TVN Warszawa | Okolice

Pożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej. Jedna osoba nie żyje

TVN Warszawa | Okolice

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Pożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plPożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej

W poniedziałek na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie koło Wołomina wybuchł pożar. Jak poinformowała straż pożarna, na rusztowaniu znaleziono ciało mężczyzny.

Pierwszą informację oraz zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Widać na nim słup dymu unoszący się nad budową Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Ossowie, niedaleko Wołomina.

Informację o pożarze potwierdza lokalna straż pożarna. - Zapalił się styropian na ścianie powstającego budynku muzeum. Jesteśmy na miejscu. Trwa akcja gaśnicza - przekazał nam Wiesław Drosio, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Przed godziną 10 Wiesław Drosio przekazał, że jest jedna ofiara śmiertelna. - Mężczyzna został znaleziony na rusztowaniu na wysokości trzeciego piętra. Pożar został ugaszony. Czekamy na przyjazd prokuratora - poinformował strażak.

Na miejscu jest również policja. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kilku pracowników znajdowało się na rusztowaniu i prowadziło prace przy elewacji budynku. Z nieznanych na chwilę obecną przyczyn wybuchł pożar, który objął elewację. Jednej z osób nie udało się ewakuować z rusztowania. Stwierdzono zgon tej osoby. Policjanci wyjaśniają, co było przyczyną pożaru - poinformowała Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Konkret 24

Pozostałe wiadomości