Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Okolice

Włamywał się do gołębnika, został zatrzymany. "Ukradł gołębie o wartości 9 tysięcy złotych"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymali podejrzanego o kradzież gołębi

Policjanci spod Otwocka zatrzymali 26-latka, który włamywał się do gołębnika. Jak informuje rzeczniczka powiatowej komendy, mężczyzna ukradł 159 sztuk ozdobnych gołębi, których wartość pokrzywdzony hodowca wycenił na ponad 9 tysięcy złotych. Część skradzionych ptaków udało się odzyskać, reszta - jak wyjaśnił podejrzany - została już sprzedana na targowisku.

Funkcjonariusze z Sobień-Jezior zostali powiadomieni o kradzieżach z włamaniem, do których dochodziło w czerwcu i lipcu na terenie jednej z posesji w Dziecinowie. - Sprawca zrywał kłódki i wyłamywał zamek drzwi gołębnika, a następnie z jego wnętrza skradł łącznie 159 sztuk ozdobnych gołębi o wartości blisko dziewięciu tysięcy złotych - informuje rzeczniczka otwockiej komendy młodszy aspirant Paulina Harabin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na jego posesji znaleźli część skradzionych gołębi

Jak zaznacza, policjanci pracujący nad sprawą początkowo nie mieli żadnego tropu oraz informacji, na podstawie których mogliby typować ewentualnego sprawcę tych włamań. - W ustalenia włamywacza zaangażował się dzielnicowy, który przeprowadził liczne rozmowy z mieszkańcami i hodowcami gołębi na terenie gminy Sobienie-Jeziory. Wspólne działania funkcjonariuszy przyniosły efekty. W ubiegłą niedzielę policjanci zatrzymali podejrzewanego w sprawie 26-latka. Ponadto w trakcie przeszukania jego posesji odzyskali część skradzionych gołębi - podaje policjantka.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, po czym wyjaśnił, że pozostałe gołębie sprzedał na targowisku. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowuje Harabin.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu podejrzanych o kradzież auta:

Podejrzewani o kradzież auta zostali zatrzymani na RydygieraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości