Osunięcie ziemi na budowie metra. Zamknięte most i Wisłostrada

Sierpniowa awaria na budowie metra
Sierpniowa awaria na budowie metra
| tvn24
| tvn24Sierpniowa awaria na budowie metra

Problemy na budowie warszawskiego metra zamykają ruch w części stolicy. Jak dowiedział się tvn24.pl, maszyna drążąca tunel natrafiła w nocy na ciek wodny, nieuwzględniony wcześniej na mapach geologicznych. Nastąpiło osunięcie się ziemi, prace wstrzymano. Nikomu nic się nie stało.

Do zawału doszło pod ziemią, w miejscu budowy stacji II linii metra - "Powiśle", pod tunelem Wisłostrady. Jak poinformował, rzecznik wykonawcy centralnego odcinka II linii metra, Mateusz Witczyński, przy naruszeniu nieuwzględnionego wcześniej na mapach cieku wodnego doszło do wlania się wody z piaskiem do zachodniej części nowo budowanej stacji metra "Powiśle".

Maszyna, która natrafiła na ciek, przerwała pracę. W miejscu osuwiska jest pełno wody i błota - dowiedzieliśmy się w warszawskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracują geolodzy i specjaliści, którzy szacują straty i utrudnienia powstałe po zawale. - Poblemem jest to, skąd ta woda wypływa - to ustalamy. Trzeba wzmocnić wszystko, co jest na trasie tej wody - mówił w TVN24 Witczyński.

WIĘCEJ NA TVN24.PL

Zablokowane główne trasy. Objazdy

Do zawału doszło pod ziemią, w miejscu budowy stacji II linii metra - "Powiśle", pod tunelem Wisłostrady.

W związku z tym do odwołania zamknięto ruch w tunelu na Wisłostradzie (w obie strony - w kierunku Wilanowa i Gdańska) oraz Mostem Świętokrzyskim.

Jak podaje ZTM: "W związku z awaryjnym wyłączeniem z eksploatacji tunelu Wisłostrady oraz mostu Świętokrzyskiego, autobusy linii 185, 162 i 102 zostały skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy linii 185, od 14 sierpnia od początku kursowania do odwołania, zostały skierowane w obu kierunkach na trasę objazdową ulicą Dobrą (tak jak linia 118). Na trasie objazdowej obowiązują wszystkie napotkane przystanki.

Autobusy linii 162 w kierunku EC Siekierki zostały skierowane na trasę objazdową od mostu Świętokrzyskiego przez Wybrzeże Szczecińskie, most Poniatowskiego, Wioślarką, Ludną, Kruczkowskiego, zarotkę za mostem Poniatowskiego i dalej stałą trasą. W kierunku pl. Hallera: Kruczkowskiego, Ludną, mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim do własnej trasy.

Autobusy linii 102 w kierunku PKP Olszynka Grochowska jadą ulicami: Kruczkowskiego, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego do własnej trasy. W kierunku Centrum przez most Poniatowskiego i Nowy Świat do własnej trasy.

Linie 102 i 162 nie zatrzymują się na przystankach w zespołach Pomnik Syreny, Wybrzeże Szczecińskie, Topiel, PKP Powiśle, Książęca, Nowy Świat, most Poniatowskiego.

Nie wiadomo na razie, jak długo potrwają utrudnienia.

Zamknięty most Świętokrzyski i tunel Wisłostrady | tvn24
Schemat rozbudowy metra w Warszawie z roboczymi nazwami stacjiMetro Warszawskie / tvn24.pl

tvn24.pl, PAP//km/kdj

Pozostałe wiadomości