Kolejny etap prac na Sokratesa. Drogowcy rozpoczęli asfaltowanie zachodnio-północnej jezdni

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trwa przebudowa ulicy Sokratesa
Trwa przebudowa ulicy Sokratesa
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Trwa przebudowa ulicy SokratesaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu na Sokratesa. Do użytku oddana została jezdnia południowo-wschodnia, a prace przeniosły się na stronę północno-zachodnią. Oznacza to korekty tras autobusów komunikacji miejskiej i nowe objazdy.

Przebudowa ulicy Sokratesa trwa od wakacji i powinna zakończyć się jeszcze przed nowym rokiem. Pod koniec listopada drogowcy ruszyli z układaniem ścieralnej warstwy asfaltu na południowo-wschodniej jezdni. Ten etap trwał do czwartkowego poranka. Po godzinie 5 ta część jezdni została otwarta dla kierowców. Można nią teraz przejechać tylko w jednym kierunku od Wólczyńskiej w stronę Kasprowicza.

Po wdrożeniu nowej organizacji ruchu przywrócono możliwość wjazdu w ulicę Sokratesa od strony Conrada i Wólczyńskiej. Nie można natomiast skręcać w Sokratesa z Kasprowicza oraz jechać prosto z ulicy Przy Agorze w Sokratesa. "Wszystkie ulice i wjazdy na parkingi od wyremontowanej strony ulicy Sokratesa zostaną otwarte, z możliwością wyjazdu w stronę Kasprowicza" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

W tym etapie prac połączenie z Sokratesa stracą ulice Kaliszówka i Cienka. Mieszkańcy będą mogli dojechać do posesji od strony Nocznickiego. "Utrzymany będzie natomiast wyjazd z posesji przylegających do remontowanej jezdni - będzie on możliwy przez plac budowy na nową jezdnię, w stronę ulicy Kasprowicza. Wyłącznie wyjazd z posesji przy Sokratesa 5 będzie odbywał się w prawo, z obowiązkiem zawrotki po około 60 metrach na nową jezdnię (wjazd na wysokości nowego ronda)" - instruują drogowcy.

Zamkniętą jezdnię północno-zachodnią będzie można ominąć, jadąc ulicami: Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską. Na skrzyżowaniu z Wólczyńską kierowcy jadący Nocznickiego będą mogli skręcać wyłącznie w prawo. W celu dojechania na Sokratesa, należy zawrócić na rondzie ks. Peszkowskiego.

Piesi mogą od czwartku korzystać już ze wszystkich przejść przez ulicę Sokratesa. Od 25 listopada dostępne były tylko dwie zebry: przy skrzyżowaniu z Wólczyńską i przy skrzyżowaniu z Kasprowicza.

Nowa organizacja ruchu na ulicy SokratesaZDM

Zmiany tras autobusów

Zmian powinni spodziewać się między innymi pasażerowie autobusów linii 114, 203 i N02, jadących w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie, Fort Wawrzyszew i Marysin. Od czwartku jeżdżą one ulicami: Nocznickiego, Wólczyńską i Conrada.

Autobusy linii 121 w kierunku pętli Chomiczówka kursują ulicami: Przy Agorze, Kasprowicza, Nocznickiego, Wólczyńska i Conrada.

Autobusy linii 210, 250, 712 i N58 w kierunku pętli Skibińskiego, Dąbrowa Zachodnia, Rynek będą jeździły przez Nocznickiego i Wólczyńską. Autobusy obsługujące linię N01 w kierunku pętli Ursynów Płn. będą kursowały na trasie: aleja generał Wittek, Nocznickiego, Wólczyńska i Reymonta.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Przebudowa ulicy SokratesaZDM

Co zmieni się na ulicy Sokratesa?

Po przebudowie ulica Sokratesa będzie zwężona do jednego pasa ruchu w każdą stronę do szerokości 3,25 metra. Obok będzie miejsce na parkowanie, raz po jednej, raz po drugiej stronie ulicy. Ścieżka rowerowa, która prowadzi po jednej stronie Sokratesa, zostanie odsunięta od chodnika na miejsce obecnego skrajnego pasa jezdni. Po przeciwnej stronie również zostanie zbudowana ścieżka rowerowa. Zostaną przebudowane przejścia dla pieszych. Będą oddzielone azylem dwumetrowej szerokości, żeby pieszy mógł się zatrzymać między jezdniami.

Mieszkańcy domagali się zmian już od kilku lat i alarmowali, że ulica jest niebezpieczna zwłaszcza dla pieszych. Drogowcy mieli ulicę na liście miejsc do poprawki, ale brakowało pieniędzy. Realizację przebudowy przyspieszył dopiero tragiczny wypadek z 20 października 2019 roku, w którym na pasach zginął młody mężczyzna, potrącony przez kierowcę bmw. Jak relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl, pod koniec listopada Krystian O. został skazany na siedem lat i dziesięć miesięcy więzienia. Sąd orzekł też 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator domagał się, by oskarżony odpowiadał za zabójstwo z zamiarem ewentualnym, ale sąd odrzucił tę kwalifikację, skazując ostatecznie O. za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Autorka/Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Według szacunków stołecznego ratusza we wtorkowym proteście rolników udział wzięło około 10 tysięcy osób, sami organizatorzy mówią o 50 tysiącach. Rolnicy zgromadzili się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, skąd ruszyli w stronę Sejmu, kolejnym przystankiem była kancelaria premiera.

Rolnicy rozgoryczeni. Zapowiadają kolejny protest w Warszawie

Rolnicy rozgoryczeni. Zapowiadają kolejny protest w Warszawie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który miał brutalnie zaatakować kobietę w warszawskim Śródmieściu. 23-latek jest podejrzany między innymi o usiłowanie zabójstwa na tle rabunkowym i seksualnym.

Kobieta zaatakowana w centrum Warszawy. 23-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Kobieta zaatakowana w centrum Warszawy. 23-latek podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja i prokuratura w Gostyninie (Mazowieckie) wyjaśniają okoliczności potrącenia 37-letniej kobiety prowadzącej wózek z 9-miesięcznym dzieckiem. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni w wieku 34 i 44 lat nie przyznają się do prowadzenia mercedesa, który uderzył w kobietę. Jak podała policja, jeden z mężczyzn był pod wpływem alkoholu.

Potrącenie matki i niemowlaka. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był pod wpływem alkoholu

Potrącenie matki i niemowlaka. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był pod wpływem alkoholu

Źródło:
PAP

Do szpitala w Garwolinie (Mazowieckie) zgłosiła się młoda kobieta z martwym noworodkiem. Śledczy ustalili, że dziecko urodziło się zdrowe. 19-latka usłyszała zarzut zabójstwa.

Przyniosła do szpitala martwe dziecko. 19-latka usłyszała zarzut

Przyniosła do szpitala martwe dziecko. 19-latka usłyszała zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie poinformował, że w jednym z odholowanych samochodów znaleziono granat. Na szczęście okazał się granatem ćwiczebnym, ale było w nim prawie tysiąc złotych.

Granat w odholowanym samochodzie

Granat w odholowanym samochodzie

Źródło:
PAP

W połowie marca zniknie drogowy "banan", wytyczony kilka miesięcy temu na skrzyżowaniu Belwederskiej i Gagarina. Pod koniec kwartału zmiany obejmą też ważne krzyżówki w ciągu ulicy Sobieskiego. Zmiany w organizacji ruchu mają związek z budową linii tramwajowej do Wilanowa.

Trwają przygotowania do "likwidacji banana"

Trwają przygotowania do "likwidacji banana"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w rejonie stacji Piaseczno pociąg potrącił człowieka. Mężczyzna zginął na miejscu. Są utrudnienia w kursowaniu składów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Pociąg potrącił człowieka. Opóźnienia na czterech liniach

Pociąg potrącił człowieka. Opóźnienia na czterech liniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z uwagi na pogarszający się stan nawierzchni kolejarze wyremontują przejazdy między ulicami Walcowniczą a Młodą w Wawrze oraz na Łodygowej na Targówku. Podczas prac zaplanowanych odpowiednio na wtorek 27 lutego i środę 28 lutego - kierowcy tamtędy nie przejadą.

Wyremontują przejazdy kolejowe na Targówku i w Wawrze

Wyremontują przejazdy kolejowe na Targówku i w Wawrze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miasto pozyskało ważną decyzję z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy tunelu pod linią kolejową w Rembertowie. O bezkolizyjną przeprawę przez tory mieszkańcy tej dzielnicy walczą od lat.

Krok naprzód w sprawie tunelu w Rembertowie. Sąd rozstrzygnie, kto zbuduje wiadukt

Krok naprzód w sprawie tunelu w Rembertowie. Sąd rozstrzygnie, kto zbuduje wiadukt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nadawca deklarował, że w przesyłce są t-shirty, ale do paczki zapakował mięsożerne rośliny, które są pod ochroną. Przesyłkę z zabójczymi dzwoneczkami z Malezji przejęli mazowieccy celnicy. Trafiły do ogrodu botanicznego, nie wszystkie przetrwały długą podróż.

Zadeklarował koszulki, w paczce były mięsożerne rośliny

Zadeklarował koszulki, w paczce były mięsożerne rośliny

Źródło:
PAP

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z "Newsweekiem" został zapytany o tak zwane schody smoleńskie na placu Piłsudskiego. "Nie sądzę, żeby mogły stać w tym samym miejscu" - powiedział.

Minister kultury o "schodach smoleńskich". Nie chce ich na placu Piłsudskiego

Minister kultury o "schodach smoleńskich". Nie chce ich na placu Piłsudskiego

Źródło:
Nesweek, tvnwarszawa.pl

Na terenie dawnych Zakładów Mechanicznych "Ursus" pojawił się ciężki sprzęt. Aktywiści alarmują, że inwestor wyburzył część obiektów, które są w rejestrze zabytków. Rzecznik mazowieckiego konserwatora Andrzej Mizera wyjaśnił, że pierwotnie nie wydano zgody na rozbiórkę dobudówki dawnej lakierni oraz ruin budynków powojennych, ale decyzję uchyliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ciężki sprzęt w dawnej fabryce ciągników. Konserwator "musiał zmienić stanowisko i dopuścił do rozbiórki"

Ciężki sprzęt w dawnej fabryce ciągników. Konserwator "musiał zmienić stanowisko i dopuścił do rozbiórki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Cynizm, hipokryzję, obstrukcję, nieudolność, niechęć do Warszawy i brak wiedzy. Sześć grzechów wobec Warszawy wytknął wiceprezydent Michał Olszewski kandydatowi PiS na stanowisko prezydenta stolicy Tobiaszowi Bocheńskiemu.

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę nocą w okolicach Alej Jerozolimskich rozpoczął się pościg za kierowcą bmw. Kierowca samochodu osobowego uderzył w toyotę i karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok. Ucierpieli ratownicy medyczni. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, w akcję zaangażowano psa tropiącego. Do sprawy zatrzymali dwie osoby.

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Policja zatrzymała dwie osoby

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Policja zatrzymała dwie osoby

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających działając w warunkach recydywy usłyszał 37-letni mieszkaniec Śródmieścia. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany.

Był wcześniej poszukiwany, notowany, karany. Znów go aresztowano

Był wcześniej poszukiwany, notowany, karany. Znów go aresztowano

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Co Rafał Trzaskowski sądzi o powstaniu w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego? Zaznaczył, że w tej sprawie decyzję podejmuje Rada Warszawy, a on sam zdania nie zmienił. Opowiedział też o wyborach prezydenckich.

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, Rafał Trzaskowski zabrał głos. "Zdania nie zmieniłem"

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, Rafał Trzaskowski zabrał głos. "Zdania nie zmieniłem"

Źródło:
PAP