TVN Warszawa | Ulice

Awaria na Woli. Górczewska zamknięta

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Usuwają skutki awarii wodociągowej
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plUsuwają skutki awarii wodociągowej

Wodociągowcy usuwają skutki awarii. Doszło do podmycia jezdni ulicy Górczewskiej. Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl, zamknięty jest około 200-metrowy odcinek.

Prace trwają na skrzyżowaniu Górczewskiej z Deotymy. - Wczoraj doszło do awarii wodociągowej. Podobno zapadał się asfalt. Wcześniej przejazd był zachowany, natomiast gdy na miejsce przyjechała firma naprawcza to okazało się, że pod wolnymi pasami jest wypłukany piasek i jak zobaczyli to zagrożenie to wyłączyli z ruchu wszystkie trzy pasy jezdni. Teraz kują i rozkopują asfalt. Policja zamknęła około 200-metrowy odcinek Górczewskiej od Deotymy do Ciołka w kierunku Bemowa - informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Rzecznik MPWiK Marek Smółka potwierdza, że do awarii doszło we wtorek wieczorem. - Sama awaria została już usunięta, ale dzisiaj usuwamy jej skutki. Doszło do wypływu wody i podmycia jezdni. Najpierw zamknęliśmy dwa pasy jezdni, ale okazało się, że trzeba też zamknąć ten trzeci. Będziemy się starali zachować drożność ulicy Górczewskiej w obu kierunkach tak, by zminimalizować utrudnienia - zapewnił Smółka.

Dodał, że czasowo wyłączony i przeniesiony w inne miejsce został przystanek autobusowy Park Moczydło 02. Prowadzone prace nie mają wpływu na działanie warszawskiego metra. Dostawy wody zostały przewrócone do mieszkańców już wcześniej, w momencie usunięcia awarii. Smółka nie potrafi na razie określić, jak długo potrwają utrudnienia na Górczewskiej.

Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w kursowaniu autobusów miejskich. "W związku z awarią wodociągową na ulicy Górczewskiej na odcinku Deotymy – Ciołka kierunek Metro Księcia Janusza autobusy linii 109, 129, 149, 171, 184, 190, 523, N42 i N43 zostały skierowane na trasę objazdową ulicami Górczewska – Deotymy – Obozowa – Ciołka – Górczewska . Zawieszone zostało funkcjonowanie przystanku Park Moczydło 02" - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości