TVN24 | WOŚP 2021

Orkiestra gra bez przerwy, na koncie ponad sześć milionów. Próba generalna przed "Finałem z głową"

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
ft/kab
Źródło:
TVN24
WOŚP szykuje się do "Finału z głową"WOŚP
wideo 2/6
WOŚPWOŚP szykuje się do "Finału z głową"

Jerzy Owsiak w specjalnym wydaniu Domowej Orkiestry podsumował w niedzielę przygotowania do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szef WOŚP rozmawiał z artystami i dziennikarzami, którzy zaangażowali się w zbiórkę. Zachęcił również do udziału w aukcjach internetowych. 29. Finał śledzić będzie można między innymi na antenie TVN24, o czym w rozmowie z Jurkiem Owsiakiem mówił Mateusz Walczak. 

Choć 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się za trzy tygodnie, na koncie fundacji w niedzielę około południa było już ponad sześć milionów złotych. W tym roku WOŚP pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak mówiła dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, chodzi między innymi o fiberoskopy, bronchofiberoskopy czy mikrospory laryngologiczne.

Tegoroczny Finał WOŚP śledzić będzie można między innymi na antenie TVN24. Jak mówił Mateusz Walczak, od godziny 6 w specjalnym wydaniu poranka "Wstajesz i weekend" aż do północy dziennikarze TVN24 w całej Polsce będą relacjonować przebieg zbiórki.

OGLĄDAJ SPECJALNE WYDANIE DOMOWEJ ORSKIESTRY W INTERNECIE >>>

Rakieta tenisowa Igi ŚwiątekTVN24

Rakieta Igi, narty Bargiela, rękodzieło polskich polarników

Jak co roku, do akcji przyłączają się ludzie kultury, mediów oraz sportu. Na aukcjach WOŚP wylicytować można między innymi drewniane narty przekazane przez narciarza wysokogórskiego i himalaistę Andrzeja Bargiela. Rakietę tenisową dla Orkiestry przekazała Iga Świątek, zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju Roland Garros.

Twórca internetowy, popularyzator wiedzy Radosław Kotarski na aukcję WOŚP przekazał swoją książkę "Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej" z podpisem, a także czerwone Ferrari.

Jerzy Owsiak w czasie niedzielnej Domowej Orkiestry łączył się także z polskimi polarnikami w stacji Hornsund w norweskim archipelagu Svalbard. Dzięki aukcjom WOŚP również oni mogą wziąć udział w zbiórce. Do wylicytowania są między innymi gadżety z wyprawy polskich polarników, ale także własnoręcznie wykonane przez nich przedmioty.

W niedzielę ruszyły także licytacje Złotych Serduszek dla Najbardziej Hojnych Darczyńców.

29. Finał WOŚP

Według pierwotnego planu 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się 10 stycznia, jednak ze względu na obostrzenia i restrykcje związane przez pandemię, które obowiązują od 28 grudnia do 17 stycznia, został przełożony na 31 stycznia.

Na co zbiera WOŚP podczas 29. Finału?TVN24

Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości