Na przejeździe kolejowym wyprzedził radiowóz. Był pijany, prawo jazdy stracił już wcześniej

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)
Pijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)TVN Turbo
wideo 2/8
TVN TurboPijani kierowcy mają tracić samochód (wideo ilustracyjne)

Na przejeździe kolejowym rozpędzona honda wyprzedziła nieoznakowany radiowóz. Zaraz po tym manewrze kierowca został zatrzymany. Jak się okazało 30-latek był pijany i ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grozi mu bardzo wysoka grzywna i nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował oficer prasowy wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński, w piątek wieczorem miejscowi policjanci patrolowali ulice Wyszkowa nieoznakowanym radiowozem. Około godz. 21.30, kiedy przejeżdżali przez przejazd kolejowy na ul. Świętojańskiej, zostali wyprzedzeni przez rozpędzoną hondę.

Pijany, bez prawa jazdy

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej.

- Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie 30-latka - przekazał rzecznik. A po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że wyszkowianin ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

ZOBACZ: Pijani kierowcy mają tracić samochody, eksperci podzieleni.

Teraz o losie mężczyzny ponownie zdecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie samochodem, mimo zakazu, grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. - Musi się też liczyć z tym, że zostanie orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Nie obejdzie się również bez kary za wyprzedzanie na przejeździe kolejowym" – dodał oficer prasowy.

ZOBACZ: Nowy taryfikator a bezpieczeństwo na drodze.

"Nawet najmniejsza ilość alkoholu..."

- Pijani kierowcy to potencjalni zabójcy na drogach, a sami też mogą stracić życie w wypadku. Nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmniejsza u kierowcy szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę prędkości, odległości oraz własnych umiejętności - zauważył policjant.

PRZECZYTAJ: Kierowcy płaczą i płacą. Skokowy wzrost.

Wyprzedzanie na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Jest to wykroczenie, którego dotyczy zasada podwójnego mandatu. To oznacza, że kierujący, którzy w okresie dwóch lat po raz drugi popełnią jedno z wymienionych w przepisach wykroczeń, otrzymają mandat dwukrotnie wyższy niż kwota z taryfikatora, czyli w tym przypadku 2000 złotych.. Dokładnie takie same kary przewidziano za wyprzedzanie przy przejeżdżaniu przez tory tramwajowe lub bezpośrednio przed nimi.

ZOBACZ: Prawo jazdy można stracić jeszcze łatwiej.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości