Są już zebry przy Dworcu Centralnym

Trwa budowa przejścia dla pieszych
Trwa budowa przejścia dla pieszych
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plTrwa budowa przejścia dla pieszych

Na ulicy E. Plater i w Al. Jerozolimskich przy Dworcu Centralnym drogowcy wymalowali już nowe zebry. W tym miejscu trwa budowa naziemnych przejść dla pieszych z przejazdami dla rowerów.

Już niedługo łatwiej dostać się z dworca na wysepkę tramwajową i w okolicę dworca Śródmieście. Piesi nie będą skazani na przejście podziemne, bo drogowcy budują nowe, na powierzchni.

Jedno przez Al. Jerozolimskie, wzdłuż ul. E. Plater po zachodniej stronie skrzyżowania (bliżej ronda Czterdziestolatka), drugie przez E. Plater wzdłuż Alei, po północnej stronie skrzyżowania.

Kolejny etap robót

Zakończyły się pierwsze prace brukarskie i przygotowania do podłączenia sygnalizatorów. Na jezdni wymalowano już też sam zebry. Nowe przejścia zostaną wyposażone w azyle między jezdniami i przejazdy rowerowe. Te ostatnie w kierunku północnym połączą się z pasami rowerowymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Przebudowa skrzyżowania niesie ze sobą także zmiany dla kierowców. Jak informuje ratusz, na jezdniach pojawią się wyspy kanalizujące ruch, oraz pasy prowadzące, mające ułatwiać opuszczenie skrzyżowania. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada także, że program sygnalizacji świetlnej będzie dostosowany do natężenia ruchu. Po oddaniu do użytkowania nowych przejść te podziemne dalej będą czynne.

skw/r

Pozostałe wiadomości