Najnowsze

Będzie nowa pętla na Woli. Z ładowarkami do autobusów elektrycznych

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WTPZTM zapowiada nową pętle

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada, że jeszcze w tym roku autobusy zatrzymają się na nowej pętli przy ulicy Ostroroga. Umowa jest już podpisana.

Jak zapowiadają urzędnicy, nowa pętla powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską. Będzie miała dwa perony o długości 60 i 40 metrów. Staną tam dwa autobusy 12-metrowe i trzy 18-metrowe.

Wybudowane zostaną nowe chodniki i parking dla rowerów. Będą wiaty i miejsca do zamontowania czterech ładowarek dla autobusów elektrycznych. Infrastruktura pętli będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi.

Nowa pętla autobusowa WTP

Przebuduję także fragment ulicy

W ramach tej samej inwestycji przebudowany zostanie odcinek ulicy Ostroroga. Planowana jest budowa nowych przystanków autobusowych przy skrzyżowaniu ulicy Ostroroga z Wawrzyszewską.

Przystanki, które dziś znajdują się przy siedzibie Żandarmerii Wojskowej, zostaną przeniesione bliżej bramy Cmentarza Powązkowskiego. Jednocześnie w sąsiedztwie nowych i przeniesionych przystanków zostaną wybudowane nowe przejścia dla pieszych z azylami.

"Obecna pętla Młynów przy Płockiej jest za mała, aby pomieścić kilka autobusów przegubowych. Kończące i zaczynające na niej kursy autobusy linii 106 i 136 oraz przejeżdżające przez nią autobusy linii 103 przeniesiemy na nową pętlę" - zapowiada ZTM.

Zgodnie z umową, pętla ma być gotowa w grudniu tego roku.

Informowaliśmy o zmianach na rondzie Dmowskiego:

Zmiany na rondzie Dmowskiego

"Jesteśmy w miejscu, które jest symbolem niedostępności"
"Jesteśmy w miejscu, które jest symbolem niedostępności"TVN24
wideo 2/3

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości