Mapa warszawskich remontów. Zamknięte ulice, objazdy

Mapa warszawskich utrudnień targeo.pl TVN24.pl

Ruszyły wakacyjne remonty w stolicy. Trasa Łazienkowska, Puławska, Łopuszańska, metro. To tylko niektóre lokalizacje, w których mieszkańców Warszawy czekają utrudnienia.

Rozpoczął się remont ślimaków Trasy Łazienkowskiej (10). Wykonawca zamknął południowe połączenia Trasy z ul. Czerniakowską. Na moście została zmieniona organizacja ruchu. Pasy na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej zostały zwężone, a prędkość ograniczono do 50 km/h.

Estakada do rozbiórki

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi-Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską. Remont pozostałych wykonano w latach 2006-2008. W sumie w 2013 r. do rozbiórki przewidzianych jest pięć estakad. Pozostałe cztery rozebrane zostaną w pierwszym kwartale 2014 r. Wykonawca musi uporać się z remontem w ciągu dwóch lat. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapłaci za to 31 mln zł.

Prace na Pileckiego, Poleczki, Puławskiej

W czerwcu ZMID rozpoczął przebudowę skrzyżowania ul. rtm. W. Pileckiego, Poleczki i Puławskiej (8). W rejonie skrzyżowania trwa przebudowa odwodnienia jezdni, oraz przy oświetleniu ulicznym i sygnalizacji świetlnej. Budowana jest jezdnia i układana nawierzchnia. Inwestycja za ok. 2 mln zł ma zakończyć się w sierpniu.

Kontynuacja remontów

Trwa budowa wiaduktów i poszerzanie Marsa (11). Ruch na skrzyżowaniu z Chełmżyńską wciaż jest utrudniony.

Kontynuowana jest budowa ulicy Nowolazurowej (2). Pierwszy odcinek, pomiędzy Ryżową a Traktorzystów został oddany do użytku pod koniec lutego tego roku.

Marsa czeka na decyzję
Marsa czeka na decyzjęTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Wiadukt i tunel

ZDM prowadzi remont wiaduktu na ul. Łopuszańskiej nad torami kolejowymi (3). Zamknięty dla ruchu jest wiadukt południowy w kierunku al. Krakowskiej. Ruch w obydwu kierunkach poprowadzony został drugim wiaduktem, na którym wytyczono dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzła Łopuszańska tworzą się duże korki. Remont potrwać ma do połowy września.

ZDM remontuje tunel na ul. Globusowej, pod ul. Świerszcza (1). Wymieniona na nową zostanie płyta pomostu ulicy oraz słupy. Przejazd Świerszcza nad tunelem został zamknięty, natomiast ruch w tunelu odbywa się na jednej jezdni po jednym pasie w każdym kierunku.

Remonty w Wawrze

Największy tegoroczny remont drogowy obejmie niemal 6 km ulic w Wawrze – ul. Zwoleńską i Trakt Lubelski (12). To ulice, pod którymi w latach 2011-12 budowany był kolektor ściekowy. MPWiK i ZDM porozumiały się i wspólnie wyremontują pokiereszowane podczas budowy jezdnie i chodniki. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont jezdni, chodników, wybudowanie dwóch rond: na skrzyżowaniu ul. Trakt Lubelski ze Zwoleńską oraz z Bronowską. Powstaną też azyle na przejściach dla pieszych. MPWiK ogłosiło przetarg na realizację robót, oferty zostały otwarte 9 lipca, termin zakończenia robót określono na połowę grudnia.

Przedłużenie al. KEN i budowa POW

Na okres wakacji zaplanowany jest także najtrudniejszy etap budowy przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej, od al. Wilanowskiej do ul. Domaniewskiej (6). Najpierw na ok. miesiąc zamknięta dla ruchu została zachodnia jezdnia ul. Puławskiej (w kierunku Ursynowa), samochody jadą do al. Niepodległości. Potem zmiana – zamknięta będzie jezdnia wschodnia a samochody na północ pojadą objazdem.

W tym samym czasie Tramwaje Warszawskie będą remontowały przejazdy torowe przez al. Wilanowską, al. Lotników i ul. Smyczkową (7).

Na południu Warszawy trwa też inwestycja realizowana przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Budowana jest Południowej Obwodnicy Warszawy. Pierwszy jej fragment od węzła Konotopa do al. Krakowskiej udało się otworzyć późnym wieczorem 31 lipca.

Teren budowy przy jezdni
Teren budowy przy jezdniTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Zamknięcie stacji Centrum i Świętokrzyska

W związku z budową bezpośredniego połączenia między peronami stacji I i II linii metra (stacja Świętokrzyska) oraz przebudową układu torowego na stacji Centrum, wyłączone z ruchu zostały dwie stacje I linii metra – CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA (4 i 5).

Stacje będą niedostępne dla pasażerów przez całe wakacje. Podczas wyłączenia z ruchu stacji, metro będzie kursowało na odcinkach KABATY – POLITECHNIKA i MŁOCINY – RATUSZ ARSENAŁ.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił na ten okres komunikację zastępczą.

Tłoczno na stacji Politechnika
Tłoczno na stacji PolitechnikaTVN24

Remont linii średnicowej

Podczas wakacji z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie kolei. Do września wyłączone będą tory podmiejskie na moście średnicowym (9). W związku z tym zmienią się rozkłady jazdy pociągów. Zmiany dotkną również składy SKM. Trasy linii S1 i S2 podzielone zostały na krótsze odcinki. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępcze linie tramwajowe.

Tu znajdziesz szczegóły zmian w komunikacji podczas remontu.

W tym czasie kolejarze wymienią między innymi mostownice, czyli elementy odpowiadające podkładom kolejowym. Zostaną wymienione również szyny i inne elementy. Po remoncie na podmiejskich torach linii pociągi rozpędzić się będą mogły do 60 km/h. Aktualnie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

W wakacje zmienia się komunikacja miejska

Na czas dwóch letnich miesięcy ZTM wprowadził wakacyjny rozkład jazdy. Niektóre linie zostały zawieszone, a wiele jeździ według nowego rozkładu. Tu znajdziesz szczegóły.

wp, lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl TVN24.pl

Pozostałe wiadomości

Na Bielanach kierowca opla wyprzedzał ciężarówkę i z impetem zderzył się z citroenem. - Widziałem, jak ten człowiek wyjechał prosto na mnie - opowiedział o niebezpiecznym zdarzeniu redakcji Kontaktu 24 pan Kacper, kierowca citroena.

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

"Odbił się od śmieciarki i całą siłą uderzył we mnie"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w Nieporęcie. Jak ustaliła policja, nietrzeźwy mężczyzna wjechał na jeden z parkingów, gdzie spowodował kolizję. Wydmuchał ponad 1,6 promila.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Kierowca osobowego audi uderzył w barierki przed mostem Siekierkowskim. Autem podróżowały dwie osoby. Na miejscu pracowały służby.

Auto na barierkach przed mostem Siekierkowskim

Auto na barierkach przed mostem Siekierkowskim

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W alei Krakowskiej zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motocykl. Kierujący motocyklem trafił do szpitala. Na miejscu pracuje policja.

Zderzenie z samochodem osobowym. Motocyklista trafił do szpitala

Zderzenie z samochodem osobowym. Motocyklista trafił do szpitala

Źródło:
tvnwrszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Garwolina zatrzymali 17-latka. Jak ustalili, najpierw ukradł farbę w sprayu, a potem pomalował nią samochody, witryny lokali, czy elewację budynku. Szkody oszacowano łącznie na 16 tysięcy złotych.

"Nieprzyzwoite hasła i rysunki" na samochodach i witrynach. Wandal przyłapany na gorącym uczynku

"Nieprzyzwoite hasła i rysunki" na samochodach i witrynach. Wandal przyłapany na gorącym uczynku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Grodziscy policjanci znaleźli w ich domu prawie 60 gramów mefedronu, amfetaminy i marihuany. Zatrzymana 56-latka i jej 27-letni syn odpowiedzą nie tylko za posiadanie, ale również za handel narkotykami. Grozi im do 10 lat więzienia.

Rodzinny interes narkotykowy. Matka i syn z zarzutami

Rodzinny interes narkotykowy. Matka i syn z zarzutami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Został złapany na gorącym uczynku, gdy kradł elektryczną szczoteczkę do zębów w drogerii w centrum stolicy. Okazało się, że to kolejna taka kradzież dokonana przez 35-latka w ciągu ostatnich kilku dni. Mężczyzna upodobał sobie ten sam model szczoteczki i zabierał go, nie płacąc.

Kradł te same modele szczoteczek elektrycznych

Kradł te same modele szczoteczek elektrycznych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dobra informacja dla zwiedzających. W najbliższą sobotę, 20 lipca, częściowo otwarty zostanie ogród Łazienek Królewskich. Teren był zamknięty po tym, jak nawałnica uszkodziła parkowe drzewa. Wrócą Festiwal Strefa Ciszy i Koncerty Chopinowskie.

Częściowo otworzą Łazienki Królewskie

Częściowo otworzą Łazienki Królewskie

Źródło:
PAP

Widok małego chłopca siedzącego o godzinie 1 w nocy samotnie na ławce na Bielanach zaskoczył strażników miejskich. W pobliżu nie było widać nikogo dorosłego. Rodzice 11-latka byli przekonani, że ich syn śpi w domu.

11-latek w nocy wybrał się na przejażdżkę rowerem. Rodzice byli pewni, że śpi w swoim pokoju

11-latek w nocy wybrał się na przejażdżkę rowerem. Rodzice byli pewni, że śpi w swoim pokoju

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Drobin pod Płockiem podczas obsługi kombajnu 17-latek został najprawdopodobniej porażony prądem. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

17-latek pracował przy kombajnie, doszło do wypadku

17-latek pracował przy kombajnie, doszło do wypadku

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci szukają podejrzanego o spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uderzenie kobiety To około 50-letni mężczyzna. Tego dnia poruszał się rowerem.

Po sprzeczce na ulicy złamał kobiecie nos

Po sprzeczce na ulicy złamał kobiecie nos

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pod Nowym Dworem Mazowieckim na wale przeciwpowodziowym spłonął samochód. Podróżowało nim dwóch sąsiadów, żaden nie chciał się przyznać do prowadzenia pojazdu. Policjanci ustalili, że 29-latek miał dwa promile alkoholu, a 38-latek ponad cztery. Dodatkowo młodszy z mężczyzn nie posiada prawa jazdy.

Obserwowali, jak ich auto płonie nad Wisłą. Żaden nie chciał się przyznać do kierowania

Obserwowali, jak ich auto płonie nad Wisłą. Żaden nie chciał się przyznać do kierowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Pracownice ZUS" odwiedziły starsze małżeństwo. Przekonywały, że ich emerytury może wzrosnąć. Wypytywały o oszczędności. Kiedy wyszły okazało się, że zniknęło 50 tysięcy złotych. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób.

Skuszeni wyższymi emeryturami wpuścili do domu "pracownice ZUS"

Skuszeni wyższymi emeryturami wpuścili do domu "pracownice ZUS"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

27-latka została raniona w twarz rozbitą butelką, czyli "tulipanem". Niewiele brakowało, a cios pozbawiłby ją oka. Trafiła do szpitala. Kobieta podejrzana o atak została zatrzymana.

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Kobieta zraniona "tulipanem" w twarz

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Już po raz czwarty w stolicy odbędzie się Urban Art Area – największy w Polsce przegląd sztuki miejskiej. Impreza potrwa od 20 lipca do 25 sierpnia. Wydarzeniu patronuje prezydent Warszawy.

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

"W tej edycji będzie większa reprezentacja grafficiarzy". Święto street artu na Torze Służewiec

Źródło:
PAP

Obraz autorstwa Kajetana Stefanowicza "Śmierć ułana" był na liście polskich strat wojennych. Został odnaleziony. Wróci na Wawel, drogą przez Gniezno i Płock.

Zaginął po wojnie, odnaleźli go na Mazowszu. Miał być podarunkiem od żołnierza

Zaginął po wojnie, odnaleźli go na Mazowszu. Miał być podarunkiem od żołnierza

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Andrija S. 34-latkowi przedstawiono wcześniej zarzut zabójstwa trzech osób. Chodzi o makabryczne odkrycie czterech ciał w opuszczonej kamienicy na warszawskiej Woli. W przedmiotowej sprawie w sumie 12 osób usłyszało zarzuty, a siedem pozostaje w areszcie.

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Starówka w najbliższych dniach zamieni się w kulturalne centrum stolicy. W 71. rocznicę odbudowy Rynku Starego Miasta 40 instytucji przygotowało blisko 100 kulturalnych atrakcji. Wśród najciekawszych są zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. Wydarzenia zaplanowano od 19 do 21 lipca.

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl