Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

TVN Warszawa | Ulice

Kierowca auta dostawczego potrącił pieszego na krajowej "7"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie pieszego na DK7 w Dziekanowie Leśnym
Potrącenie pieszego na DK7 w Dziekanowie Leśnym

Na drodze krajowej numer 7 w Dziekanowie Leśnym doszło w środę wieczorem do potrącenie pieszego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu działają służby. Są utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy.

Do wypadku doszło przed godziną 20 w miejscowości Dziekanów Leśny w powiecie warszawskim zachodnim. - Pieszy został potrącony przez samochód dostawczy - ustalił Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec LPR. - Samochód dostawczy stoi kilka metrów za przejściem dla pieszych. Ma mocno rozbity przód oraz przednią szybę. Pieszy znajduje się obok auta, trwa akcja ratunkowa - dodaje Węgrzynowicz.

Na miejscu wypadku są również policja i straż pożarna. - Zgłoszenie wpłynęło do nas o godzinie 19.41. Z pierwszych ustaleń wynika, że doszło do potrącenia pieszego przez busa. Policjanci wyjaśniają na miejscu okoliczności zdarzenia - mówi Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji. Potwierdza też, że pieszy został zabrany do szpitala przez załogę LPR. - Kierowca busa został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Jest trzeźwy - dodaje.

Początkowo - na czas lądowania śmigłowca ratunkowego - jezdnia w kierunku Warszawy była zablokowana. Natomiast około 20.30 w związku ze startem ruch został wstrzymany na obu jezdniach. - Obecnie zablokowane są dwa pasy w kierunku Warszawy. Policjanci kierują ruchem. Objazd został wytyczony przez jezdnię techniczną biegnącą wzdłuż drogi krajowej - informuje Markiewicz.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości