Imię dla "bongini" wybrane

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
ran/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybrano imię dla antylopyWarszawskie zoo
wideo 2/2
Warszawskie zooWybrano imię dla antylopy

Poznaliśmy wyniki konkursu na imię dla małej antylopy z warszawskiego zoo. Walka pomiędzy dwiema opcjami toczyła się do końca - zwycięska propozycja otrzymała 55 procent głosów.

"Powitajcie rodowitą warszawiankę o afrykańskich korzeniach: przed Wami antylopka bongo, nasza piękna boNgini MOLLY! Takie właśnie imię wybraliście ostatecznie w naszej zabawie!" – poinformowało na Facebooku warszawskie zoo.

Bój między Mią a Molly trwał do ostatniej chwili. Molly wygrała uzyskując 55 procent głosów, a Mia zdobyła ich 45 proc. Przedstawiciele ogrodu przypomnieli, że imię Molly oznacza: wesoła, aktywna, szczęśliwa.

Jak już pisaliśmy, w pierwszej fazie padło około dwóch tysięcy propozycji na imię dla antylopy, później wybierano spośród czterech, a ostatecznie wytypowane zostały dwie finałowe, z których wybierali obserwatorzy stołecznego zoo.

Urodziła się w Dzień Ziemi

"Bongini" urodziła się 22 kwietnia (w Dzień Ziemi) i od razu skradła serca pracowników, a chwilę później wielu fanów i bywalców zoo. Początkowo spędzała czas tylko przy swojej mamie, ale teraz już coraz lepiej radzi sobie na wybiegu zewnętrznym, po którym energicznie bryka. Warto zobaczyć ją osobiście na wybiegu bongo przy Żyrafiarni.

Samiczka jest pierwszym dzieckiem 7-letniej Chilli i 8-letniego Franka. Troskliwa mama od razu wzorowo zajęła się swoim dzieckiem. Pierwszy dzień antylopa w większości przespała, wtulając się w mamę, jednak w kolejnych dniach była już bardziej aktywna i zaczęła się interesować otaczającym ją światem.

W warszawskim zoo mieszka łącznie sześć bongo: "rodzynek" Franek oraz pięć samic: Chilli, Walkiria, Maliki, Hela oraz młoda "bongini".

Autor:ran/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN