Jaki przedstawił sztab wyborczy

[object Object]
Prezentacja sztabu wyborczego Patryka JakiegoTVN24
wideo 2/3

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zaprezentował w niedzielę swój sztab wyborczy. Szefem sztabu został dotychczasowy rzecznik komisji weryfikacyjnej Oliwer Kubicki. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski będzie szefem komitetu poparcia.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować i jestem dumny z tego, że zaproszenie do sztabu przyjął pan marszałek (Senatu - red.) Stanisław Karczewski, który będzie szefem komitetu mojego poparcia. To dla mnie duże wyróżnienie - powiedział Jaki podczas konferencji prasowej w Łazienkach Królewskich.

Podkreślił równocześnie, że przedstawiony zespół jest mieszanką "młodości i doświadczenia", która zagwarantuje, że Warszawa będzie uczciwa. - Polska zasługuje na to, żeby na 100-lecie odzyskania niepodległości mieć uczciwą stolicę. I o to będziemy walczyć - zaznaczył wiceminister.

Skład sztabu Jakiego

Szefem sztabu wyborczego - jak poinformował - został Oliwer Kubicki. Jaki przekazał też, że Kubicki tym samym zrezygnował ze swojej dotychczasowej funkcji rzecznika komisji weryfikacyjnej. - Jest to człowiek o największych zdolnościach organizacyjnych wśród ludzi, których znam - zapewnił.

Jego zastępcami został burmistrz Bemowa Michał Grodzki (ma odpowiadać za sprawy infrastrukturalne i seniorów) oraz burmistrz Pragi Północ Wojciech Zabłocki (ma zajmować się m.in. sprawami związanymi ze żłobkami i przedszkolami).

Rzecznikiem prasowym sztabu wyborczego będzie Jacek Ozdoba. Jaki podkreślił, że to jeden z najaktywniejszych radnych w stolicy.

Funkcję skarbnika ma pełnić radny Ursynowa Michał Szpądrowski; ma też zajmować się bezpieczeństwem.

Ponadto w skład sztabu weszli: radna Katarzyna Kostyra (sprawy związane z kobietami i z dziećmi) oraz Katarzyna Wanat (będzie pełnomocnikiem ds. kontaktu z młodzieżą), Błażej Poboży (ma być odpowiedzialny za sprawy programowe, za kontakty ze światem akademickim oraz oświatę), a także członek komisji weryfikacyjnej Paweł Lisiecki (sprawy socjalne i mieszkaniowe) oraz radny Oskar Hejka (kontakty z biznesem).

Na tej liście specjalizacji zwraca uwagę brak typowych kompetencji samorządu: komunikacji publicznej, inwestycji, sportu, kultury czy planowania przestrzennego.

"Pan wygra te wybory"

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że nawet chwili nie zastanawiał się nad objęciem zaproponowanej przez Jakiego funkcji szefa komitetu poparcia.

- Warszawa oczekuje i potrzebuje zmiany. Rafał Trzaskowski to kontynuacja rządów PO i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Warszawa potrzebuje ambitnego prezydenta, uczciwego prezydenta, bardzo pracowitego prezydenta i prezydenta, który jest blisko ludzi. Takim właśnie kandydatem jest min. Patryk Jaki - mówił marszałek.

Zwrócił również uwagę, że praca Patryka Jakiego w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji "jest gwarantem tego, że jako prezydent nie dopuści w przyszłości do jakichkolwiek malwersacji, nieprawidłowości, nieuczciwości w ratuszu". - Panie ministrze, przed nami dwa miesiące pracy, później ostatnia prosta i jestem przekonany, że pan wygra te wybory - zwrócił się do Jakiego Karczewski.

"Przed nami trudne zadanie"

Z kolei wytypowany na szefa sztabu Kubicki ocenił, że zebrany sztab wyborczy kandydata Zjednoczonej Prawicy to drużyna pracowita, ambitna i różnorodna, podobnie jak Warszawa.

- Jesteśmy osobami w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami: w administracji, w biznesie i w organizacjach pozarządowych. Podobnie do Warszawy, która powinna być otwarta, tak my jesteśmy otwarci, dlatego zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym na sercu leży rozwój Warszawy, rozwój naszej stolicy. Chcemy pozyskiwać talenty, które później będą mogły pracować z nami w warszawskim ratuszu - zapowiedział.

Sztab Patryk JakiegoPiS

- Przed nami trudne zadanie. Wiemy, że Warszawa jest terenem trudnym dla naszego środowiska politycznego, ale jesteśmy przekonani, że ciężka praca, którą rozpoczęliśmy jakiś czas temu, przyniesie efekty - mówił Kubicki.

Jak stwierdził, podczas kampanii sztab Jakiego będzie koncentrował się na dwóch filarach. - Pierwszy z nich to rozmowa z warszawiakami. Te setki rozmów, które odbyliśmy, tysiące uściśniętych dłoni na ulicach to wciąż za mało, dlatego rozmawiamy z warszawiakami o ich małych i większych problemach. Drugi filar to zaprezentowanie wizji Warszawy takiej, jaką ma być za kilkadziesiąt lat. Jeżeli dzisiaj nie zaczniemy sięgać dalej w wyścigu wielkich stolic, zostaniemy w tyle - podkreślił.

"To są wybory o konkretne sprawy"

Pełniący funkcję rzecznika prasowego sztabu Ozdoba zwrócił uwagę, że komunikacja to jedna z najważniejszych rzeczy, jaką powinien podejmować świat polityki. Zapowiedział gotowość odpowiedzi na każde pytanie, ponieważ w jego mniemaniu "polityka to świat, w którym uczciwość i przejrzystość powinny być na pierwszym miejscu".

Odpowiedzialny m.in. za sprawy programowe Pobożny podkreślił, że wybory samorządowe, to nie wybory ogólnokrajowe. - To są wybory o konkretne sprawy. O miejsca w żłobkach, przedszkolach, o rozwój naszego miasta, transportu, budowę nowych linii metra. Pokazujemy, że mamy konkretny program - powiedział.

Z kolei zdaniem członka komisji weryfikacyjnej Lisieckiego Warszawa potrzebuje zmiany w podejściu do mieszkańców i środków finansowych. - To co było do tej pory powinniśmy zdecydowanie odrzucić. Powinniśmy wyjść do mieszkańców, do warszawiaków po to, aby wraz z nimi współtworzyć Warszawę. Do tej pory ekipa w warszawskim ratuszu była dość szczelnie zamknięta, odseparowana od warszawiaków. De facto otwarta tylko na wąskie grupy interesu. To trzeba zmienić - zapowiedział Lisiecki.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Zobacz materiały o serii spotkań Patryka Jakiego z mieszkańcami pod warszawskimi blokami:

[object Object]
Patryk Jaki rozmawia z mieszkańcami na Pradze TVN24
wideo 2/9

PAP/kk/b

Pozostałe wiadomości

Policjanci z Otwocka w związku z majówką prowadzą wzmożone kontrole. - Niechlubny rekordzista, kierowca porsche, pomylił drogę publiczną z torem wyścigowym i pędził z zawrotną prędkością 205 kilometrów na godzinę - poinformował rzecznik otwockiej policji sierżant sztabowy Patryk Domarecki.

"Kierowca porsche pomylił drogę z torem wyścigowym, pędził 205 kilometrów na godzinę"

"Kierowca porsche pomylił drogę z torem wyścigowym, pędził 205 kilometrów na godzinę"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy, którzy rankiem patrolowali Śródmieście zauważyli leżącego na ławce mężczyznę. Ten, gdy się dowiedział, że jadą też policjanci stał się agresywny. Najbliższe 54 dni spędzi za kratami.

Z ławki w parku do aresztu na 54 dni

Z ławki w parku do aresztu na 54 dni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Urzędnicy spotkali się z przedstawicielami fundacji prowadzącej sklep socjalny Spichlerz. Placówka ponad miesiąc temu informowała o problemach i grożącej jej eksmisji. Choć wynajęli lokal na preferencyjnych warunkach, zdaniem ratusza nie płacili czynszu. Dług osiągnął prawie 280 tysięcy złotych. Mimo spotkania, sytuacja sklepu wciąż jest niejasna.

Przyszłość socjalnego Spichlerza pod znakiem zapytania. "Zaległości nie zostały uregulowane"

Przyszłość socjalnego Spichlerza pod znakiem zapytania. "Zaległości nie zostały uregulowane"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pożar stodoły w miejscowości Godlewo-Warsze niedaleko Ostrowi Mazowieckiej. Strażacy przekazali, że poszkodowane zostały dwie osoby: mężczyzna i kobieta.

Pożar stodoły, są poszkodowani

Pożar stodoły, są poszkodowani

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Był świadkiem, został oskarżonym. Drugi kierowca usłyszy wyrok w sprawie śmierci Beaty

Był świadkiem, został oskarżonym. Drugi kierowca usłyszy wyrok w sprawie śmierci Beaty

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Mężczyzna kierujący prywatną karetką został zatrzymany w piątek w alei Prymasa Tysiąclecia. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, kierowca nie dość, że był pod wpływem narkotyków i miał je przy sobie, to dodatkowo jechał autem mimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Jechał prywatną karetką. Był pod wpływem narkotyków i miał zakaz prowadzenia samochodów

Jechał prywatną karetką. Był pod wpływem narkotyków i miał zakaz prowadzenia samochodów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pokazuje postępy na budowie trasy tramwajowej do Wilanowa. Jak zapowiada, już za kilka tygodni - od Puławskiej, przez Goworka, Spacerową, Gagarina, aż do Czerniakowskiej - pojadą pasażerowie, a także kierowcy.

Pierwszy tramwaj zawitał do nowego terminalu Sielce

Pierwszy tramwaj zawitał do nowego terminalu Sielce

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wynik śledztwa policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV to zatrzymanie 16 osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu ponad 130 kilogramów marihuany i 27 kilogramów amfetaminy. To kolejne uderzenie w gang w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, w którym występuje łącznie 126 podejrzanych.

"Zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 130 kilogramów marihuany i 27 kilogramów amfetaminy"

"Zatrzymani mogli wprowadzić do obrotu ponad 130 kilogramów marihuany i 27 kilogramów amfetaminy"

Źródło:
PAP

41-latek włamywał się do remontowanego ośrodka dla dzieci i kradł zamontowane elementy nowej instalacji elektrycznej. Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali go na gorącym uczynku. Usłyszał szereg zarzutów i został tymczasowo aresztowany.

Okradał remontowany ośrodek dla potrzebujących dzieci

Okradał remontowany ośrodek dla potrzebujących dzieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

68-letnia kobieta straciła przytomność w Parku Kazimierzowskim i przestała oddychać. Z relacji świadków wynikało, że upadła podczas spaceru z psem. Ktoś miał ją popchnąć. Reanimowali ją strażnicy miejscy.

Spacerowała z psem, ktoś ją popchnął. Reanimacja w parku

Spacerowała z psem, ktoś ją popchnął. Reanimacja w parku

Źródło:
tvnwarzawa.pl

Strażacy wyłowili ciała dwóch nastolatków z rzeki Bug w miejscowości Kamieńczyk obok Wyszkowa. Ze zgłoszenia, które otrzymali, wynikało, że chłopcy weszli do wody i już z niej nie wyszli. Mieli po 15 lat.

Weszli do wody i już z niej nie wyszli. Dwaj 15-latkowie utonęli w Bugu

Weszli do wody i już z niej nie wyszli. Dwaj 15-latkowie utonęli w Bugu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tajemnicza paczka, zaginione kafelki i happy end. Ta historia to gotowy scenariusz na film. Do Łazienek Królewskich wracają po latach oryginalne holenderskie płytki ceramiczne, które w XVII wieku zdobiły wnętrza dzisiejszego Pałacu na Wyspie - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tajemnicza paczka z Kanady, a w niej zaginione kafelki z XVII wieku. "Niezwykle cenne eksponaty"

Tajemnicza paczka z Kanady, a w niej zaginione kafelki z XVII wieku. "Niezwykle cenne eksponaty"

Źródło:
PAP

Polskie Porty Lotnicze chcą rozbudować Lotnisko Chopina. W 2029 roku port w Warszawie ma osiągnąć przepustowość na poziomie 30 milionów pasażerów. Zdaniem Macieja Laska, pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego, w 2035 roku cały ruch lotniczy z Warszawy będzie mógł zostać przeniesiony do planowanego portu w Baranowie.

Lotnisko Chopina do rozbudowy. Na CPK trzeba poczekać ponad dekadę

Lotnisko Chopina do rozbudowy. Na CPK trzeba poczekać ponad dekadę

Źródło:
PAP

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o szybowcu, który zawisł na drzewie w Płocku przy ulicy Bielskiej. Straż pożarna potwierdziła, że pilot awaryjnie lądował i jest pod opieką lekarzy.

Szybowiec awaryjnie lądował, zawisł na drzewie

Szybowiec awaryjnie lądował, zawisł na drzewie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tuż po majówce, 6 maja, ruszają konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Mieszkańcy stolicy mają czas na zabranie głosu do 30 czerwca.

Jest termin konsultacji w sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Warszawie

Jest termin konsultacji w sprawie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Michał Olszewski odchodzi ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy. Po 13 latach zakończył pracę w stołecznym ratuszu. Wiadomo już, kto go zastąpi. To działaczka Polski 2050.

Michał Olszewski nie będzie już wiceprezydentem Warszawy. Kto go zastąpi?

Michał Olszewski nie będzie już wiceprezydentem Warszawy. Kto go zastąpi?

Źródło:
Gazeta Stołeczna, tvnwarszawa.pl

Młody mężczyzna napadł na bank w podwarszawskich Ząbkach. Według ustaleń policji groził pracownikom przedmiotem przypominającym broń, zabrał gotówkę i uciekł. Próbował schronić się na Mazurach. Nie udało się.

Policja: 19-latek napadł na bank, próbował ukryć się na Mazurach

Policja: 19-latek napadł na bank, próbował ukryć się na Mazurach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek w miejscowości Rudzienko w powiecie mińskim. Około godziny 4 nad ranem kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, uderzył w drzewo. Auto zaczęło płonąć, mężczyzna nie żyje. Policja przekazała, że kilka godzin wcześniej otrzymała zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny. Teraz służby sprawdzają, czy to on kierował samochodem.

Nie zatrzymał się do kontroli. Uderzył w drzewo, nie żyje

Nie zatrzymał się do kontroli. Uderzył w drzewo, nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie widać końca sporu o wybór rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej zarzuca ministrze zdrowia ingerowanie w autonomię uczelni i zapędy autorytarne. Rektora krytykuje zaś za "wygłaszanie prywatnych opinii" za pośrednictwem oficjalnej strony WUM.

"Z olbrzymim zażenowaniem zapoznałam się z treścią odezwy". Konflikt o wybór rektora

"Z olbrzymim zażenowaniem zapoznałam się z treścią odezwy". Konflikt o wybór rektora

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Choć miał być lotniskiem tymczasowym, 29 kwietnia obchodzi swoje 90. urodziny. Tak wtedy, jak i dziś, Okęcie jest największym portem lotniczym w Polsce. W prasie z 1934 roku zachwycano się jego rozmachem i nowoczesnością.

"Okno Polski w świat daleki". 90 lat lotniska na Okęciu

"Okno Polski w świat daleki". 90 lat lotniska na Okęciu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nasi poprzednicy próbowali zrobić wszystko, by nie można się było z projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego wycofać. Konieczna jest modyfikacja planów z czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości - mówi "Rzeczpospolitej" Maciej Lasek, pełnomocnik rządu do spraw CPK. Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej, "jeśli zostanie wybudowane lotnisko w Baranowie, dalsza eksploatacja Lotniska Chopina nie ma sensu".

"Okęcie, niestety, musiałoby zostać pogrzebane". Wiceminister komentuje

"Okęcie, niestety, musiałoby zostać pogrzebane". Wiceminister komentuje

Źródło:
"Rzeczpospolita", PAP