Najnowsze

Rozbój w toalecie przy Dworcu Zachodnim. Policja: grozili pokrzywdzonemu nożem, stracił pieniądze

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
ShutterstockPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna napadnięty w toalecie publicznej w rejonie Dworca Zachodniego stracił dwa tysiące złotych. Dwóch sprawców miało grozić mu nożem. Policjanci odnaleźli ich w przejściu podziemnym. Obaj trafili do tymczasowego aresztu.

Sprawą mężczyzny pokrzywdzonego w wyniku rozboju zajmowali się policjanci z Ochoty. Z ich ustaleń wynika, że do przestępstwa doszło w toalecie publicznej w rejonie Dworca Zachodniego w Warszawie. Do pokrzywdzonego miało podejść dwóch mężczyzn, którzy przystawili mu nóż do brzucha i zażądali pieniędzy. Oddał im dwa tysiące złotych w gotówce.

- Policjanci ustalili rysopisy mężczyzn, którzy dokonali tego przestępstwa - relacjonuje Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III na Ochocie. - Kryminalni, znając wygląd sprawców, ustalili również miejsca, w których mogą przebywać. Podczas sprawdzania przejścia podziemnego w okolicy Dworca Zachodniego zauważyli dwóch wytypowanych wcześniej mężczyzn - zaznacza policjant.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jeden z podejrzanych miał przy sobie narkotyki

Policjanci zatrzymali 33-latka oraz 29-latka. Po przewiezieniu mężczyzn na komendę u starszego znaleziono marihuanę.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. - Dodatkowo 33-latek odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków - dodaje Cebula.

Decyzją sądu obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu 62-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa:

Zarzuty za usiłowanie zabójstwa
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa KSP

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości