Najnowsze

Ostrzegawcze naklejki na śmietnikach. Przykleją i nie zabiorą odpadów

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Miasta WarszawaNaklejki informujące o niewłaściwej segregacji odpadów

Stołeczni urzędnicy chcą zdyscyplinować warszawiaków i ruszają z nową akcją informacyjną. "Uwaga. Nie odebrano z powodu zmieszania różnych frakcji odpadów" - naklejki o takiej treści będą pojawiać się na kontenerach.

Nowy regulamin utrzymania czystości i porządku był stopniowo wprowadzany w Warszawie od stycznia 2019 roku. Zgodnie z nim, mieszkańcy powinni segregować odpady do pięciu pojemników: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, bio oraz zmieszane.

W praktyce wychodzi to różnie - jedni są bardziej zdyscyplinowani, inni mniej. I właśnie do tych drugich adresowane mają być naklejki. Jeśli w worku albo pojemniku będzie nie to, co powinno, śmieci nie zostaną zabrane. Naklejki mają dwie wersje - jedne informują zmieszaniu frakcji, drugie - o tym, że odpad nie jest odbierany "w systemie".

Oznakowane nie zostaną w śmietniku na stałe - operator odbierze je wtedy, gdy przyjdzie kolej na zabranie "zmieszanych".

Jednocześnie ratusz przypomina, że mieszkańcy mogą sprawdzić, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady - służy do tego wyszukiwarka #SegregujNa5 na stronie segregujna5.um.warszawa.pl.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o podwyżkach opłat za wywóz śmieci:

Apel w sprawie kosztów wywozu odpadów

Olszewski o polityce rządu w sprawie odpadów
Olszewski o polityce rządu w sprawie odpadówTVN24
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawa

Pozostałe wiadomości