiatem miały około 70 lat.

- Kierujący kią 42-latek oraz jego 70-letnia pasażerka nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierujący kią był trzeźwy - dodał Markowski.

W wypadku zginęły cztery osobyPSP w Olecku

"Nie ustąpił pierwszeństwa"

Podkomisarz Justyna Sznel, oficer prasowa policji w Olecku poinformowała o wstępnych ustaleniach policji. - Obwodnicą jechała kia. W tym samym czasie do ruchu na obwodnicy chciał się włączyć fiat, który nie ustąpił pierwszeństwa. Doszło do zderzenia, wszyscy podróżujący fiatem, cztery osoby, zginęli - przekazała. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że podróżujący fiatem nie mieszkali w powiecie oleckim. Na miejsce wypadku został wezwany prokurator. Skrzyżowanie dróg, na którym doszło do zderzenia, jest zablokowane. Ruch odbywa się wyłącznie w kierunku Giżycko-Ełk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Zderzyły się dwa samochodyPSP w Olecku
Do wypadku doszło na obwodnicy Olecka

Autor:MAK//now

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: PSP w Olecku

Pozostałe wiadomości