Nie będzie litości dla właścicieli przeładowanych samochodów ciężarowych, które niszczą stołeczne ulice – przekonywały w piątek władze Warszawy. ZDM prowadzi kontrole za pomocą specjalnego sprzętu. Już sypią się pierwsze mandaty.
13-letniej Daryny nie deportują do Ukrainy. Pozostanie w Polsce i tutaj dalej będzie się uczyła w jednej ze stołecznych szkół. Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców wydał decyzję ochrony uzupełniającej dla dziewczynki. W obronie dziewczyny stanęli jej szkolni koledzy i koleżanki. Interweniował Rzecznik Praw Dziecka.
Do trzech kolizji doszło w niedzielę wieczorem na ulicy Korotyńskiego. Łącznie brało w nich udział kilkanaście aut. Policja apeluje o ostrożność, bo warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom.
Wyposażenie wojskowe, monety, fosa i "wilcze doły" ze szczątkami setek żołnierzy polskich i rosyjskich. To wszystko odkryto podczas kilkuletnich badań na Reducie Ordona, miejscu walk powstania listopadowego na Ochocie.
- Myślę, że Lech Kaczyński jest najlepszym patronem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej jakiego można było wybrać - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości uczelni, która już oficjalnie nosi imię byłego prezydenta.
Pękła szyna na linii średnicowej na torze w kierunku wschodnim. Pociągi SKM S1 i S2 oraz Kolei Mazowieckich przez około 2 godziny omijały stacje: Ochota, Śródmieście, Powiśle oraz Stadion.
Do kosza trafiła właśnie koncepcja drążenia 2,5-kilometrowego tunelu pod cmentarzem na Powązkach. Zdaniem ekspertów, od 2,5 kilometrowego tunelu pod Cmentarzem Powązkowskim lepsza będzie budowa trasy N-S. Kiedy? Tego nie wiadomo.
Tablica upamiętniająca mieszkańców rozstrzelanych przez Niemców w 1943 roku będzie oczyszczona i zabezpieczona. Zapłaci Fundacja Dziedzictwa Kulturowego. - To chuligański, skandaliczny wybryk. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie - mówi o zniszczeniu tablicy prezes organizacji.
Duże utrudnienia po zderzeniu samochodu osobowego z tramwajem linii 24. - Składy nie kursują w obu kierunkach, na miejscu są straż pożarna i policja - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.
Zarząd Dróg Miejskich zakończył prace w rejonie skrzyżowania Pawińskiego i Korotyńskiego na Ochocie. Pojawiła się sygnalizacja świetlna, która ma zwiększyć bezpieczeństwo.
10 wypadków, 100 kolizji i 21 pijanych kierowców. Takimi statystykami policja podsumowuje noworoczny weekend. W sobotę i niedzielę funkcjonariusze interweniowali ponad 5 tysięcy razy.
Zarówno policja, jak i straż pożarna oceniają, że 31 grudnia minął spokojniej niż w ubiegłym roku. W nocy strażacy musieli gasić palące się śmietniki i balkony, ale na szczęście służby nie odnotowały przypadków zranienia środkami pirotechnicznymi.
Nieznani sprawcy wymalowali na budynku na Ochocie wielkie graffiti zamazując jednocześnie tablicę upamiętniającą rozstrzelanie około 20 osób w 1943 roku. Sprawą zajmuje się policja.
Utrudnienia w al. Prymasa Tysiąclecia. Po zderzeniu czterech samochodów zablokowany był tunel przed rondem Zesłańców Syberyjskich w kierunku Alej Jerozolimskich. Zablokowane pasy udrożniono po trzech godzinach. Jak informował nasz reporter, dwie osoby zostały ranne.
O ciemnym, niebezpiecznym przejściu na Grochowie pisaliśmy ponad rok temu. Zarząd Dróg Miejskich deklarował wówczas, że zajmie się tematem. Sprawdziliśmy więc, co drogowcy robią, by poprawić bezpieczeństwo na zebrach.
Wjeżdżający pod prąd na autostradę lub drogę szybkiego ruchu najczęściej robią to celowo - mówił na antenie TVN24 Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji. Gość programu "Wstajesz i wiesz" podał również świąteczne statystyki i odniósł się do przypadku kierowcy autobusu, który prowadził kompletnie pijany.
Późnym wieczorem, w drugi dzień świąt na południowej obwodnicy Warszawy doszło do poważnego wypadku. Kierujący mazdą wjechał na trasę pod prąd. Uderzył w prawidłowo jadące auto, a ono w następne. Kierowca mazdy jest ciężko ranny.
Na zwęglone zwłoki mężczyzny natrafili strażacy podczas gaszenia pożaru mieszkania przy ulicy Kaliskiej 17. Ogień pojawił się na trzeciej kondygnacji budynku, ale nie rozprzestrzenił się na pozostałe lokale.
Wojna zmusiła Darynę i Valerię do ucieczki wraz z rodzinami z Ukrainy do Polski. Teraz grozi im deportacja. Szkolni koledzy, rodzice i nauczyciele pokazują, że nie jest im wszystko jedno. Piszą petycje i próbują temu zapobiec.
Dwie duże manifestacje i kilkanaście mniejszych zgromadzeń skutecznie utrudni dziś życie mieszkańcom Warszawy. Najgorzej będzie w popołudniowym szczycie. Autobusy i tramwaje zostaną skierowane na trasy objazdowe. ZTM radzi: najlepiej wybrać metro.
13-letnia Ukrainka dostała decyzję o deportacji z Polski – może trafić z powrotem na tereny objęte wojną. W obronie swojej koleżanki stanęli uczniowie stołecznego gimnazjum społecznego. Interweniował także Rzecznik Praw Dziecka.
Parada zabytkowych tramwajów, wystawa zabytkowych omnibusów konnych i koncert pianistyczny w tramwaju to tylko część atrakcji z okazji 150-lecia Warszawskich Tramwajów Konnych.
Interdyscyplinarne Laboratorium Badań i Analiz Konserwatorskich otwarto w czwartek w Warszawie. Instytucja - przy pomocy najnowocześniejszej aparatury - będzie prowadzić badania dotyczące konserwacji obiektów zabytkowych i muzealnych.
Do zdarzenia doszło w Al. Jerozolimskich w rejonie ulicy Spiskiej. Jak podaje policja, poszkodowana przechodziła przez ulicę oznakowanym przejściem. Trafiła do szpitala.
Mgła czy smog? To pytanie od rana zadają sobie mieszkańcy stolicy. Obawy przed smogiem potęguje fakt, że w czwartek wskaźniki jakości powietrza pokazywały niepokojące dane.
Dobra wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W stolicy działają już trzy miejskie ślizgawki. Kolejna - na Woli - zostanie otwarta w piątek. A to dopiero początek.