Najnowsze

Ogromna "piaskownica" na Polu Mokotowskim

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Prace na Polu Mokotowskim
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plPrace na Polu Mokotowskim

Po starym stawie nie ma już śladu. Trwają pracę modernizacyjne na Polu Mokotowskim. Nasz reporter pokazał je z lotu ptaka.

Jak już informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, duży staw znajdujący się na Polu Mokotowskim zostanie rozbetonowany. W jego miejscu powstanie nowy zbiornik. Urzędnicy zapewniają, że w czasie trwania prac zadbają o bezpieczeństwo żyjących na terenie parku płazów i zapewnią im zastępcze miejsce godów w zbiorniku tymczasowym. 

Prace są już zawansowane. Zniknęła już betonowa nawierzchnia starego stawu. Teren zmienił się w ogromną piaskownicę.

Jak zmieni się Pole Mokotowskie?

Po modernizacji na terenie największego stołecznego parku powstanie nowy ogród sensoryczny, nasadzona zostanie też zieleń: 55 drzew, ponad 6 tysięcy krzewów, 17 tysięcy bylin, niemal 1,5 hektara łąk kwietnych, do tego tysiące pnączy, roślin cebulowych, roślin szuwarowych i wodnych'.

Dodatkowo powstaną siłownie plenerowe, toalety publiczne, rozbudowane zostaną place zabaw. Wyremontowane zostaną popadające w ruinę domki fińskie, w tym ten, w którym mieszkał Ryszard Kapuściński. Powstanie tam centrum reportażu

Zakończenie prac planowane jest na listopad 2022 roku. Pod koniec czerwca 2021 roku urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na wykonawcę modernizacji. Zainteresowane były cztery firmy.

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości