Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Okolice

Wybuch gazu w Legionowie. Jedna osoba nie żyje

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wybuch gazu w LegionowieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWybuch gazu w Legionowie

W Legionowie doszło do wybuchu gazu, w wyniku którego zawaliły się trzy garaże. Jak podała straż pożarna, zginęła jedna osoba.

Informację o wybuchu gazu przy ulicy Krasińskiego w Legionowie przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - W garażach wybuchła butla z gazem propan-butan. Z moich informacji wynika, że uszkodzone są trzy garaże. Pod gruzowiskiem ma być uwięziona jedna osoba – poinformował.

Informację potwierdził rzecznik legionowskiej straży pożarnej Łukasz Szulborski. - Informację o wybuchu gazu na terenie garaży otrzymaliśmy o godzinie 19.12. W wyniku wybuchu zawaliły się trzy garaże o betonowej konstrukcji i blaszanych dachach. Wybuchł również niewielki pożar, który został już ugaszony. Obecnie strażacy sprawdzają, czy pod gruzowiskiem są poszkodowani – przekazał.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Po godzinie 20 Łukasz Szulborski poinformował, że spod gruzów ratownicy wydobyli jedną osobę. - Została przygnieciona przez elementy konstrukcyjne garażu. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon – przekazał.

Strażacy prowadzili swoje działania do godziny 23. Sprawę bada policja.

- Wiemy, że ofiarą jest mężczyzna w wieku 45 lat. Na miejscu wykonywane były czynności pod nadzorem prokuratury. Ustalamy przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - przekazała w środę rano rzeczniczka policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska.

Dodała, że śledztwo w tej sprawie prowadzi także prokuratura.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości