Ulica Kondratowicza prawie gotowa, jest termin otwarcia dla kierowców

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Fragment ulicy Kondratowicza już otwarty (wrzesień 2022)
Fragment ulicy Kondratowicza już otwarty (wrzesień 2022)Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Fragment ulicy Kondratowicza już otwarty (wrzesień 2022)Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Ulica Kondratowicza na warszawskim Targówku przechodzi metamorfozę. Drogowcy zapowiadają, że prace zakończą się planowo w czerwcu, ale już od soboty, 22 kwietnia, kierowcy będą mogli korzystać z całej długości zrewitalizowanej drogi. Na swoje nowe, stałe trasy skierowane zostaną również autobusy linii: 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Budowa stacji linii metra M2 pod ulicą Kondratowicza dała impuls do zmian także na powierzchni. Jedna z najważniejszych arterii Targówka przeszła zasadniczą metamorfozę. Zmiany objęły nie tylko jezdnię, ale także jej otoczenie. Dzięki takiemu podejściu, Kondratowicza zmieni się w "aleję tysiąca drzew". Warszawscy drogowcy obecnie sadzą wzdłuż ulicy 491 drzew, które dołączą do około 200 zasadzonych w ramach budowy metra i ok. 300, które rosły tu wcześniej. Dopełnieniem będą krzewy i byliny, których łącznie będzie ponad 100 tysięcy.

Wzdłuż drogi uporządkowano parkowanie. Z myślą o bezpieczeństwie pieszych na pięciu przejściach wybudowane zostały sygnalizacje świetlne. Całość dopełnił montaż 282 nowoczesnych latarni z oświetleniem LED.

Ulica Kondratowicza - wizualizacja Urząd miasta

Przebudowa Kondratowicza. Ostatnie prace

Wszystkie prace na ulicy Kondratowicza zakończą się planowo, czyli przed wakacjami. Do tego czasu uzupełnione zostaną ostatnie fragmenty nowego chodnika, ułożona nawierzchnia na dalszych odcinkach dróg rowerowych (które powstały po obu stronach drogi), a także posadzone wszystkie rośliny. Równolegle z pracami wykończeniowymi naprawione zostaną również wszystkie niedociągnięcia i zgłoszone przez mieszkańców usterki, które powstały od rozpoczęcia robót.

Kierowcy dotychczas mogli jeździć obiema jezdniami ul. Kondratowicza na odcinku od Chodeckiej do św. Wincentego oraz między Łabiszyńską a Chodecką w stronę Szpitala Bródnowskiego. Zimą drogowcy zakończyli prace na ostatnim odcinku północnej nitki drogi.

W sobotę, 22 kwietnia, po godz. 15 dla ruchu zostanie otwarty także odcinek między Chodecką a Łabiszyńską – na północnej jezdni ulicy. Odtąd stała organizacja ruchu będzie już obowiązywała na całej długości ulicy Kondratowicza.

Zmiana organizacji ruchu

Udostępnienie obu jezdni ulicy Kondratowicza daje możliwość zmiany organizacji ruchu na ul. św. Wincentego. Zgodnie z obietnicą w przyszłym tygodniu ulica zostanie udostępniona dla ruchu bez przeszkód w weekendy, a w dni robocze dotychczasowe ograniczenia będą obowiązywały w godzinach 7 - 19. Wymiana znaków potrwa kilka dni.

Ulica św. Wincentego - obecne ograniczenia Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Wraz z zakończeniem prac drogowych wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w tej części Targówka. Swoimi stałymi trasami zaczną kursować linie linii 112, 126, 169, 212 oraz N02.

Trasy autobusów

Od soboty, 22 kwietnia, od około godziny 15 autobusy linii 169 z ulicy św. Wincentego zaczną skręcać w Kondratowicza i jeździć prosto aż do ul. Łabiszyńskiej i dalej Łojewską, Chodecką do pętli Bródno-Podgrodzie. W stronę Dworca Wschodnie trasa nie zmieni się.

Linia N02, od początku kursowania w nocy z 22 na 23 kwietnia, w stronę Metra Młociny, pomiędzy ulicami św. Wincentego a Bazyliańską, będą kursowały cały czas prosto ulicą Kondratowicza. W drodze na Marysin trasa nie ulegnie zmianie.

Od niedzieli, 23 kwietnia, od początku kursowania zmienia się trasy kolejnych trzech linii. Autobusy 112, 126 i 212 jadąc w stronę pętli CH Marki oraz CH Targówek pojadą Chodecką, prosto Kondratowicza i dalej św. Wincentego, i Głębocką. Wracając, odpowiednio na Karolin, Tarchomin oraz pl. Hallera, autobusy będą kursowały bez zmian.

W sobotę po południu wznowione zostanie funkcjonowanie przystanku Szpital Bródnowski 01, w skorygowanej lokalizacji, w zatoce przy ulicy L. Kondratowicza za skrzyżowaniem z ulicą Chodecką w kierunku ulicy Łabiszyńskiej. Natomiast od niedzieli uruchomiony zostanie przystanek Metro Kondratowicza 06 – na ul. św. Wincentego, za skrzyżowaniem z ul. Kondratowicza w kierunku Głębockiej. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek Metro Kondratowicza 56. Po zakończeniu wszystkich prac, uruchomione zostaną także nowe przystanki przy ulicy L. Kondratowicza, w sąsiedztwie Rohatyńskiej.

Autorka/Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Opublikowano sprawozdanie roczne Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Zawarto w nim założenia nowych planów inwestycyjnych i finansowych, które zakładają rozbudowę infrastruktury do przepustowości 7-8 milionów pasażerów rocznie w roku 2029 roku. Z lotniska Warszawa Modlin od stycznia do końca maja tego roku skorzystało 1,18 mln pasażerów.

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Ambitne plany rozbudowy Modlina

Źródło:
PAP

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

20 zastępów straży gasiło w nocy z wtorku na środę pożar hali w Nowym Dworze Mazowieckim. Nikt nie ucierpiał, ale straty finansowe są duże.

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Płonęła hala w kompleksie magazynowo-biurowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Płocka zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który próbował sprzedać innemu nastolatkowi marihuanę. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono ponad 2,5 kilograma narkotyków, w tym amfetaminę i MDMA.

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Chciał sprzedać marihuanę nastolatkowi. Wpadł. W mieszkaniu miał więcej towaru

Źródło:
PAP

Pod Ciechanowem kierujący volvo w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h. Okazało się, że własne błędy nic go nie nauczyły. Wcześniej był już karany za przekroczenie prędkości. Teraz zapłaci cztery tysiące złotych mandatu i za kółko nie wsiądzie przez najbliższe trzy miesiące.

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Cztery tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy ulicy Marywilskiej powstaje tymczasowe targowisko. Pomieści 800 kontenerów i parking na 400 samochodów. Jak przekazała prezes spółki Marywilska 44, zapewni ono miejsce pracy około 60 procentom kupców, którzy stracili swoje sklepy w pożarze hali. Kiedy będzie otwarte?

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Tymczasowe targowisko na Marywilskiej ma zostać otwarte jeszcze w wakacje

Źródło:
PAP

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji.

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Akcja służb w ministerstwie. 44-latek miał w torbie broń hukową, pałkę teleskopową, gaz pieprzowy i kilka noży

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W miejscowości Michałów-Reginów koło Legionowa odkopano ludzkie szczątki. Prawdopodobnie pochodzą z czasów drugiej wojny światowej i należą do żołnierzy, którzy polegli podczas prowadzonych w tym miejscu walk.

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Podczas rozbudowy drogi odkryto ludzkie szczątki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z utrudnieniami, drożny był jeden pas ruchu. Strażacy gasili płonący kamper. Nikt nie ucierpiał.

Kamper stanął w płomieniach

Kamper stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ze stawu pod Otwockiem wyłowiono ciało mężczyzny. Zmarły wyszedł w poniedziałek na ryby i nie wrócił do domu.

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Wyszedł na ryby, nie wrócił do domu. Jego ciało wyłowiono ze stawu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli wymuszać haracz od kobiet świadczących usługi seksualne. Później do podejrzanych dołączyły jeszcze trzy kobiety. Powód? Chciały wymusić zmianę zeznań u pokrzywdzonych.

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

"Kobiety przyszły po haracz i wymuszały zmianę zeznań w sprawie zatrzymanych mężczyzn"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w Mrozach koło Mińska Mazowieckiego kierowca samochodu osobowego potrącił rowerzystę - mężczyzna z urazem głowy został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Potrącenie rowerzysty, rannego mężczyznę zabrał śmigłowiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-latek myśląc, że nadjeżdża taksówkarz, zatrzymał policyjny radiowóz. Funkcjonariusze zahamowali, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Pomylił radiowóz z taksówką, usłyszał zarzut

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Lotnisku Chopina zatrzymano 35-letniego obywatela Nigerii, który próbował przemycić ponad kilogram kokainy. Narkotyk znajdował się w 85 kapsułkach, które mężczyzna wcześniej połknął. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Na lotnisku zachowywał się nerwowo. W żołądku miał ponad kilogram kokainy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci interweniowali na terenie jednej z posesji w gminie Leszno pod Warszawą. 26-latek zaatakował ostrym narzędziem swoją babcię. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, a jej wnuk trafił do aresztu.

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Wnuk odpowie za próbę zabicia babci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

42-latka i 35-latek zajmowali się sprzątaniem w jednym z biurowców w centrum stolicy. Jak ustalili policjanci, kobieta i mężczyzna przy okazji legalnie wykonywanej pracy kradli wartościowe przedmioty, wynosili je w workach ze śmieciami. Podejrzani zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Sprzątali w biurowcu, łupy wynosili w workach na śmieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyka płynąca przez dwie weekendowe noce z Toru Wyścigów Konnych na Służewcu oburzyła okolicznych mieszkańców. Pisali o drżących od hałasu oknach, a nawet meblach. Powracały pytania, dlaczego stołeczny ratusz godzi się na tak głośne imprezy trwające do rana.

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Drżały szyby i meble, mieszkańcy nie mogli spać. Oburzenie po rapowym festiwalu na Służewcu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała być nowa wizytówka dzielnicy, jest coraz bardziej wstydliwy problem. Sześć milionów złotych kosztowało stworzenie Centrum Lokalnego Kamionek. Jego istotnym elementem są pawilony handlowe, w których handlować nikt nie chce. Sprawę postanowili skontrolować dzielnicowi radni i radne z klubu Lewica Miasto Jest Nasze.

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Wydali miliony, pawilony stoją puste. Rozpoczęła się kontrola

Źródło:
tvnwarszawa.pl