Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Potrącenie rowerzysty w Wawrze

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPotrącenie rowerzysty na Wydawniczej w Wawrze

Na ulicy Wydawniczej w Wawrze samochód potrącił rowerzystę. Jak informowała policja, kierujący jednośladem trafił do szpitala.

- Przy skrzyżowaniu Wydawniczej z VIII Poprzeczną doszło do zdarzenia z udziałem samochodu marki Volvo i rowerzysty. Został on zabrany do szpitala. Kierowca był trzeźwy - informował Rafał Rutkowski z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Służby nie informowały na razie o stanie poszkodowanego rowerzysty, jednak, jak dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowic, wypadek miał wyglądać bardzo poważne i rowerzysta trafił do szpitala z urazem głowy.

Wypadek na przejściu dla pieszych

- Samochód stoi kilka metrów za przejściem, rower znajduje się kawałek dalej za samochodem. Policjanci prowadzą swoje czynności, robią pomiary, mierzą odległość roweru od i tym podobne. Przejście jest dobrze oznakowane, ale nie jest przeznaczone dla rowerzystów, choć wzdłuż chodnika na Wydawniczej idzie ścieżka rowerowa - opisywał Węgrzynowicz.

Katarzyna Puszczyk z KSP potwierdziła, że do wypadku doszło na przejściu dla pieszych.

Ruch na miejscu odbywał się wahadłowo. - Nie ma dużych utrudnień, bo godziny szczytu dopiero przed nami, ale na pewno kierowcy muszą odczekać kilka minut, żeby ominąć miejsce wypadku - zaznaczał nasz reporter.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl