Wyskoczył z bloku, miał ranę, krzyczał "ratunku". Nie żyje. Narzędzia zbrodni szukali w kanałach

Aktualizacja:
Autor:
kz,
tas/
b,
tam
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyzna zginął w Górze Kalwarii. Obława
Mężczyzna zginął w Górze Kalwarii. Obława
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plMężczyzna zginął w Górze Kalwarii. Obława

W Górze Kalwarii (Mazowieckie) w niedzielę z okna na parterze bloku wyskoczył mężczyzna. Wedle relacji świadków krzyczał "ratunku" i miał głęboką ranę. Reanimacja nie przyniosła skutku. W sprawie zatrzymano 33-latka. Nasz reporter ustalił, że mężczyzna ma przeszłość kryminalną. W poniedziałek policjanci szukali narzędzia zbrodni.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w jednym z bloków przy ulicy Księdza Zygmunta Sajny. - Z relacji świadków wynika, że z okna mieszkania na wysokim parterze wyskoczył 47-letni mężczyzna. Według sąsiadów, miał na sobie krótkie spodenki i koszulkę z krótkim rękawem, krzyczał "ratunku" - dowiedział się Artur Węgrzynowicz.

- Pierwszej pomocy udzielali mu sąsiedzi. Mężczyzna miał głęboka ranę ciętą. Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować jego życia - dodał nasz reporter.

"Sprawa ma charakter kryminalny"

Reporter portalu tvnwarszawa.pl opisywał, że na miejscu, od strony podwórka, pracowali policyjni technicy oraz prokurator. - Okno, z którego wyskoczył mężczyzna, jest wciąż otwarte. Zarówno na chodniku, jak i parapecie jest krew - relacjonował.

Mówił również, że trwają poszukiwania osoby, która w momencie zdarzenia przebywała w mieszkaniu ze zmarłym mężczyzną. W całym mieście widać było wiele radiowozów oraz patroli pieszych.

O sprawę zapytaliśmy Komendę Stołeczną Policji. - O godzinie 12.28 otrzymaliśmy zgłoszenie na temat mężczyzny, który wypadł z okna w Górze Kalwarii. Pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł - powiedział Bartłomiej Śniadała z wydziału prasowego KSP.

- Na miejscu swoje czynności prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zdarzenie ma charakter kryminalny - dodał.

33-latek zatrzymany po obławie

Kilka godzin później, w niedzielę wieczorem, policja w Piasecznie poinformowała o zatrzymaniu w tej sprawie.

- W związku ze zdarzeniem, w wyniku intensywnej pracy policjantów, zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na czynności z udziałem prokuratora. W sprawie cały czas gromadzony jest materiał dowodowy - powiedziała Magdalena Gąsowska, rzeczniczka piaseczyńskiej policji.

Narzędzia zbrodni szukali w kanałach

W poniedziałek nasz reporter ustalił, że zatrzymany nie jest dla policji osoba anonimową.

- 33-latek jest znany policjantom, ma za sobą przeszłość kryminalną, był wielokrotnie notowany - przekazał Artur Węgrzynowicz. - Dzisiaj przy bloku, w którym doszło do zabójstwa, pracowali policjanci. Między innymi w studzienkach kanalizacyjnych poszukiwali narzędzia zbrodni oraz innych śladów, mogących pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu tego zdarzenia - dowiedział się w poniedziałek reporter tvnwarszawa.pl.

Autor:kz, tas/ b, tam

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Interwencją straży miejskiej zakończyło się parkowanie przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim. Pozostawiony przed bramą remizy samochód blokował wyjazd strażakom. Kierowcę ukarano mandatem.

Zablokował wyjazd strażakom. "Kogoś poniosła fantazja"

Zablokował wyjazd strażakom. "Kogoś poniosła fantazja"

Autor:
arw/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po ataku w szkole w Kadzidle prokuratura przedstawiła 18-letniemu Albertowi G. zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i został tymczasowo aresztowany. Spośród trójki rannych, dwie osoby są w stanie ciężkim. Świadkowie relacjonowali, że G. wyszedł w czasie lekcji do łazienki, wrócił zamaskowany i zaczął atakować "pierwsze napotkane osoby".

Zaatakował nożem w szkole. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i został aresztowany

Zaatakował nożem w szkole. 18-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób i został aresztowany

Aktualizacja:
Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Trzy osoby uniewinnione, jedna uznana za sprawcę i skazana na 15 lat więzienia - taki prawomocny wyrok zapadł w piątek w sprawie dotyczącej zabójstwa podczas transakcji nielegalnej sprzedaży broni w Ostrowi Mazowieckiej. Sąd odwoławczy zupełnie zmienił orzeczenie pierwszej instancji.

Było czterech skazanych, po apelacji został jeden. Ten, który "oddał w głowę ofiary dwa strzały z pistoletu"

Było czterech skazanych, po apelacji został jeden. Ten, który "oddał w głowę ofiary dwa strzały z pistoletu"

Autor:
pop
Źródło:
PAP

Powstał plan miejscowy dla rejonu Parku Ujazdowskiego. Co zawiera? Ochronę dla domków fińskich i Osiedla Jazdów, a także Parku Ujazdowskiego, czy Parku Tadeusza Mazowieckiego. Mieszkańcy będą mogli zabrać głos w sprawie planu ratusza. Ruszają konsultacje społeczne, które potrwają do 8 stycznia 2024 roku.

Powstał plan miejscowy dla Parku Ujazdowskiego i jego okolic, ruszają konsultacje

Powstał plan miejscowy dla Parku Ujazdowskiego i jego okolic, ruszają konsultacje

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ma 15 lat, mimo to wsiadł za kierownicę auta i wyjechał na ulice. Gdy został zatrzymany, odrzucił kluczyki. Policjanci wezwali jego matkę.

Zatrzymali kierowcę i wezwali jego matkę

Zatrzymali kierowcę i wezwali jego matkę

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

20-latek doprowadził do kolizji i uszkodził znaki drogowe. Do tego zdarzenia doszło prawdopodobnie dlatego, że przed wyruszeniem w podróż zapomniał o odpowiednim przygotowaniu swojego auta. Został ukarany mandatem.

Uderzył w znaki drogowe, "szyby w aucie nie były odmrożone"

Uderzył w znaki drogowe, "szyby w aucie nie były odmrożone"

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Ciechanowa, która wdarła się do mieszkania swojej 75-letniej sąsiadki i kilka razy ją uderzyła. Następnie zaatakowała 25-latkę, wobec której miała orzeczony prokuratorski zakaz zbliżania. Kobiecie przedstawiono zarzuty uporczywego nękania, naruszenia nietykalności cielesnej, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia mienia - poinformowała tamtejsza policja.

Wdarła się do mieszkania sąsiadki, łamiąc zakaz zbliżania się. Trafiła do aresztu

Wdarła się do mieszkania sąsiadki, łamiąc zakaz zbliżania się. Trafiła do aresztu

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci podczas akcji wymierzonej przeciwko handlarzom narkotyków, zatrzymali dwóch mężczyzn na Brzeskiej. - Pierwszy wpadł podczas segregowania narkotyków. Drugi, chcąc ratować kolegę, zamknął przez policjantami bramę, a kluczyk do niej wyrzucił - poinformował sierżant Bartłomiej Śniadała ze stołecznej policji. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

"Chcąc ratować kolegę, zamknął przed policjantami bramę, a kluczyk do niej wyrzucił"

"Chcąc ratować kolegę, zamknął przed policjantami bramę, a kluczyk do niej wyrzucił"

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Dwie osoby zostały poszkodowane w zderzeniu dwóch tramwajów przy Dworcu Wieleńskim. Ruch był wstrzymany.

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Zderzenie tramwajów przy Dworcu Wileńskim. Poszkodowane dwie osoby

Autor:
katke
Źródło:
PAP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli ponad 45 kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości przeszło 2,3 miliona złotych i zlikwidowali szlak przerzutowy z Hiszpanii do Polski. Dwie z zatrzymanych osób mają - według śledczych - związki ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców.

Zatrzymali cztery osoby, przejęli narkotyki warte ponad dwa miliony złotych i zlikwidowali szlak przerzutowy

Zatrzymali cztery osoby, przejęli narkotyki warte ponad dwa miliony złotych i zlikwidowali szlak przerzutowy

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia

Za każdym samochodem stoi prawdziwa historia