Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Ulice

Mroźny poranek na stołecznych drogach

Ulice

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Piątkowy poranek, mimo że mroźny, nie okazał się dla kierowców specjalnie nieprzyjemny. Ulice są przejezdne. Służby nie informują na razie o poważnych wypadkach.

O dobrej sytuacji na drogach może świadczyć również fakt, że na razie Zarząd Oczyszczania Miasta nie przeprowadził akcji posypywania warszawskich ulic. Kierowcy nie muszą również obawiać się śniegu. Na dzisiaj synoptycy nie zapowiadają opadów.

- Jeździ się dobrze. Na jezdniach utrzymuje się chlorek sodu, którym ulice zostały posypane parę dni temu. Nie jest ślisko - informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - Ulice spadkowe oraz zjazdy również nie sprawiają kierowcom problemu. Przejechałem Dolinę Służewiecką, Trasę Sikierkowską, Wisłostradę, nigdzie nie napotkałem trudności w przejeździe- dodaje.

Synpotycy jednak przestrzegają kierowców, że mimo dobrych warunków drogowych w całym kraju, w związku z minusową temperaturą lokalnie może być ślisko.

Na razie bez wypadków

- Noc minęła spokojnie. Wczesnym rankiem nie doszło do żadnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych- poinformował przed 7.00 pracownik Centrum Zarządzania Kryzysowiego.

- Do godziny 8.00 doszło do dwóch kolizji na skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Wołoskiej oraz na skrzyżowaniu al. SIkorskiego z ul. Czarnomorską- informuje Mariusz Mrozek ze stołecznej policji. - Nie ma utrudnień dla kierowców- dodaje.

Kierowców przestrzegamy przed nadmierną prędkością. Często dogodna sytuacja na drogach powoduje, że kierowcy jeżdżą za szybko, co w konsekwencji kończy się wypadkiem.

fot. BŁĘKITNY24
fot. BŁĘKITNY24

su

Pozostałe wiadomości