Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Zabójstwo pięcioletniego Dawida. Śledczy poznali ostateczne wyniki sekcji

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Poszukiwania 5-letniego Dawida. Dzień po dniu.TVN24
  wideo 2/5
  Zabójstwo Dawida Ż.

  Śledczy dysponują już końcową opinią sekcyjną w sprawie zabójstwa pięcioletniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Poznali także wyniki badań toksykologicznych.

  Postępowanie w tej sprawie toczy się od lipca ubiegłego roku. - Otrzymaliśmy końcową opinię sekcyjną, z której wynika, że na ciele chłopca znajdowało się 11 ran kłutych klatki piersiowej i brzucha - informuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

  Jak dodaje, przyczyną śmierci dziecka był wstrząs krwotoczny, będący następstwem doznanych przez nie obrażeń.

  - W wyniku sekcji zwłok nie ujawniono śladów, na podstawie których wynikałoby, że dziecko broniło się - wyjaśnia.

  Opinia toksykologiczna

  - Dysponujemy także opinią toksykologiczną, która nie wykazała, by w organizmie Dawida Ż. były jakiekolwiek substancje, które mógłby podać mu ojciec - zaznacza rzecznik. - Wyklucza to zatem jakiekolwiek spekulacje medialne o tym, że ojciec próbował uśmierzyć ból dziecka. Wyniki badań były negatywne - podkreśla Łapczyński.

  Śledczy otrzymali także opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej dotyczącą ojca pięciolatka - Pawła Ż. Mężczyzna odebrał sobie życie na torach kolejowych. Opinia potwierdziła, że zginął na skutek obrażeń odniesionych w wyniku potrącenia przez pociąg. - W jego organizmie nie stwierdzono obecności alkoholu - dodał Łapczyński.

  Śmierć ojca, śmierć dziecka

  Ciało 5-latka znaleziono 20 lipca ubiegłego roku obok autostrady A2, przy węźle Pruszków. Był to tragiczny finał 10-dniowych poszukiwań chłopca. Według komendy stołecznej, była to największa tego typu akcja w historii polskiej policji.

  Matka zgłosiła brak kontaktu z dzieckiem w środę, 10 lipca wieczorem. Ojciec zabrał chłopca z domu dziadków w Grodzisku Mazowieckim około godziny 17. Miał go zawieźć do mieszkającej w Warszawie matki. Ale nie dotarł tam.

  Między 17 a 21 kontaktował się z żoną. Napisał między innymi esemesa: "Nigdy nie zobaczysz swojego dziecka". Jak ustalili śledczy, chwilę przed 21 odebrał sobie życie. Jego samochód znaleziono na osiedlu Łąki w Grodzisku Mazowieckim.

  Zaginięcie 5-letniego Dawida
  tvn24.pl / GoogleMaps

  kk/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: TVN24 / KSP