Paweł Rabiej zakażony koronawirusem

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ministerstwo Zdrowia: ponad 6500 nowych zakażeń koronawirusem, 116 osób zmarłoTVN24
wideo 2/3
TVN24Ministerstwo Zdrowia: ponad 6500 nowych zakażeń koronawirusem, 116 osób zmarło

Wiceprezydent Warszawy jest zakażony koronawirusem - potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza.

Według informacji przekazanych przez Karolinę Gałecką, Rabiej otrzymał pozytywny wynik testu w piątek. - Od 5 do 9 października wiceprezydent pracował zdalnie. Jego najbliżsi współpracownicy otrzymali negatywne wyniki testów - zapewnia Karolina Gałecka.

Wiceprezydent pełni swoje obowiązki z domu.

Sytuacja na Mazowszu

Resort zdrowia przekazał w środę informację o 6526 nowych infekcjach SARS-CoV-2. Nieco ponad jedna szósta potwierdzonych ostatniej doby przypadków pochodzi z Mazowsza. Pozytywne wyniki testów otrzymało 1188 mieszkańców województwa.

Joanna Narożniak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie poinformowała, że za wysoki wynik zakażeń na Mazowszu odpowiadają "w dużej mierze małe i rozproszone, kilkuosobowe ogniska zakażeń, często domowe, których źródło coraz trudniej ustalić". Dużo jest pojedynczych zachorowań, których – mówiła – "w ramach prowadzonych przez powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne dochodzeń epidemiologicznych często nie udaje się połączyć z już wykrytymi ogniskami". Zatem, jak wskazała Narożniak, realna staje się możliwość zakażenia po prostu w przestrzeni publicznej, np. w komunikacji miejskiej, w sklepie czy na ulicy.

- Poza tą dużą liczbą rozproszonych pojedynczych zakażeń i małych ognisk domowych obecnie na całym Mazowszu mamy ponad sto trwających ognisk w różnych zakładach pracy, placówkach medycznych, oświatowych i opiekuńczych, domach pomocy społecznej – dodała. I uzupełniła, że są "też zgłoszenia o ogniskach zakażeń wynikających z imprez i spotkań towarzyskich w rodzinach lub w pracy, tj. jubileusze lub spotkania rodzinne".

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um

Tagi:
Raporty: