Najnowsze

Wigilia na pl. Teatralnym. Opłatek, kolędy i życzenia od Gronkiewicz-Waltz

Najnowsze

Miejska wigilia
Marcin Gula /tvnwarszawa.plMiejska wigilia

Degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych, wspólne kolędowanie i łamanie opłatkiem - na pl. Teatralnym odbyło się w niedzielę X Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Radości i pokoju życzyła warszawiakom prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W wigilijnym menu serwowanym na pl. Teatralnym znalazły się m.in. pierogi, barszcz czerwony, paszteciki, kapusta z grzybami i świąteczne ciastka. Jak poinformowali PAP przedstawiciele stołecznego ratusza, przygotowano 2 tys. takich zestawów.

Gronkiewicz-Waltz życzyła warszawiakom, by pomimo życiowych trudów nie tracili nadziei. - Życzę spokojnych, dobrych i radosnych świąt wśród rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów, towarzyszył nam pokój, radość, zrozumienie bliskich - mówiła. - Miejmy nadzieję, że Nowy Rok 2014 nie będzie gorszy, a może będzie dużo lepszy niż mijający - dodała.

Kolędy i pastorałki

Prezydent Warszawy łamała się opłatkiem i składała życzenia wielu osobom obecnym na pl. Teatralnym. Podkreślała, że niezależnie od pogody spotkanie wigilijne co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy.

Wśród osób, które przyszły na pl. Teatralny, przeważali ludzi starsi, ale są także rodziny z dziećmi.

Na scenie ustawionej na placu występowały zespoły; słychać było kolędy i pastorałki w wykonaniu m.in. Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, a także Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego oraz wielu innych artystów.

Uczestnicy wzięli udział w warsztatach plastycznych, wykonując własnoręcznie świąteczne kartki i stroiki, a także malując choinkowe bombki. Odbyło się wiele konkursów i zabaw dla najmłodszych.

Porady prawne

Studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego udzielali porad prawnych, a przedstawiciele straży miejskiej opowiadali o bezpieczeństwie mieszkańców na co dzień, a szczególnie podczas świąt.

PAP/lata

Pozostałe wiadomości