TVN Warszawa | Śródmieście

40 kilometrów na godzinę na Trasie Łazienkowskiej. Wiadukty przy Agrykoli wymagają pilnego remontu

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wiadukt Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Wiadukt Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka

Do 40 kilometrów na godzinę zostanie ograniczona prędkość na wiaduktach Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. Drogowcy wprowadzają dodatkowe środki bezpieczeństwa ze względu na bardzo zły stan techniczny obiektu. Zapowiadają, że latem zostanie rozpisany przetarg na jego gruntowny remont.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, że z estakady odpadły kawałki betonu. Wtedy też chodnik znajdujący się bezpośrednio pod wiaduktem został wygrodzony. Już wtedy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapowiadał, że trwają pracę nad dokumentacją projektową gruntownego remontu obiektu. W czwartek urząd miasta poinformował o konieczności wprowadzenia pilnych ograniczeń. Jak się dowiadujemy, wejdą w życie "w ciągu kilku dni".

Ograniczenie prędkości na obu jezdniach

Na obu wiaduktach na odcinkach około 400 metrów prędkość zostanie ograniczona do 40 kilometrów na godzinę. Ponadto ograniczony zostanie dopuszczalny tonaż pojazdów, które mogą poruszać się skrajnie lewymi pasami. Po zmianach wyniesie on pięć ton. Jak szacują urzędnicy, przejazd wiaduktem potrwa około pół minuty dłużej, ale za to zmniejszy się ryzyko dalszych uszkodzeń konstrukcji.

Jak zapowiada warszawski ratusz, utrudnienia potrwają do czasu zakończenia przebudowy obiektu. "Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył już wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji. Prace nad projektem przedłużały się m.in. ze względu na ponad dwuletnie oczekiwanie na decyzję środowiskową. Przetarg na przebudowę drogowcy chcą ogłosić w wakacje tego roku" - informują urzędnicy.

Prace obejmą nie tylko wymianę obiektów. Zostaną one poszerzone tak, aby zmieścić również ruch pieszych i rowerów. Powstaną także pochylnie, umożliwiające łatwy dostęp do przystanków autobusowych Rozbrat.

Prace na wiadukcie przy Ostrobramskiej

Z wiaduktów na Agrykoli korzysta około 100 tysięcy samochodów dziennie. Nie inaczej jest w przypadku innych obiektów składających się na wybudowaną w latach 70. Trasę Łazienkowską. Wymianę przeszły już obiekty na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim. Po 50 latach intensywnej eksploatacji trwają prace przy odbudowie wiaduktu na Ostrobramskiej przy Przyczółku Grochowskim. Według ostatnich zapowiedzi drogowców tam prace mają zakończyć się pod koniec tego roku.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości