Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Maciej Szczęsny prowadził pod wpływem alkoholu. Akt oskarżenia jest już w sądzie

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP
EurosportMaciej Szczęsny przyznał się

Na początku października były piłkarz Maciej Szczęsny został zatrzymany do kontroli drogowej, będąc pod wpływem alkoholu. Postępowanie w jego sprawie trwało trzy dni. Teraz prokuratura poinformowała, że akt oskarżenia jest już w sądzie.

- Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia w sprawie. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie 8 października 2021 roku skierowała do sądu w tej sprawie akt oskarżenia - przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Przestępstwo z artykułu 178a p. 1 Kodeksu karnego zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Dwa piwa i "potworny wstyd"

Maciej Szczęsny został zatrzymany do kontroli drogowej 5 października nad ranem w Alejach Jerozolimskich. 56-letni sportowiec "wydmuchał" 0,6 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

Tak opowiadał o okolicznościach zatrzymania: - Wiozłem żonę do pracy. Żona jest stewardessą i zostałem zatrzymany do kontroli. Dosyć niespodziewanie żona została wezwana do pracy, bo miała tak zwany stand-by telefoniczny. Mieszkamy bardzo daleko od lotniska. Mamy ponad 30 kilometrów.

Szczęsny twierdził, że w dzień wcześniej wieczorem zjadł kolację i "wypił dwa piwa". - Położyłem się spać, a o godzinie 3.05 zadzwonił telefon, wzywając moją żonę na 4.15 na Okęcie. Jak wsiadałem to zupełnie nie miałem poczucia, że jest coś "nie tak" - tłumaczył. - Jest mi potwornie wstyd - skwitował były piłkarz, obecnie ekspert telewizyjny.

Sprawę Szczęsnego rozpoznawać będzie Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy.

W poniedziałek informowaliśmy o karambolu na drodze krajowej numer 50. Kierowca był pijany:

Wypadek na krajowej "50"Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kz/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Eurosport

Pozostałe wiadomości