Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ursynów

Zbiórka dla uchodźców z granicy polsko-białoruskiej

TVN Warszawa | Ursynów

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Grupa migrantów z dziećmi przed budynkiem Straży Granicznej w Michałowie

W najbliższy weekend ursynowski ratusz organizuje zbiórkę darów dla migrantów, którzy znaleźli się na granicy polsko-białoruskiej. Rzeczy będą zbierane w trzech punktach na terenie dzielnicy. Stamtąd zostaną przewiezione do Michałowa na Podlasiu.

Jak przekazał urząd dzielnicy Ursynów, z pomysłem udzielenia pomocy cudzoziemcom walczącym o życie na polsko-białoruskiej granicy wyszły: Magdalena Wysokowska, pracująca w wydziale kultury ursynowskiego ratusza, Marzena Zientara z dzielnicowego ośrodka kultury oraz radna Olga Górna. Inicjatorki zbiórki nawiązały kontakt z organizacjami pozarządowymi, których przedstawiciele są obecni w pasie przygranicznym oraz z władzami gminy Michałowo. - Z kontaktów z gminą wynika, że potrzebne są bardzo konkretne rzeczy. Dostaliśmy z Michałowa listę ubrań, artykułów spożywczych, środków higieny i innych przedmiotów, które naprawdę przydadzą się tam na miejscu. Osoby, które zajmują się bezpośrednią pomocą uchodźcom prosiły o wsparcie w postaci dokładnie takiej, jaka wynika z przekazanej listy - przekazała dzielnicowa radna Olga Górna.

Lista potrzebnych rzeczy

Na liście darów, które można przekazać potrzebującym emigrantom, znajdują się: kurtki zimowe, dresy, ciepłe rękawiczki, zimowe buty (ubrania dla dzieci i dorosłych), mleko w proszku (Bebilon 1 i 2), butelki do mleka, kaszki dla dzieci, jednorazowe pieluchy, chusteczki nawilżające, krem na odparzenia (Sudocrem), orzechy i bakalie w zamkniętych opakowaniach, batony, czekolady, wafle ryżowe, ogrzewacze do rąk, koce termoizolacyjne i powerbanki.

Dary będą zbierane w sobotę i niedzielę w godzinach od 12 do 18 w trzech lokalizacjach: - budynek urzędu dzielnicy przy al. KEN 61 - Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej 12b - Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Kłobuckiej 14.

Zebrane ubrania, przedmioty oraz żywność zostaną przetransportowane do Michałowa na Podlasiu w pierwszych dniach listopada. Zbiórka prowadzona będzie pod hasłem "Dla dzieci z Michałowa i ich rodziców. Zbiórka dla uchodźców".

Zbiórkę darów dla emigrantów na początku października przeprowadzili również mieszkańcy przygranicznego Michałowa:

Michałowo: władze gminy zorganizowały zbiórkę dla migrantów
Michałowo: władze gminy zorganizowały zbiórkę dla migrantów 05.10.TVN 24

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości