TVN Warszawa | Wola

Areszt i zarzuty za usiłowanie zabójstwa. Zadał sąsiadowi trzy ciosy nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa
Zarzuty za usiłowanie zabójstwa
KSP Zarzuty za usiłowanie zabójstwa

Wolscy policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. Jak informuje rzeczniczka tamtejszej komendy, 62-latek zadał trzykrotnie cios nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha pokrzywdzonemu, powodując obrażenia ciała, które zagrażały jego życiu.

Rzeczniczka wolskiej komendy Marta Sulowska podaje, że w niedzielę po godzinie 23 policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy mężczyznami. - Jeden z nich miał zostać zraniony nożem. Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha. W szpitalu została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna - relacjonuje Sulowska.

Dodaje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. - Chodziło o konflikt sąsiedzki - precyzuje policjantka. - W pewnym momencie mężczyzna zadał cios nożem pokrzywdzonemu i wrócił do mieszkania. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Badanie alkomatem wykazało, że miał on dwa promile alkoholu w organizmie - wyjaśnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

62-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Na miejscu zdarzenia oględziny przeprowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza. - Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy. 62-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz porządkowi publicznemu - informuje rzeczniczka wolskiej komendy.

Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury. - Tam usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego i decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - podsumowuje Sulowska.

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwaKRP IV

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości