Służby zlikwidowały agencję towarzyską w Łomiankach. Zatrzymano sześć osób

TVN Warszawa

CBŚP zlikwidowało agencję towarzyskąCBŚP
wideo 2/2

Centralne Biuro Śledcze Policji przy wsparciu Straży Granicznej zlikwidowało agencję towarzyską działającą w podwarszawskich Łomiankach. Według śledczych, zarządzała nią zorganizowana grupa przestępcza. Prokuratura postawiła podejrzanym zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu.

Akcja jest wynikiem współpracy służb: Centralnego Biura Śledczego Policji, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji i Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono na poczet przyszłych kar między innymi biżuterię oraz około 70 tysięcy złotych - poinformowała rzeczniczka prasowa CBŚP Iwona Jurkiewicz.

"Płacili nawet po kilkanaście tysięcy złotych"

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy zajmowali się między innymi werbowaniem kobiet do świadczenia usług seksualnych w agencji towarzyskiej w Łomiankach pod Warszawą i czerpali z tego zyski.

- Wśród zatrzymanych jest Olena J., Piotr J. i Wiesław G., którym przedstawiono zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie te osoby organizowały przedsięwzięcie, wydawały polecenia innym, rozliczając ich z zadań i utargu - wyjaśniła rzeczniczka.

Według ustaleń policji, w kilkusetmetrowej willi pracowały zarówno Polki, jak i kobiety z państw zza wschodniej granicy.

Według śledczych zdarzało się, że klienci agencji jednorazowo wydawali tam kilkanaście tysięcy złotych. - Zyski prowadzących agencję sięgały setek tysięcy złotych miesięcznie - zaznaczyła Jurkiewicz.

Cztery osoby w areszcie

Jak przekazała policja, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z nierządu, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. - Dodatkowo trojgu podejrzanym przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Zebrane w wyniku kilkumiesięcznej pracy dowody pozwoliły na tymczasowe aresztowanie przez sąd czworga podejrzanych - powiedziała rzeczniczka.

Śledztwo jest w początkowej fazie. Teraz ustalane są dokładne szczegóły procederu: od kiedy agencja działała i kto współpracował z rozbitą grupą. Policjanci CBŚP ustalają także majątek należący do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawem działalności.

mp/pm