Idzie lato utrudnień. Co z komunikacją?

Tramwaje w centrum miasta / fot. Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Chociaż za oknem śnieg lub śnieg z deszczem, Zarząd Dróg Miejskich zaczyna myśleć o lecie. Planuje duże zmiany. Komunikację trzeba przygotować na zamknięcie al. Jana Pawła II i ul. Marszałkowskiej.

Budowa II linii metra w centrum miasta nabierze tempa na wiosnę. - Już 10 kwietnia zaczną się poważne utrudnienia - zapowiada ratusz.

Jana Pawła II na pierwszy ogień

To będzie pierwsza przymiarka. Na miesiąc tramwaje znikną z al. Jana Pawła II między al. Solidarności a Nowowiejską. W ciągu trzech tygodni Tramwaje Warszawskie wyremontują tory na skrzyżowaniu z Al. Jerozolimskimi. Gdy tylko tramwaje wrócą na Jana Pawła, znikną z Marszałkowskiej. Na 4,5 miesiąca.

- I tym sposobem mieszkańcy tzw. bliskiej Woli czy okolic Kina Femina nie mają jak się dostać na Mokotów, Wilanów… Na Ursynów chociaż metro dochodzi. I co mi z tego, że mieszkam niemal w centrum, jak JP II uziemiona, Marszałkowska uziemiona... Mam się nauczyć latać? - pyta na forum tvnwarszawa.pl Oburzona.

Zmiany poznamy za miesiąc

Zarząd Transportu Miejskiego nie nie chcą jeszcze mówić o szczegółach objazdów. Mamy je poznać w połowie marca.

Wiadomo jednak, że cztery linie tramwajowe zostaną zawieszone, zostaną uruchomione trzy tramwajowe linie uzupełniające i zastępcza autobusowa Z-3.

Z kolei po zamknięciu Marszałkowskiej dwie linie tramwajowe zostaną zawieszone, dwie skierowane na trasy objazdowe al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości w kierunku Mokotowa.

- Zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa ze Służewca do pl. Narutowicza - zapowiada Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM.

Nowa pętla Centrum

Ograniczenia w ruchu tramwajowym odczują też pasażerowie autobusów. Ich trasy także się zmienią. Sześć linii zostanie skierowanych na trasy objazdowe (ul. Królewską i Alejami Jerozolimskimi), a trasy dwóch linii zostaną skrócone do pętli Centrum. ZTM chce ją wytyczyć na Marszałkowskiej, pomiędzy Złotą a Sienkiewicza.

Wiadomo też, że trasy zmieni osiem linii nocnych. Pięć z nich kończyć się będzie na pętli Centrum.

par/roody//mz

Pozostałe wiadomości