Najnowsze

Kino Atlantic zmienia operatora. "Będziemy kontynuować działalność"

Najnowsze

Autor:
dg/ran
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Kino Atlantic
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl Kino Atlantic

Z końcem grudnia spółka Viktonex przestanie być operatorem najstarszego nieprzerwanie działającego kina w stolicy. Przejmuje je firma Max Film, która prowadzi obecnie kilka kin na Mazowszu. Przedstawiciel nowego operatora zapewnia, że po zniesieniu pandemicznych obostrzeń, Atlantic będzie dalej działać.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Obecna umowa dzierżawy kina przez spółkę Viktonex wygasa w grudniu. W środę w oświadczeniu opublikowanym na stronie kina przekazano, że wraz z końcem roku spółka przestaje być jego operatorem. "Drodzy widzowie. Wraz z końcem roku 2020 firma Viktonex sp. z o.o. przestaje być operatorem Kina Atlantic" - czytamy w oświadczeniu.

Zespół z uwagi na zmianę operatora podziękował swoim dotychczasowym widzom. "Przez lata gościliśmy w naszych salach wiele pokoleń Kinomanów. To właśnie Wy nadaliście temu miejscu ten niezwykły klimat!" - podkreślono. Zespół napisał, że "ostatni rok był dla nas bardzo ciężki". "Jednak dzięki wielu ciepłym słowom oraz zaangażowaniu Widzów czuliśmy się potrzebni" - zaznaczono.

"Będziemy kontynuować działalność"

Kino Atlantic przejmie od Nowego Roku spółka Max-Film. Nowy operator zapewnia, że nie planuje zamykać kina. To, ma wrócić do działalności, kiedy tylko będzie można je znów otworzyć po zniesieniu pandemicznych obostrzeń. - Max Film nie zamierza tam nic budować, jak wcześniej pisano w mediach. Po prostu będziemy kontynuować działalność, kiedy będziemy mogli, ponieważ na razie wszystko jest zamknięte - powiedział w środę Paweł Doktór, prezes spółki Max Film. - Kino, jak tylko kina w kraju będą otwarte, zacznie działać - dodał.

Spółka Instytucja Filmowa Max Film zajmuje się dystrybucją filmów, zarządzaniem kinami oraz promowaniem kultury i propagowaniem kinematografii polskiej i zagranicznej. Jej właścicielem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Do spółki należą kina: Merkury w Białej Podlaskiej, Sybilla w Puławach, Wisła w Warszawie, NoveKino Przedwiośnie w Płocku i NoveKino Siedlce w Siedlcach.

O sprawie przejęcia kina Atlantic zrobiło się głośno we wrześniu, kiedy "Gazeta Stołeczna" ujawniła, że dla działki przy Chmielnej, gdzie obecnie mieści się kino, śródmiejscy urzędnicy wydali decyzję o warunkach zabudowy dla pięciopiętrowego biurowca z kinem w części podziemnej. Dodatkowe obawy o przyszłość Atlantica wzbudzał fakt, że przed laty należące do spółki kina Syrena, Wars, Sawa, Ochota, 1 Maj zostały zlikwidowane.

Atlantic to najstarsze nieprzerwanie działające kino w Warszawie. Podczas modernizacji przeprowadzonej w latach 60. zyskało ono wielki niebieski neon, który stał się rozpoznawalnym punktem ulicy. Pod koniec lat 90. neon został zastąpiony nowym, a kino przeobraziło się w czterosalowy minipleks. W tej formie funkcjonowało do teraz.

Autor:dg/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości