Najnowsze

Słynna falenicka sosna "straciła kilka najbardziej wysuniętych konarów"

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Strażacy przycięli gałęzie falenickiej sosny
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plStrażacy przycięli gałęzie falenickiej sosny

Pochyła sosna - najsłynniejsze drzewo w Wawrze - pod naporem śniegu niebezpiecznie zgięła się nad ulicą. Ruch na Patriotów odbywał się wahadłowo. Strażacy zdecydowali o przycięciu konarów drzewa.

Pochyła sosna jest pomnikiem przyrody. Rośnie przy ulicy Patriotów w Wawrze. - Sosna ze względu na silne opady śniegu wygięła się bardziej niż zwykle nad jezdnię. Problem z przejazdem mieli kierowcy - opisywał Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl

Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży. - Strażacy zdecydowali, że przytną gałęzie sosny. Drzewo zmieniło swój kształt - mówił Zieliński. "Okiść nadwyrężyła naszą sosnę. Straciła kilka najbardziej wysuniętych konarów" - napisał w sobotę na Facebooku Jacek Wiśnicki, były wiceburmistrz Wawra.

Ruch na Patriotów odbywał się wahadłowo. - Pomagamy w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Nikomu nic się nie stało - przekazała z kolei Monika Nawrat z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Jeden z symboli dzielnicy

Charakterystycznie wygięta sosna jest jednym z symboli dzielnicy Wawer. Pochylającemu się nad jezdnią drzewu groziła wycinka z powodu rozbudowy linii kolejowej do Otwocka, jednak sosnę udało się obronić, a urzędnicy Biura Ochrony Środowiska rozpoczęli działania, by została pomnikiem przyrody.

Warszawscy radni zadecydowali o objęciu jej ochroną. W połowie listopada 2021 roku drzewo zostało pomnikiem przyrody.

Pochyła sosna
Pochyła sosnaLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości